Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik most már lassan évek óta...

Akik most már lassan évek óta rinyálnak a suliba járás miatt, miért nem iratkoznak ki az iskolából?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasni, hogy nem akarnak bejárni, csalnak a vizsgákon, semmit nem tanulnak, legyen digitális oktatás. Akkor az ilyenek miért nem iratkoznak ki a suliból? Mindenkinek jobb lenne.
2021. aug. 30. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert akkor nem lehetne elhelyezkdeni, az állam erőlteti, és nem a legjobb a suli, ezért. (Mondom úgy hogy, csak max padtársamról puskázok, ha okos, de inkább tanulok, nem lógok el, mert aztán pótlás).
2021. aug. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1: Akkor nem rólad szól a kérdés.


De akik naponta 20x felteszik itt, hogy vajon lesz-e online oktatás, mert nem akarnak tanulni, nem akarnak bejárni, azok simán kiiratkozhatnának, ha ennyire utálják az egészet. Főleg aki már felsőoktatásban tanul. Egyàltalán nem kötelező, és lehet otthon ülni!

2021. aug. 30. 08:43
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
A többségnek csak a szája nagy. Mégis mit csinálna 16-17 évesen? Elmegy dolgozni? Már ahova lehet, mert a fiatalkorúak foglalkoztatására szigorúbb jogszabályok vonatkoznak, és a legtöbb helyen nem bajlódnak velük. Ráadásul egy bármilyen papír nélkül egy senki vagy, az érettséginek sincs túl nagy értéke, de a mai világban már alap. Szóval ezek a diákok csak szájhősködnek, mi se voltunk oda az iskoláért, de azért sokan csak továbbtanultunk, mert valamiből meg is kell élni.
2021. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Az a gond hogy én is adnám az online oktatást, mivel napi másfél órát megspórol az utazásból igy(majd nemsokárra sokkal többet). De így hogy nemsokkára fel kell majd valamit felmutatni is eredményként vizsgákhoz inkább azt mondanám hogy ne, ne legyen. Jobb a szakmai gyakorlatom élőből megtudni.
2021. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok, 3-massal is egyetértek.
2021. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Mert papír kell még ahhoz is, amihez egyébként semmi értelme papírt kérni.


Nekem van pár diplomám és szeretem csinálni, de tapasztalom ezt a hígulást, kelletlenkedést. Azért csinálják, mert végzettség kell nekik, egyébként nem érdekli őket.

2021. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Azért azzal én nem vonnék párhuzamot, hogy valaki online oktatást akar és valaki nem akar egyáltalán tanulni.


Én nem akarom megúszni, online alatt is becsülettel tanultam, illetve tudom, hogy mennyien szenvedtek az online oktatás alatt. Bánt, hogy egy világjárvány kell ahhoz, hogy létezzen ez az oktatási forma idehaza, holott a magyar egyetemeknél sokkal nívósabb intézmények is indítanak online egyetemi képzéseket... Nekem jobb híján csak az esti képzés jutott, a szakom nem indul más formában, legfeljebb 200 km-el arrébb van lehetőség levelezőre, de arra meg a hétvégéimet ölném el, szóval nem lennék előrébb.


Fáj az egész, hogy ha rohanok munka után, akkor is az első óráim közepére érek be, amiről semmilyen felvétel nem készül, így az egyetlen támpontom a szakirodalom, ami sok esetben kevés. Zavar, hogy olyan laborokra köteleznek, ami nem is igazi labor, csak a saját gépünkön hülyéskedünk, amit otthon is lehetne. Én nagyon jó önálló tanuló vagyok, de egyszerűen teljesen ellehetetlenítenek abban, hogy önálló tanulással elvégezzek egy kurzust, mert vagy visszafogják a tananyagot és az információkat és csak akkor lehetsz teljesen felkészült, ha bejársz vagy pedig konkrétan a jelenlét miatt bukod a kurzust. Ez nem a tudásról szól, mert a tudás visszatesztelhető. Ez a g*cizésről szól, már elnézést. És megértem azt, aki szeret résztvenni az órákon, bejárni és neki erre szüksége is van, nem is akarom tőlük elvenni ezt a lehetőséget. Az zavar, hogy másra nincs lehetőség és ha épp nem ütközik órám és ott tudok lenni, akkor is éjjel érek haza, mert 10 körül ér véget a tanítás és nem tudom újra megnézni egy feladat levezetését például, ha nem értem, mint mikor online tanultunk. Ezutóbbiak pedig ugyanúgy érintik azokat is, akik nem dolgoznak egyetem mellett, mert nappalisok. Az ingázás és a tanultak visszanézhetetlensége pont olyan érv, amit azok szoktak felhozni, akik tanulni járnak oda és megérteni dolgokat, nem pedig csak túllenni rajta.

2021. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez olyan buta kérdés...
2021. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bizonyos államilag kötelezett minimális iskolába járási kor.


Az otthoni szülők által kötelezettról meg nem is beszélek...


De nekem pl volt olyan régi osztálytársam, aki 10. után abbahagyta a sulit. Építkezéseken dolgozik.

2021. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8: Miért? Évek óta megy a rinyálás, jaj nem akarok menni,legyen online. Nem akarok tanulni. Ma olvastam egy kérdést, ahol azt írta a kérdező, hogy a felsőoktatás már sokkal másabb és nem akar bejárni. Erre írta neki valaki, hogy akkor menjen át levezőre. Na a válasz erre: Jaj hát azt sem akarja mert úgy is nehéz.

Nem kötelező az egyetem. 16 éves kortól pedig semmilyen suli sem az.


Én is egyetértek a hármassal. Mi is végig jártuk.


#9:És megérte neki?? Gondolom majd később jön rá, hogy nincs semmi papírja és az milyen hátrány.

2021. aug. 30. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!