Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy hét múlva kezdődik az...

Egy hét múlva kezdődik az iskola (felnőttoktatás), de gyomorgörcsöm van. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon hosszú lesz, de ha van kedved végigolvasni, már azt is megköszönöm.


Milyen tanácsokkal tudnátok segíteni, ha a következő helyzet áll fenn:


Utolsó év következik, szakmát tanulok. Az iskoláról annyit mondok csak, hogy elit iskola, hiányszakmát tanítanak. Régen nagyon nehéz volt a felvétel (nagyon komoly pszichológiai vizsgálatokhoz kötötték), de most már annyira kevés az ember, hogy szó szerint minden hülyét felvesznek már és ezek az emberek bármit megengedhetnek maguknak, mert tudják, hogy nem rúgják ki őket az intézményből.

Van 3 osztálytársam, akik nagyon rosszindulatúak, engem pedig már a legelején, már az első naptól kipécéztek és "céltáblát rajzoltak rám".

Megaláznak, kiforgatják a szavaim, ellenem uszítják az osztály többi tagját is, akik sajnos csordaként viselkednek. A többi ember nem rossz, nem gonosz, csak könnyen irányítható, és ezt az a bizonyos 3 ember (vagyis inkább 1, az osztály hangadója) ezt nagyon jól ki is használja és képes mindenkit ellenem fordítani.

Nem csak az osztályt, hanem az oktatókat is.

Ezt a 20-24 éves korosztályt nem tudom megérteni. Hiába vagyok 26 éves, egyszerűen nem értem amit sokszor mondanak, vagy nagyon gyerekesen viselkednek, mintha valami kiscsoportos óvodába csöppentem volna. Ezt sosem mutatom ki, vagy jegyzem meg, egyszerűen távolabb próbálok lenni az osztályomtól.

Talán éppen ezért, valamiért az oktatókhoz kerültem közelebb. Nem, nem én nyalizok, sokszor ők jönnek oda hozzám beszélgetni a menzán, vagy órák után (férfi és női oktatók, vegyesen). Tőlük azt szoktam hallani, hogy látszik, hogy felnőtt ember vagyok már, nem "ostoba, neveletlen hülyegyerek", mint a legtöbb itt tanuló. És hogy velem lehet normálisan kommunikálni.

Ezt bóknak vettem és jól esett.


Tavaly viszont az a bizonyos főkolompos, hangadó osztálytársam valahogy ellenem fordította a tanárok többségét is, miután valahogy megtudta, hogy én velük jóban vagyok (megjegyzés: emberileg vagyok jóban az oktatókkal, a tanulmányi eredményembe egyáltalán nem játszott bele, hogy kijövök-e egy tanárral, vagy sem).

Észrevettem, hogy egyik napról a másikra az az oktató, aki az intézményben köszönt és mosolygott rám, most már válaszra sem méltatja a köszönésem.

Órákon ha jelzek felé valamit, rám néz, de odébb megy. Szóval ilyen grimaszolós fancsali képpel néznek már rám az oktatók is, mintha valamit pletykálnék róluk, vagy ilyesmi. Kerülnek.


Mivel az oktatókkal mégsem vagyok puszipajtások, csak párszor jól elbeszélgettünk, dumáltunk, nem tudom megkérdezni, hogy "Mondja, haragszik rám valami miatt?". Úgyis azt fogja mondani, hogy nem, vagy nem is válaszolna.

Van egy évfolyamtársam, aki egyik ebéd közben leült mellém, és miközben beszélgettünk, szóba hozta, hogy az osztályunk nagyemberét hallotta 2 oktatóval is beszélni, miközben azt mondta nekik, hogy én miket mondok a tanárokról és hogy én milyen megátalkodott gazember vagyok, akiben nem szabad megbízni (nyilván nem ilyen szépen mondta, de röviden ennyi).

Az okatók pedig megköszönték(!) neki, hogy erre felfigyelt és hogy szólt.


Én teljesen le voltam döbbenve, mikor ezt elmesélte nekem az évfolyamtárs.

Nem tudom, hogy hazudott volna-e, mert igazából ebből neki miféle előnye származna? Másodrészt pedig nem is erről beszélgettünk eredetileg, senkinek sem meséltem arról, hogy furcsák velem a tanárok mostanában.

Valahogy az osztályom hangosa szóba került és ezután mondta, hogy "jut eszembe, a minap hallottam őt a tanárral beszélni..."


Szóval ez az ember, vagy ez a három ember azon kívül, hogy szünetekben lelki terrorban tart, megaláz, kigúnyol, kicsúfol, még rosszindulatú pletykákat is terjeszt rólam az oktatók között.

Idén májusban megpróbált kirúgatni is az iskolából, mert egy olyan hazugságot dobott be rólam a tanárok közé, ami tulajdonképpen már bűncselekmény lenne. Nem részletezem, már így is kisregényt írok, de a lényeg, hogy annak volt köszönhető, hogy nem lett belőle semmi, hogy van két oktató, akit nem olyan könnyű átverni és manipulálni, így ők voltak az elsők és az utolsók, akik az igazgatónál kiálltak mellettem, hogy "semmi bizonyíték sincs hogy XY(én) ilyet követett volna el, sőt ismernek is engem annyira, hogy ilyen tett merőben távol álljon tőlem!"

(Egyébként tényleg nem is csináltam semmi rosszat. Tényleg, az egész csak egy koholmány, amit azért talált ki egy vagy három ember, hogy tőlem megszabaduljon).


Ez a két tanár az utolsó mentsváram, de ezt a rosszindulatú osztálytásat nem lehet lapátra tenni. Túl sok embert manipulált már, és különben is emberhiány van nálunk.


Így viszont nagyon félek a jövő héttől, hogy ugyan mivel fog engem ismét megalázni és lejáratni, illetve milyen terve van most, hogy megszabaduljon tőlem. Rendesen félek.

Egyedüli reményem, hogy a fent említett két oktató még idén kitart mellettem és nem fogja őket is bekebelezni.


Ezt az ember, vagyis ezt a három embert még utcaseprőnek se szabadna engedni, nemhogy erre a munkakörre. Nem vagyok vallásos, de a jóisten segítse meg az embereket, akik velük fognak majd dolgozni jövőre. Vagy akik felett később valódi hatalmuk lesz.


Már rengetegszer fantáziáltam arról, hogy ezt a három ember szépen sorban el kéne páholni, vagy jól móresre tanítani őket, csak sajnos a mi iskolánkban a hangos szó, balhézás, ne adja ég tettlegesség, verekedés egyenlő lenne a kirúgással.

(Szintén májusban, két utolsó éves összeverekedett egyik nap, és bár 1 hetük lett volna a záróvizsgáig, hivatással nem összeegyeztethető viselkedés miatt mindkettőt kicsapták őket.)


Ugye milyen érdekes? Aki jól megérdemelne egy kiadóst pofont, vagy azt, hogy elküldjék őt a drága édesanyjába, nem lehet megtenni, mert a kirúgás veszélye fenyegetné a másik felet, aki csak próbálja megvédeni magát.

Ám ő megteheti azt, hogy ócsárolja, lelkileg bántsa és megalázza a másikat 20-30 ember előtt. Ez már nem probléma.

De akkor mégis, mit tudnék tenni idén?

Utolsó évem, valahogy fél lábbal is, de ki fogom bírni! Legalábbis igyekszem nem idegösszeomlást kapni, mert fontos nekem ez a szakma, ebben tervezem a jövőm. Nem szándékozom pár ember miatt feladni az álmaim.

Ők mintha mégis ezt akarnák elérni.

Bónuszként egy szavazást is kirakok, hogy TI MAGATOK mit tennétek ilyen helyzetben (ez leginkább azért érdekel, hogy lássam, más mit cselekedne. Az én esetemben leginkább a legépelt válaszok lesznek a leghasznosabbak, a szavazás tényleg csak egy "felmérés" lenne, puszta kíváncsiság). :)


Egyébként én nő vagyok, az ellenfél pedig srác. A másikak egy fiú és egy lány.



#iskola #terror #Bullying #rágalmazás, becsületsértés
2021. aug. 27. 10:22
A kérdező szavazást indított:
A fő rosszakarót jól félholtra verném az intézményben, hadd lássák oktatók-diákok, hogy a csendes embert sosem szabad piszkálni. (Biztos kicsapás)
A rosszakarót alaposan megverném, persze intézményen kívül. Négyszemközt rendezzük le. (Biztos kicsapás)
A fenti személyt az egész osztály előtt elküldeném melegebb éghajlatra,a legocsmányabb szavakkal illetném őt, ami csak előfordul a szótárban(Kicsapás)
Megpróbálom legalább őt is úgy befeketíteni, mint ahogy ő tette velem (ha rosszul sül el, kicsapnak)
Minden egyes alkalommal szépen, udvariasan megkérem, hogy fejezze be, amit csinál (még ha tudom, hogy egyik fülén be, másikon ki).
Feladom és önként távozom az oktatási intézményből, kiiratkozom.
Egyéb (válaszban:...)
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van valami ok, ami miatt így viselkednek veled? Én simán megkérdezném az egész osztály, de még akár tanár előtt is, amikor szemétkedik, hogy neki mégis mi baja van veled, árulja már el, hogy mivel érdemled ki ezt a viselkedést.
2021. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mivel már év elejétől jó az átlagom (háztartás, család mellett tényleg rengeteget, éjszakákba nyúlóan tanulok), ő pedig folyton piál és bulizgat a kollégiumban, a tanárok nyilván a jó tanulókat viszik tanulmányi versenyre, vagy a jó tanulókat kérik meg arra, hogy tartson korrepetációt, de az is előfordult már, hogy a tanárral együtt, ketten javítottunk dolgozatokat, míg az osztályom a következő előadásra ment éppen. És ő ebből annyit szűrt, le, hogy a "tanárok megengedik nekem, hogy lógjak, meg a tanárok bírnak engem".

Ezért így fejezi ki a nemtetszését.

A másik két ember nem tudom. Az egyik már bemutatkozáskor is, mikor a kezemet nyújtottam felé, ő csak nézett, mint borjú az új kapura, és már szinte vártam, mikor köp a tenyerembe... Pedig még azt se tudtam, hogy hívják. Biztos emlékeztetem valakire, akit nem szívlele. Nem tudom, tényleg.

Én a tipik csendes, sarokban ülő ember vagyok a suliban. Sokaknak talán ez sem tetszik, hogy nem vagyok beszédes és nem dicsekszem azzal, hogy kit múvelt hétvégén.

2021. aug. 27. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha huszon plusz évesen itt tart az osztály, akkor csak képzelni merem, hogy milyen jellegű lehet az oktatás.


Mindegy is ám. Ezt az évet lehúzod és megvagy. Bírd ki foggal, körömmel. Az oktatóknál próbáld meg tisztázni magad.

2021. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezen kívül gyakran hagnoztatja, hogy én vagyok a legidősebb az évfolyamban (ő 20 éves), így még arra is gondoltam, nem-e fél attól, hogy én valami belsős ember vagyok, végülis tanárokkal ebédelek/ebédeltem, mert 1-2 oktató néha odaült mellém.

Azt hiszi valami kém vagyok...? Fene se tudja. :D

2021. aug. 27. 10:43
 5/10 anonim válasza:
100%
Nos kedves kérdező ez az egész olyan abszurdnak hangzik. Ez még rosszabb, mint az az iskola ahová kiskorú gyermekek járnak. Nem tudom miért pécézett ki ez az ember, de azt igen, hogy borzalmasan gáz és gyerekes amit csinál. Ez már az általánosban is ciki volt. Az meg a másik, hogy egy tanár milyen alapon hisz egy alapozatlan pletykának. De még akkor is ha hisz neki, kötelessége segíteni a diákot legyen az felnőtt vagy gyerek. Amúgy egy picit te is hibás vagy, hogy hagytad idáig elfajulni a dolgot. A legelején el kellett volna mondanod ezt az embert annak a tanárnak akivel jóban voltál, és a sarkadra kellett volna állnod. Még nem teljesen késő. És ezalatt nem azt értem, hogy verd be a pifápofáját meg tépd meg! Próbálj meg beszélgetni azokkal az osztálytársaiddal akik szerinted nem annyira ellenségesek veled. Hidd el nekem, nem mindegyik néz rád rossz szemmel, csak ők is ugyanannyira meghunyászkodnak, mint te. Menj oda év elején egy nő osztálytársadhoz és kezdeményezz egy beszélgetést. Sok minden változhat, ha szerzel a "csatatéren" egy barátot. Ennyit tudtam tanácsolni. Te döntésed, hogy megfogadod-e egy kezdő gimnazista tanácsát vagy sem. Mihamarabbi javulást a témában!
2021. aug. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a tanárokkal igyekszem visszaállítani a normális viszonyt, de most tavaszra már teljesen úgy éreztem, mint akivel szóba se akarnak állni. Így nehéz lesz.
2021. aug. 27. 10:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igyekszem mindegyiket hasznosítani! Mennek a zöldek!
2021. aug. 27. 10:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, ami veled történik. Teljesen normális a harag, amit érzel, ilyenkor az ember legszívesebben laposra verné az ilyen kétszínű suhancokat.

Sajnos én is részesültem hasonló bánásmódban. Egy idő után már diktafonnal mentem be, hogy ha esetleg elhangzik valami hazugság vagy rágalom, akkor feljelentést tudjak tenni. Persze nem nekem mondta a dolgait, hanem a hátam mögött, másokat pedig nem tudtam magam mellé állítani...

Inkább lelki jellegű megerősítést tudok most adni, mert sokszor nem lehet mit kezdeni az ilyen helyzetekkel, pont azért sem, mert ahogy írtad, a kirúgás fenyegethet.


Semmiképpen ne hagyd, hogy lelkileg felemésszen a dolog! Minden nap találj valamit, amiből erőt merítesz. Akár a napokat is számolhatod, hogy már csak x nap, és soha többé nem kell látnod őket. Gondolj a pozitív tulajdonságaidra, és a zaklatók negatív tulajdonságaira, vagy ha ez segít, mantrázz magadban olyanokat, hogy "Tudom, hogy jobb vagyok náluk.", "Sokkal erősebb vagyok, mint ők." Vizualizáld, ahogy átveszed a végzettséged igazoló oklevelet, hidd el, hogy képes vagy megcsinálni és figyelmen kívül hagyni őket.


Azok a tanárok, akik bizonyíték nélkül elhitték neki a sok rágalmat, most mutatták meg, milyenek is valójában. Miattuk nem szabad bánkódni, ők valójában nem jó emberek, csak annak mutatták magukat.

Próbáld azt erősíteni magadban, hogy te tudod, hogy nem tettél semmi rosszat, és csak ez számít.

Akinek pedig az a legnagyobb öröme, hogy másokat befeketít, annak gondolj bele, mennyire szánalmasan üres lehet az élete, hiszen csak úgy tudja magát erősnek érezni, hogy másokat lealacsonyít.


Remélem, valamennyit tudtam segíteni. Esetleg a diktafonos megoldást te is kipróbálhatod, hátha jogi útra tudod vele terelni az ügyet, ha nagyon eldurvulnak a dolgok.


Sok sikert kívánok együttérzéssel.

2021. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bizonyítékokat kellene gyűjteni ellene, hogy védve legyél. Annyit még megtehetsz addig is, hogy az oktatóktól kérsz fogadóórát, valójában csak tíz percet, és tárgyilagosan elmondod, hogy három ember az osztályból, nevet kezdetben ne mondj, legfeljebb ha kérdezik, nem kedvel téged ok nélkül, és rosszindulatú pletykákat terjeszt rólad, és reméled, hogy ezeket nem hiszik el, mert neked egyetlen célod eredményesen elvégezni a képzést.
2021. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Velem is ugyanez van. Mindenki ellenem van de csak együtt erősek. Amikor kettesbe maradtam az egyikkel nyalta a seggem mert fél tőlem. Sajnos ilyenek a hülyék meg az irigyek máshoz nem értenek csak a basogatáshoz. Próbáld túlélni legyen az a motívációd hogy te már most milliószor jobb vagy nálunk és az is leszel.
2021. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!