Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai szüneteknél hány...

Az iskolai szüneteknél hány éves korodban kezdett el zavarni, hogy a családdal utazol vagy lepasszolnak a vidéki/városi rokonoknak és inkább az iskolából a barátaiddal mentél volna valamerre, felnőttek nélkül?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 22:45
 1/9 Metionin ***** válasza:
84%
Soha, mert csak simán otthon hagytak egyedül. Nekem az volt fura, hogy mindenki más a mamájánál van hónapokig.
2021. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Engem inkább az kezdett zavarni amikor már nem vittek magukkal engem és a húgomat olyan 17 éves korunktól, (mostohatesók vagyunk, egykorúak) csak az öcsénket (ő 11 évvel fiatalabb nálunk) az akkori barátaim és életem első szerelme meg olyan szegények voltak, hogy egy éles kanyart nem tudtak venni, nemhogy menjünk valahová.
2021. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
12
2021. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Iskolásként nem zavart. Egyedül szerettem elfoglalni magam inkább. Nem is voltak barátaim emiatt, de nekem így volt jó.


Később egyetemistaként zavart... de aztán megtanulgam egyedül kimozdulni, meg találtam társat, és azóta már én mozdítom ki őt 😉

2021. aug. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen a kapcsolat a szülő és a gyerek között. Meg eleve minden gyereknél más. Nem tudnék pontos évet írni, valamikor a kamasz korban.
2021. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16-18 évesen már nem nagyon akartunk menni. Ez részben érthető, részben szomorú, ahogy az évtizedes családi programok, hagyományok megszüntek. Akkor persze egyáltalán nem tüntek ezek fontosnak, csak utolag szomorú. Az utolsó közös nyaralás, amikor még mindenki ott volt. :((((
2021. aug. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kettő ugyanaz volt. A legjobb barátaim a szüleim barátainak a gyerekei voltak, és a két család legtöbbször együtt ment nyaralni, meg amúgy is együtt töltöttük az egész nyarat. A nagymamámmal egy kertben laktunk, ráadásul a szüleim tanárok, nem kellett minket lepasszolni, mindenki együtt vakációzott.
2021. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan 16-18 évesen. Nem azért, mert inkább a saját barátaimmal mentem volna, hanem mert egyáltalán nem volt kedvem senkivel menni sehová. Kifárasztott a suli, csak arra vártam, hogy a szünetekben végre otthon pihenhessek (nem a nyaralás alatt pihenő fajta család vagyunk, hanem a "járjunk be egy egész országot egy hét alatt" fajta). Illetve akkoriban macskáim lettek és nem szívesen hagytam otthon őket egy-két hétig úgy, hogy csak napi egyszer nézett rájuk valaki.

Mióta egyetemre járok, simán csak nem mentem velük egy pár alkalmat leszámítva. Mióta külön is élek, már a párommal/barátokkal utazunk, a családi nyaralásokkor pedig otthon vagyok a cicákkal.

2021. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már kisiskolásként is utáltam a rokonoknál parkolni. Semmi értelmeset nem csinálhattam, csak betegre untam magamat. Nyugodtan otthon hagyhattak volna egyedül, nem gyújtottam volna magamra a házat. Konkrétan nyaralni szerencsére sosem jártunk, nem is volt rá igényem, eleve nem is értem, mitől "kikapcsolódás" az, hogy méregdrágán elutazol valahova egy-két hétre azokkal, akikkel az év minden egyes szájbavert napját együtt töltöd.
2021. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!