Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt az oka, hogy ki nem...

Mi volt az oka, hogy ki nem állhattad azt a tanárodat, akit legjobban utáltál a tanáraid közül?

Figyelt kérdés
Hanyadik osztályos voltál akkor? Milyen tantárgyat tanított az a tanár? Hány éve ennek? A többiek is hozzád hasonlóan utálták? Mit gondolsz ma erről? A pályaválasztásodat mennyire befolyásolta?

2021. aug. 19. 22:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolás alsós tesitanárom. Duci voltam és emiatt nagyon sokszor megalázott. Átkerültünk felső általánosba és másik tanárt kaptunk. Nála annyira megszerettem a sportot, hogy beíratkoztam kézilabdára, röplabdára és focira. A sok sport miatt lefogytam. Szó szerint a hernyóból pillangó lettem, erre mit ad az élet? 8. osztályban visszakaptuk ezt a köcsögöt... Ráadásul nem csak tesire, de földrajzra is őt kaptuk meg... Folyton zaklatta a lányokat. Egy bottal állandóan a fenekünkre csapott, volt mikor letaperolt, de persze csak azért hogy "segítsen" a feladatban. Volt olyan alkalom, hogy kihívott engem és még két másik lányt az osztály elé hogy szépen lassan forogjunk. Nem értettük mért, de megcsináltuk. Utána nekünk szegezte a kérdéseket: mellbőség, csípőbőség, derék, bugyi és melltartó méret. 14 évesen ez rohadtul megalázó volt. Valamelyik lány szülei biztos jelentették az igazgatónak, de csak annyi lett belőle, hogy beült megnézni egy órát (mármint az igazgató). Nyilván akkor jó fiú volt és az igazgató is mindent jónak talált. Természetesen utána folytatta.

Középiskolában a kémia tanárom utáltam. A szép lányok mind bukásra álltak nála, sokaknak évet kellett ismételni, köztük nekem is. Aki nem dicsérte hogy milyen csinos, milyen jól tartja magát stb, annak konkrétan esélye sem volt hogy befejezze a középiskolát.

2021. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Gimis matektanáromról van szó, pár éve ballagtam, szóval egész friss még a dolog.

Hangulatember, és a kedvenceivel nagyon, nagyon máshogy bánt. Akik jók voltak matekból automatikusan a kedvencei lettek, velük teljesen emberségesen, mondhatni nyájasan bánt, akiknek meg nem a matek volt az erőssége.. nekik állandóan beszólogatott, türelmetlen volt velük szemben, helyenként még kicsit tiszteletlen is, kérdezni sem kérdezhettek, mert kiakadt, hogy "ezen mit nem lehet érteni??", vagy "most mondtam el!", vagy épp "azzal nem tudok mit kezdeni, hogy nem érted!".

Én sajnos az utóbbiakhoz tartoztam. Kaptam tőle beszólásokat, egyszer nagyon meg is alázott, de nem annyira sokat és durvákat, mint páran mások. De még így is van pár mondata, ami eszembe jut.


Órákon kevés és viszonylag egyszerű feladatokat oldottunk meg, nehezebbeket kaptunk házinak, és még nehezebb dolgozatokat állított össze, amihez nem is volt elég az idő. Míg ő át nem vett minket 4-5 voltam matekból, inkább az utóbbi felé hajolva, de nála csak 3 sikeredett.

Később ő is lett az ofőnk, és ugyanúgy viselkedett mindenkivel, mint matekon.

A róla alkotott vélemény aszerint változott, hogy melyik (kedvenc, nem kedvenc) csoportba tartozott a diák. Szóval simán lehet a mai napig azt visszahallani róla, hogy "tök cuki, meg aranyos", ahogy azt is, hogy "gonosz, és élvezi a beszólogatást".


Én mára már szinte teljesen elengedtem, lezártam ezt az egészet, bár néha még eszembe jut egy-két indulatosabb mondata matekos tárgyaknál. A közgazdász diplomám van épp folyamatban, szóval nem igazán befolyásolta a továbbtanulásom. De olyan szinten, hogy egy rakat itteni dologra fel sem készített minket, mondván "majd egyetemen megtanítják".

2021. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Hú, hát én tudom sorolni a tanárokat, akiket nem kedveltem/utáltam.


Harmadikban a napközis tanár. Mindig igyekezett késve elengedni a különórámra a szülői kikérő ellenére. Egyszer miatta tényleg késtem, majd amikor emiatt bementek a szüleim hozzá, hogy jó lenne, ha nem carná le a kikérőt, elkezdett magyarázkodni, hogy ő azt hitte még bőven időben vagyok. Illetve őt hatodikban megkaptuk hon és népismeret tanárnak, minden órán 8-10 oldalas vázlatot írtunk.


Ötödikes tesitanár nő. Kövér voltam és ügyetlen, a tesi tanárok meg előszeretettel aláznak ilyen gyerekeket, komolyan, én még nem halottam olyanról, amelyik nem. Egyszer leestem a gerendáról az osztályozás közben, sírtam, ő meg leordított, hogy menjek vissza, mert egyest ad. De volt olyan, hogy direkt bezárt az öltözőbe és beírt igazolatlannak csak, hogy az emlékezetes eseteket írjam.


A tesitanár, aki ötödiktől nyolcadikig tanított minket. Szintén ugyanaz, mint az első, csak ő nem engem utált a legjobban. Kedvencek bármikor kihagyhatták a tesizést bemondásos alapon, egy barátnőmnek szívproblémák miatt volt orvosi igazolása, vele rendszeresen veszekedett emiatt. Füzetben vezette, hogy ki mikor menstruál, és erre hivatkozott, ha valaki lány nem úszott. Bezzeg a 3 fiúnak, aki igazolás nélkül nem úszott soha, arra egy szaba nem volt. Funfact, ötödikes koromban ő tartotta az úszás szakkört, én jártam, és akkor még tök kedves volt.


Hetedik-nyolcadik osztályos földrajz szakos tanárnő. Utolsó öt percben darálta le az anyagot, mert előtte pletyizett velünk. Amikor matek verseny miatt hiányoztam kiállhatatlannak nevezett az osztály előtt, azt mondta nincsenek barátaim, és mi az, hogy megint lógok.(Csak versenyek miatt hiányoztam) Ja, és mindenkit csesztetett a középiskolaválasztás miatt, hogy miért megy messzire, engem lehülyézett, hogy miért ott írom a felvételit, ahová megyek, holott mondtam neki, hogy ezért, mert elvárás, barátnőmet lehülyézte, mert vega volt.


Etika tanár hetedik-nyolcadikban. Aki nem az ő véleményét mondta annak lehúzta a jegyét, rendszeresen késett, rendszeresen politizált.


Ötödikes rajztanár. Púder es kaka szagú öregasszony. Mindig veszekedett velünk, amikor levettük a széket az asztalról, mert ugye takarításkor a takarító felrakja,az első ott lévő osztály másnap leszedi, és azok mindig mi voltunk. És ilyen régi székek voltak, zörögtek, és nem tetszett a tanárnak. Ja és egyszer szemléltetésként majdnem hozzám vágta a mappámat, annyi volt a bűnöm, hogy elől ültem, hátul valaki hangos volt, és mivel közel ültem rajtam mutatta be, hogy mit fog csinálni ha nem fogják be.


Nulladiktól tizedikig infó tanár. Semmi extra, csak veszekedik mindenkivel, hogy nem érti az anyagot, de magyarázni meg sokszor nekünk kellett neki. Miatta újra kellet írni az osztályozó vizsgám tizedikben, digitális oktatás alatt(előrehozott érettségizni akartam, csak ugye sztornó lett a vírus miatt), mert véletlen elküldte a megoldott verziót is.


Nulladiktól tizedikig irodalom tanárnő. Velem nem volt baja, szerintem még kedvelt is egy kicsit, ő jól is tanított, csak az a fránya pofára osztályzás. Dogákra sokszor csak jegyet ír, hogy ne tudd megmondani, hogy hány pontra kaptad ezt, feleletkor egyik helyett elmondja kb az egészet és ötöst ad, másik diák elmondja az egész tankönyvet a témáról, ismétlő kérdésre tudja a választ, de négyes, mert "nem jó a hangerő és az előadásmód".


Az ofőt nem szerettem nulladikban és kilencedikbenr, mert mindig mindenre azt mondta, hogy iratkozzunk ki. Azóta viszot tök kedves velünk.


Kollégiumi tagintézmény vezető asszony egészen e tanév végéig, most ment nyugdíjba. Nem szereti a diákokat, nem láttam még mosolyogni az elmúlt négy évben. Első évünk utolsó éjszakáján osztálytársam belelépett egy rajzszögbe takarodó után, a tanár meg amikor ezt a szobájukba lépve meglátta, csak lecsukta rájuk a villanyt.


Jelenlegi/tizenegyes, jövőre tizenkettedikes/ matektanár. A tanárnő remekül tanít, a dogáknál, feleleleteknél nem osztályoz pofára, de őt speciel utálom, mint a szrt. Random egyeseket ír be, akár arra, hogy orvosi igazolással hiányzol az ő órájáról. Ezek miatt a random egyesek miatt koliba muszáj felzárkóztatóra járni, ami miatt meg veszekszik, mert szerinte káros, ha más tanárhoz megyünk. Ja és végül nem veszi figyelembe a random egyeseket, szóval kb ő maga elküld vele minket felzárkóztatóra a másik tanárhoz, amit meg nem akar. Pl én majdnem ötös lettem nála, ha az utolsó két témazáró ötös lett volna, holott az átlagom 3,74 volt.(Ő úgy nézi a jegyek lezárását, hogy témazárók átlaga, ha az kétes, vagy a kissebb doga és felelet nagyon eltér akkor azok számítanak valamilyen irányba. A random egyes nem tudom, hogy hogy kezeli,azt még nem figyeltem meg.) De online alatt nem fogadott el hiányzást, kijelentette, hogy orvoshoz se menjünk az ő órája alatt, oldjuk meg olyankor, amikor nincs vele óránk (minden nap tartott órát kötelezően ,pedig csak heti négy volt órarendben), pl én írtam neki hogy elintézni valóm lesz, ofő engedélyezte, ő meg visszaírt, hogy emiatt nem lehet hiányozni, tiltja a házirend (ofőnek meg a másik három tanárnak nem volt ezzel baja, akiknek érintette az óráját), meg odaírta, hogy őt nem érdekli az ofő. Akkor akik OKTV-re mentek, és emiatt nem voltak órán azokat lecseszte (engem nem, mert a tömegközlekedésre hivatkoztam, nem pedig arra, hogy a házirend szerint nem kell a verseny napján bemenni az órákra), és elmagyarázta, hogy az OKTV egy hülyeség, tuti csak azért jelentkezett, aki jelentkezett, mert lógni akar az ő órájáról.(Deal, heti húsz óra készülés, minimum két és fél hónapig+nyár esetleg, csak azért, hogy egy darab matekot kihagyjon az ember)


Asszem így hirtelen ennyi jutott eszembe.:D

2021. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskola alsós osztályfönököm. Nyíltan kivételezett ,a kis kedvencei seggét nyalta akiket nem bírt(pl mint engem) pedig nyíltan az egész osztály előtt alázta,nekem például állandóan beszólogatott,mert duci voltam és mert sorozatokat néztem🤣🙄

Szintén általános felső tagozatos tesi tanárom : duci voltam ,így ugyanazokat művelte velem,mint az első válaszolóval a tesi tanára, de nem csak velem volt szemét ,aki nem volt duci,azon is talált valamit amiért csesztethette.

Gimis tesi tanárnőim : Igazándiból hasonló mint az általános sulis tesi tanárom.

Szerencsére gimit váltottam,és az új sulimban kaptam egy olyan tesi tanárt,akinek hála megszerettem a sportot ,le is fogytam ,és a mai napig az életem része a sport.

Hogy ezekhez a tanárokhoz ,hogy viszonyulok ma / hogy látom? Ha nagy ritkán összefutok velük az utcán,és emelt fővel elsétálok mellettük,köszönés nélkül.😅😀

Hány éve? 8-15 kb

A többiek is utálták őket? Igen.

2021. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

Hát szörnyűlködve olvasom ezeket a hozzászólásokat hogy ezek engyántalán minek mennek tanárnak.Mindenkibe bele lehetne kötni köztük a tanárokba is meg belém is.Minden tanár azt hiszi hogy polihisztornak kell lenni(aki mindenhez ért).Általános iskolában a felsős rajztanárunk az se volt normális

mindig kiabált meg úgy osztályzott körübelül hogy kinek milyen jegyei vannak más tantárgyból ezért kaptam a legtöbbször hármast.Múlt héten meg a volt osztályfőnökömmel találkoztam és meghívott saját magához beszélgetni és meki is érdekes felfogsa van.Mondtam neki hogy miket nem szerettem benne és azt mondta hogy sajnálja és kérdezte hogy hogyan tudná ezt jóvá tenni,én meg rékérdeztem hogy van-e férje és mondta 2 éve vált el és hogy tudja hogy szexuális dologra gondoltam és mivel 19 éves vagyok ő meg ilyen 50-es milf mondtam neki hogy igen arra.Levetkőzött meztelenre meg én is és azt mondtam neki hogy erősen meg fogom szoptatni és így is lett,fuldoklott a farkamtól és megbocsátottam neki

2021. okt. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

órákig tudnék példákat sorolni kezdve az alkoholista gimis tornatanáromtól, aki belehülyült abba, hogy egy sérülés miatt nem lehett focista a infotanáromig, aki bezárt minket órák után.


Ezért a legdurvább tanáromait írom le:


1, általános felsőben egy szociopata láncdohányos ofőm volt, aki biológiát és törit is tanított. azt hagyjuk is, h soha semmi jelét nem láttam annak, h kicsit is ért ahhoz, amit tanít, mert csak felolvastatta velünk az aktuális anyagot..

az a bolond nő olyanokat csinált, hogy amikor mosolyogta vmin órán, kitálalta, hogy rajta nevetek. az egyik gyengébb képességű lányt meg órán kezdte el vizsgáztatni, vajon át kell-e raknia kisegítősökhöz.

annak a nőnek pszichiáterre lett volna szüksége.


2, a másik a fiatal matektanárom volt gimiben. amikor először bejött, rögtön belekötött abba, h melyik focicsapat neve van a tolltartómon.

megbuktatott engem, és más fiúkat is, a szép lányokat persze átengedte. érdekes bukás után átmentem egy elit gimi esti szakára, ahol egyből 3as lettem matekból.

magyarázni egyáltalán nem tudott, és matekon kívül nekem full h_lyének tűnt, eszperantóból volt nyelvvizsgája, mert angolból nem tudtam lerakni:D


Annyira utáltuk páran, h félig komolyan arról beszélgettünk, h azért lehet, h egyszer meg kéne várni iskola után.

nem tettünk semmit, de már nem is kell, a tanár úr tavaly 40 évesen elhunyt:/ őszintén szólva felszabadultam, mikor megtudtam.

2021. nov. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!