Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen dolog ha egy tanárral...

Milyen dolog ha egy tanárral most közlik hogy szept 1-től nem tartanak igényt rá? Miért nem a nyár elején közölték? Most van neki 2 hete állást találni

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 09:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Ja és még munkajogilag se stimmel mert sok éve itt van, így 60 napos felmondási idő jár neki mely okt 13-án jár majd le.


Szóval billeg a sztori erősen.

2021. aug. 12. 09:13
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Mert pl most derült ki, pontosan hány és milyen osztály indul.
2021. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
A KLIK-ről, és az általuk politikai alapon odarakott igazgatókról bármit el tudok képzelni. Jogszabálysértést is, amivel kapcsolatban az érintett tanár, ha kedve és idegzete van hozzá, többéves pereskedésben tud érvényt szerezni igazának.
2021. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Világos... most derül ki . kár hogy a felvételi eljárás márciusban lezárult áprilisban kihirdették papíron is, kit vettek fel és júniusban beiratkozott aki ide jön.

Most derül ki naná.

2021. aug. 12. 09:18
 5/25 A kérdező kommentje:

" politikai alapon odarakott igazgatókról bármit el tudok képzelni. "


történetesen a felmondás nem az igazgatótól jön, nem is jöhet, hanem a fenntartótól. Ő dönt a kirúgásról is.

2021. aug. 12. 09:20
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen, bár én tanuló vagyok, de augusztus 28-án jött a levél hogy át tenni másik osztályba... Én meg inkább mentem volna másik suliba így, csak hát elég későn szóltak. Szóval egy évem ment a kukába, mondjuk a vírus amúgy is keresztbe tett volna neki.

Egyébként én nem igazán értek hozzá, de ha kirúgták, akkor aszthiszem jár végkielégítés, ami sok év után már szemmel látható összeg kell hogy legyen. Ha ez így van, akkor gondolom hogy abból a pénzből 1-2 hónapot csak ki lehet húzni, míg talál munkát.

2021. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
*át akarnak tenni
2021. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"akkor aszthiszem jár végkielégítés,"


Járni jár. elvileg. Hogy kifizetik-e vagy sem, az majd kiderül.

és ha NEM, akkor lehet hónapokat-éveket pereskedni...

2021. aug. 12. 09:24
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Ez általában úgy van, hogy az igazgató javaslatára a KLIK dönt (új ember felvételéről is).

Namost ez jó esetben azt jelenti, hogy a KLIK egy formális jóváhagyó testület.

Rossz esetben bele is nyúl a folyamatba. Nyilván akkor az igazgatónak tudomására hozzák, hogy kuss a neve, és örüljön, ha őt nem rúgják ki az érintett tanárral együtt.

2021. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Ebben az alapítványi iskolában mindig történik valami... 123. rész
2021. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!