Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2 napos érettségi találkozó,...

2 napos érettségi találkozó, 200 km-re a volt iskolánktól?

Figyelt kérdés
46.-ik....szóval már nem vagyunk túl fiatalok. Miért nem jó a volt giminkben?

2021. aug. 30. 09:52
1 2
 1/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
72%

Ezt miért velünk beszéled meg? Gondolom a többség megszavazott most valami extrémebbet, valami jó ár/érték arányos helyet találtak, és azt mondták, most 2 nap bulika. Nem akarsz, nem mész el, vagy felveted, keressetek közelebbi helyet.

Legalább 64 éves vagy, ennyi eszed lehetne. Vagy...már nem?

2021. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Ezt csak a szervezök tudnák megmondani, feltételezhetöen nem véletlen.
2021. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Mi az érettségi utánni bulit tartottuk olyan messze.

Vagyis tartották, mert a franc akart elmenni a világ végére néhány friss sofőrrel, csak azért hogy pár napig hallgathassam a hülyeségeiket...

2021. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Kedves" 1. Válaszoló!


Képzeld, megkérdeztem. Nem érkezett rá válasz. Igaz, nincs is csak 3 jelentkező.

2021. aug. 30. 10:30
 5/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
51%
Na, es azert itt random idegenektol mit varsz?
2021. aug. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam, van aki tudja ezt az ostálytalálkozó szokást, divatot. Eddig egy volt.. az 5 éves.
2021. aug. 30. 10:34
 7/15 A kérdező kommentje:

....de bocs, hogy 64 évesen nincs ennyi eszem.

Köszönöm a válaszokat! A kedvesség ugye ingyen van.:)

2021. aug. 30. 10:40
 8/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
31%
Nem kell martirkodni 😏
2021. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Több szempontot is szem előtt kell tartani


1. A tavalyi tanév úgy zajlott, hogy aki nem ott tanult vagy dolgozott, be se mehetett.


Tekintettel arra, hogy valószínűleg negyedik hullám is lesz, lehet ezt visszavezetik, tehát kizárt, hogy beengednek oda egy több fős csapatot.


2. Ha be is engedik, azt jelentené, hogy 1-2 termet lefoglalna a csapat, ami napközben nem jó, főleg,hogy a diákokkal együtt masíroztok a folyosón, az ő mosdójukat használjátok, amikor nekik 10-15 percbe kell belezsúfolnia egy terembe átmasírozást,cuccok elővételét, kajálást és egy pisilést - na meg ha tesi van akkor egy átöltözést is.

Arról nem is beszélve, hogy a szomszédos termekben nem lehetne rendesen órát tartani, mert áthallatszana a nevetgélés, zene, dumálás és a diákok figyelme nagyon könnyen elterelhető ezzel, végig ezen nevetgélnének, hogy de jót buliztok, a tanár nehezebben adná le az anyagot vagy tartana rendet doga alatt.


A közbiztonságról nem is beszélve.


Akármilyen jött-ment bemondhatja a portán, hogy ő bizony az osztálytalálkozóra jött, aztán felmegy a tanáriba meg az üres termekbe lopkodni (nálunk ilyenre speciel volt precedens, amikor egy fiatalember reggel hét körül bement az iskolába, aztán a tanáriban kirabolta az egyik tanárnőt, meg a termekből összelopta amit talált, többek között a diákok cuccait is elvitte.Na ezt képzeld el úgy, hogy mindenki az osztálytalálkozóval van elfoglalva és kb senkinek sem tűnik fel, hogy valaki bemegy lopkodni.).


Erre amúgy sok helyen odafigyelnek. Amikor én régebben egy este öregdiák találkozóra mentem, amit az aulában tartottak mindenkinek aki valaha odajárt és kicsit elkóboroltam megnézegetni a régi tablókat, akkor bemondták a hangosbemondóba, hogy az ünnepség az aulában van, pedig tudták jól, hogy ki vagyok és nem is lopkodni mentem.


3. Ha este tartjátok ott akkor is két dolog a macerás


- ha az iskolának van levelezőtagozata, akkor őket zavarjátok

- ha nincs levelezőtagozata, akkor valakinek ott kell veletek maradnia és nem hinném,hogy szívesen nyitva tartják pluszban az iskolát emiatt.


4. Ha nyárra szervezitek is ugyanez a probléma merül fel. Nem valószínű,hogy valaki csak azért bemenne, hogy felügyeljen titeket, amikor meg nyitják augusztusban az iskolát, akkor se lézengeni mennek be a tanárok.


Ellenben egy étterembe vagy hasonlóhelyre lefoglalni egy asztalt nem jár akkora macerával.


Bár nekem egy kétnapos osztálytalálkozó nagyon extrémnek tűnik.

2021. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%

Ja még valami eszembe jutott, ami az osztálytalálkozók ellen szól, az a precedens;

Gondolj bele, ha ti ott meg tartotok egy találkozót, annak lesz nyoma Face-n, Instán, egyéb helyeken.

Ettől felbuzdulva akkor mennek mások is oda, hogy akkor ők is ott tartanák meg a találkozót.

Az, hogy kb átjáróháznak használja minden volt diák atermet, még jobban megnehezíti a tanárok dolgát.


Más az, hogy néha betéved oda 1 öregdiák meg más az, hogy folyamatosan bandákban tódulnak oda.


A jobb iskolákban, ahogy feljebb is írtam és az egyetemek tanszékein is úgy csinálják, hogy évente egyszer van egy öregdiáktalálkozó.


Akkor a tanárok bent maradnak tanítás után, elmaradnak a szakkörök, minden diákot elküldenek és fogadják az öregdiákokat.


Egyszer van egy évben, ha lemaradtál, mész jövőre és általában ezek nem kerek évű osztálytalálkozóknak is betudhatóak.


Amúgy a nullára leszek pontozva, de ezek a válaszok haszontalanok és csodálkozom, hogy egy moderátor nem kapta le őket.


A kérdező annyit akart csak tudni, hogy általában mi az oka annak, hogy nem egy iskolában tartanak meg egy osztálytalálkozót.


Abban a pár mondatban, amíg kioktattátok őt, simán leírhattátok volna a kérdésére a választ. :)

2021. aug. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!