Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az egyetemi évek voltak életem legrosszabb időszaka?

Figyelt kérdés

Sok sztressz, tanulni kellett, suli mellett dolgozni, nélkülözni kellett, alig volt szabadidő. Maga az, hogy egy kis lyuk albérletben kellett lakni. Nem lehetett kocsim, nem WoWozhattam, nem engedhettem meg magamnak egy csomó mindent. Sokaknak a bulizásról szólnak az egyetemi évek, de az én esetemben az egész kimaradt, mert nem volt rá pénz sem.

Az egyetem egy gyerekkor és felnőttkor közti átmeneti állapot, amikor egy csomó teher és felelősség hárul rád, viszont nincs meg az anyagi függetlenség és csóró vagy. Nem élhetsz már úgy, mint egy gyerek, de a saját lábadra sem tudsz még állni.



2021. aug. 21. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is borzasztó.

Főleg amikor látod, hogy a kevésbé jól tanuló évfolyamtársaid már mind a saját lábukra álltak, elkezdtek dolgozni, kocsit vettek, te meg még mindig csóró vagy. Sajnos még van egy évem a mesterből, de már várom a végét, mint a Messiást.

2021. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
:d megtudlak érteni, mivel aki tényleg azt csinálta amit kell az mind utálja, viszont én nagyon szerettem...de csak barátkozni, csajozni, drogozni jártam be. Nekem buli volt az egész nagyon szerettem.
2021. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Ezt azért nem mondanám, mert ott ismertem meg a leendő férjemet. Őrülten szerelmes voltam és boldog az első évben. Életem legszebb 3 éve lehetett volna. Az idióta viselkedésével viszont mindent tönkretett. Ha jobban belegondolok, a végére beteg is lettem. Munka mellett csináltam, testileg is megviselt a sok éjszakázás, mármint a tanulás miatt. Viszont eszméletlen mennyiséget szexeltünk is, teljesen mindegy, mennyit kellett tanulni. A végén szakítani akartam vele, de nem hagyta, amit részben bánok, részben nem. Nem voltunk rossz csapat amúgy, nagyon jól tudtunk együtt tanulni, volt olyan vizsga, amin nem mentem volna át nélküle, másik tárgyból meg én segítettem neki. Végső soron azóta se vagyunk rossz csapat.
2021. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Aki szerint az egyetemi évek a legjobbak, az vagy egy semmit érő szakra járt, vagy végigbulizta és csalta az egészet. Aki komolyan veszi, annak egy szenvedés, és a végére kivert kutyaként átveszi fáradtan a diplomáját.
2021. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Ha valaki a lakóhelyétől távolabb tanul, albérletre / koleszra kell költeni, ráadásul emellett el kell tartania magát, dolgoznia kell, annak elhiszem, hogy rossz időszak. :/


Én bejárós voltam, eddigi életem legeslegjobb időszaka volt. Bármikor visszamennék.

Jól be tudtam osztani a tanulást, volt időm aludni, elég sok dolgot csináltam mellette, önkénteskedtem, sportoltam.

2021. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az életem legjobb évei voltak, pedig az egyik legnehezebb szakra jártam, biológus vagyok. Nem csaltam végig és szórakozni is tudtam a tanulás mellett, csak jól kell beosztani az időt. Msc alatt már a szakmámban elhelyezkedtem
2021. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Én bme-re jártam, sokat kellett tanulni, de szerettem. Emlékszem első munkahelyemen meg is lepődtem, hogy életemben nem volt ennyi szabadidőm, hogy csak 8 órát kell ott lenni, utána meg szabad vagyok.


Én mondjuk nem voltam csóró, szerencsére a szuleim pestiek, így végig lakhattam náluk. Enélkül valószínűleg nemett volna olyan vidám.

2021. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy életem legrosszabb időszaka, de az biztos, hogy alulmúlta az elképzeléseimet. Engem a családom támogat anyagilag is, tehát nekem nem kell dolgoznom, hogy eltartsam magamat vagy nélkülöznöm stb., ezeket szerencsére nem kellett megtapasztalnom. Viszont magában a képzésben csalódtam, mert azt hittem sokkal több mindent fogok tanulni, elmélyülhetek a választott területben, lesz majd lehetőségem kipróbálni magam, szerezhetek némi gyakorlati tapasztalatot is és úgy érezhetem értek valamihez, egy inspiráló közeg vesz majd körül stb. Na ehhez képest inkább csak olyan érzésem van, hogy nem csinálok semmit, nem fejlődök, nem haladok semerre, miközben megteszem a tőlem telhetőt és bejárok az órákra, odafigyelek, jegyzetelek, olvasok, tanulok és mégis úgy érzem csak egy helyben toporgok. Valamint az egyetemi közegben is csalódtam, ami a szociális kapcsolatokat illeti. Azt vártam, hogy az egyetemen majd egy nyitott, befogadó, barátságos, jófej, segítőkész, hasonló érdeklődési körrel rendelkező stb. közegbe kerülök és megismerhetek sok embert, új barátokat szerezhetek. Ez sem történt így, a szaktársaim nagy része kb. köszönni sem köszönt, mindenki azonnal rohant haza az órák után, senki nem szólt egy szót sem senkihez... Valamint kollégista voltam, de ott sem volt meg ez a kolis hangulat, nem voltak közösségi programok, közös terek, nem is nagyon találkoztam másokkal és mindig random idegenekkel laktam együtt, akikkel jóformán csak lefekvéskor találkoztunk. A város sem nyűgözött le (ami a munka és a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségeket illeti), megbántam, hogy nem Budapesten tanultam tovább. Úgyhogy voltak végülis pozitív elemei is az egyetemi éveknek (pl. azért jó volt elszakadni otthonról, picit önállósodni, mégiscsak azt tanulhattam amit akartam még ha "csak" így is is, tanulhattam külföldön stb.). Viszont egy átlag napom abból állt, hogy felkeltem, bementem az óráimra, visszamentem a koliba, ettem, tanultam és lefeküdtem aludni és nem feltétlenül így képzeltem el az egyetemi éveket.
2021. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8

Igen, a közösség se olyan jó. Itt màr nincs meg az a viszonylag családias légkör, mint a középiskolában. Egy előadáson vagytok 100-an, de abból 80-nak a nevét se tudod..


Én viszont azt bántan meg, hogy Pesten tanultam tovább. Ha maradok egy vidéki egyetemen, akkor nem kellett volna a drága albérletet fizetni, nem kellett volna suli mellett dolgozni és így sokkal könnyebb, nyugisabb lett volna az egész.

2021. aug. 21. 23:39
 10/17 anonim ***** válasza:
6%
Csak annak van értelme egyetemre menni, aki tényleg nagyon vág mindent. Aki csak közepesen tud, annak egyszerűbb elvégezni egy tanfolyamot, vagy elhelyezkedni egy munkahelyre.
2021. aug. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!