Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell leugatni azt, aki...

Miért kell leugatni azt, aki a jelenléti oktatást pártolja?

Figyelt kérdés
Ritkábban találkozom olyanokkal és itt is elég kevés olyan véleményt olvasok, akik/amik a jelenléti oktatást támogatják vagy annak örülnének. Én elhiszem és elismerek, hogy valakinek biztosan pozitívumokat hozott az életébe az online oktatás... legyen szó arról, hogy később kell felkelni, nem kell fizikailag bejárni (és pl. nem költ lakhatásra, utazásra), több szabadideje marad és jobban be tudja osztani, tud puskázni stb. Ugyanakkor sokak számára negatívumokkal is jár és azt viszont nem nagyon látom, hogy ezt is elismernék, komolyan vennék vagy egyáltalán szimplán átgondolnák és azt mondanák, hogy "igen, ez is egy vélemény, igazad van neked is". Szóval nem azt mondom, hogy teljes egyetértés kellene, mert nyilván mindenkinek megvannak a maga a prioritásai stb., de sokszor tényleg úgy érzem, hogy engem lenéznek, hülyének néznek, elhordanak mindennek, ha ki merem jelenteni, hogy szerintem a jelenléti oktatás jobb volt. Számomra az online oktatás azt jelentette, hogy kidobtak a koliból, haza kellett költöznöm a szüleimhez vidékre (egyiknek sem örülök, nem véletlenül költöztem kollégiumba egy nagyvárosba maradjunk annyiban), elveszítettem a munkalehetőségeimet, eltávolodtam a barátaimtól (nagy fizikai távolságok, sokáig egyáltalán nem tudtunk személyesen találkozni a korlátozások miatt, most is sokkal nehezebb mint alapesetben), hosszú távon nagyon rossz hatással volt ez az egész helyzet a mentális egészségemre is, illetve nálunk szerintem az online oktatás fényévekkel alulmúlta a jelenlétit (én pedig tanulni mentem egyetemre, nekem ez fontos lett volna). Szóval nagyon sokan örülnek, hogy nem kell korán kelni, nem kell bejárni stb., de közben ott van az aki visszakerült abba a közegbe ahonnan éppen menekülni akart és erre az egyetem jelentette a lehetőséget (verbális vagy fizikai erőszak, bántalmazás, visszahúzás, munkanélküliség és mindenféle lehetőség hiánya stb.), aki önköltséges hallgatóként több százezer forintot fizet ki szinte a semmiért, akinek nincsen lehetősége elmélyülni és gyakorlatban is megismerni a választott tudományterületet, aki nem tud szakmai kapcsolatokat építeni és tapasztalatot szerezni stb., mert az egyetem nem csak arról szólna szerintem, hogy bemagolod a kiosztott anyagot. Ezekkel nem nagyon foglalkozik senki, sőt. Ráadásul egyetemen az embernek már van lehetősége akár azt az alternatívát is választani alap esetben, hogy mondjuk ingázni szeretne, hogy levelező képzésre szeretne járni stb., míg azoknak nincsen más lehetőségük akik nappalis hallgatóként, jelenléti oktatásban szeretnének tanulni... ha online oktatás van, akkor online oktatás van. Ezt csak én érzem igazságtalannak?
2021. aug. 3. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

"Szóval nagyon sokan örülnek, hogy nem kell korán kelni, nem kell bejárni"


Hát örüljenek, de lesz pofára esés mikor dolgozni kell menni és nem lehet mindenki otthon home office-ban.

2021. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%

Én megértelek, igaz oktatóként éltem át ezt a távoktatós cirkuszt. Áldom is az eget, hogy nem akkor volt ilyen, amikor én voltam diák, mehettem volna vissza a bántalmazó szülőkhöz, elvesztettem volna a munkámat stb. pont ahogy írod. És nagyon sok hallgatómmal is ez történt, nagyon sajnáltam őket és igyekeztem így a távolból segíteni ahogy tudtam. Valóban van a hallgatóknak olyan része, akiknek jobb az online oktatás de nem szabad elfelejteni, hogy ez nem mindenkire érvényes. Sokan nem gondolnak bele mások helyzetébe.

Én őszintén szólva bevezetném a tényleges hibrid oktatást, aki akar bejár, aki nem, az nem. Így mindenkinek volna helye a koliban, a buszokon, a menzákon...számonkérés meg ugyanaz lenne mindenkinek akár bejárt, akár nem. Laborokat is meg lehetne oldani hogy addig bejönnek.

2021. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem minden ember ugyanolyan és minden emberből mást vált ki ez a téma.


Nyilván, akinek nincs gondja otthon és kényelmesebb neki, hogy későn kelhet, őmaga osztja be az idejét, a haverokkal tud bandázni délután jobban örül annak, hogy nem kell bemennie.


Az is jobban örül, hogy otthon maradhat, akiket bántanak az osztálytársai. Tudok is olyan esetet, ahol sírt már a lány, mert, ha csak megszólalt már beoltották a többiek és az öngyilkosságot fontolgatta, amit, amikor elmesélt egy kedvesebb osztálytársnőnek, akkor válaszul csak annyit kapott, hogy "menj innen, ha ezt a témát ilyenekről akarsz velem beszélni", majd az osztálytársnő el is mesélte a barátnőjének és a wcben a lány füle hallatára kigúnyolták a lányt.Na ilyen gyerekek közé én se szívesen járnék be. Azt mondta otthon is kapta az arcába a szart, de legalább volt saját szobája el tudott vonulni.


Az meg, aki olyan barátokkal rendelkezik, hogy a szünetekben amúgy leszarják őt vagy csak simán nagyon messze laknak egymástól, inkább járna be.


Ugyanúgy, akit otthon bántalmaznak s elmenekülni se tud inkább az iskolában van.


Mivel mindenkinek megvan a nyomós érve hogy miért vagy miért nem akar bejárni ezért fogjákegymást támadni.


Személy szerint én otthon maradtam volna, sőt hőemelkedéssel már orvosi igazolást kértem. :D Nem volt senki, aki miatt bent akartam lenni és utáltam hajnalban felkelni, bemászni, kómásan ülni az órán.

2021. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 10.ben örültem neki, tavaly tönkretett lelkileg, most 12.es leszek
2021. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!