Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetem...

Budapesti Gazdasági Egyetem miért veszi fel a legrosszabb tanulókat is akár FOSZKra? Miért ilyen neves ez a gyűjtőiskola?

Figyelt kérdés
Akinek nem sikerül bejutni alapszakra, azt felveszik 240 ponttal a felnőtt képzésre, és a munkáltatók ezért vannak úgy oda, hogy akiknek épp hogy meglett esetleg az érettségi és lett 240 pontjuk, ÁLLAMILAG TÁMOGATOTTon tanulhat, és semmire sem lesznek jók a jövőben, mert valljuk be, hogy aki 18 évesen nem tanult az érettségire, az államilag támogatotton se fog. Miért van ez egy neves egyetemen? Hogy engedhetik ezt meg? Számomra színvonaltalan ez az egyetem, és sokan is vannak egy szakon azaz mégtöbb buta embert vesznek fel mint pl egy Óbudai vagy egy Metu vagy akármi más kisebb egyetem. Legalább az utóbbi kettőn nem vesznek fel annyi “éppenhogy meglett a 240pontost”

#BGE #METU #gyűjtőiskola #BGE gyűjtő
2020. szept. 12. 18:33
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Mielőtt betámadnátok, Corvinuson végeztem és idén az Óbudain vagyok mesterképzésen jelenleg szóval nem kell lehordani más egyetemeket mert a BGE színvonaltalan és komolytalan
2020. szept. 12. 18:35
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Nem az adott felsőoktatási intézményen múlik, mekkora a minimális ponthatár, ez államilag van szabályozva. A felvételi ponthatár megállapítása sem az egyetemeken múlik, hanem a keretszám és a jelentkezők pontszáma határozza meg. Ha kevesen jelentkeznek, elegendő a minimum közeli pontszám elérése, ennyi a trükk. Ez nem a BGE-n múlik.
2020. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
És a 400feletti fő egy szakon? Aztán a fele menekül metura, obudaira, bmere vagy corvinusra ahol normálisan folyik az oktatás és nem “kaptok egy hozzá nem értő tanárt azt vizsgázzatok le” alapon szenvedtetik a diákokat 300ezerért.
2020. szept. 12. 18:41
 4/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miért lenne a BGE "színvonaltalan és komolytalan". Nem egy Harvard, de a Corvinus is szánalom+.
2020. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Corvinuson vegzett a hugom, es azonnal eltudott helyezkedni egy nagyobb cegnel, az allasinterju utan inkabb a hugomat vettek fel es nem a bge-s volt hallgatot, mert elvileg annyira sotet volt mint az ejszaka. Szoval nem tudom miert huzod ennyire le, azert mert nem vettek fel meg nem szanalom :D
2020. szept. 12. 18:46
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

"Nem tudom miért lenne a BGE "színvonaltalan és komolytalan". Nem egy Harvard, de a Corvinus is szánalom+."


Miért az? Én BME-s vok, mielőtt nekem jöttök. :D

2020. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
6os, jogos a kerdesed, de azert irta ezt valoszinuleg mert valami Gabor Denes Foiskolan tanul, vagy egyaltalan sehol es faj neki hogy a BME, Corvinus, OE, ELTE meg talan a Metu is jobb mint a selejt gyujtoiskola BGE.
2020. szept. 12. 18:53
 8/35 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk a BME sek is szidják a BME-t is, bár nem azért, mert rosszabb, mint a többi. Kérdésem még mindig az, miért fos a BCE?
2020. szept. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
13%

“ valoszinuleg mert valami Gabor Denes Foiskolan tanul, vagy egyaltalan sehol es faj neki hogy a BME, Corvinus, OE, ELTE meg talan a Metu is jobb mint a selejt gyujtoiskola BGE.”


Ön nem nyert. Leülhet.


Van BGE-s, Corvinusos, ELTE-s és CEU-s diplomám is, valamint van még egy top amerikai (Ivy League) egyetemről is, illetve most is egy jobb európai egyetemen (170-200 ranking) tanulok. És van még egy jobb európai egyetemről (100-150 ranking) PhD-m.


Szóval van összehasonlítási alapom is, meg nézd már meg a magyar egyetemek hol vannak... 1001+ a Corvinus meg a BME is.


Ennyit erről.

2020. szept. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
9-es, miket össze nem hazudsz te jó ég :DD
2020. szept. 13. 00:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!