Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha en normalis vagyok veluk,...

Ha en normalis vagyok veluk, miert miert vagyok szalka a szemukben, mert SEMMIBEN nem akarok reszt venni? 19/L

Figyelt kérdés

Utolso ev. Anno ovodaskent is mar kerultem a programokat. Baratnokkel szeretek eljarni, jol elvagyunk, eves programunk is van egyikukkel, ahol rengeteg ember van, szoval nem azert van ez, mert sok bent az ember es utalom az embereket. Az osztalytarsakkal semmi kozos nincs bennunk. Hallgatom oket, ismerem az izlesuket, hogy miket szeretnek, hogy mik szeretnenek lenni... megjegyzem, amit mondanak, amikor hangosan beszelnek. A programok unalmasak. Tablokepen pedig egyenesen utalok lenni, mert altalanos iskolat az kiserte vegig, hogy ronda az arcom (kover es pattanasos voltam, depresszios is). Az alapveto arckifejezesem is olyan, mintha azt is letojnam, ha elottem beleznenek ki egy kiscicat, olyan kozombos, es ezzel nem tudok mit csinalni. Csondben elvagyok bent, padtarsammal jol elvagyok evek ota, szoval nem vagyok egyedul. Amikor kell valami, adok, amikor kell, elkuldom neten, vagy a tanarra rairok (tavoktatas, ketszer). Azt hallom vissza padtarsamtol, hogy mar igy is mindenki bogyeben vagyok, amiert nem megyek az osztalyprogramokra (amikbol iden sok lesz, reszben mert elmaradtak a covid miatt), amit a tablo es a szalagavato kihagyassal melyitenek. Ez oket miert zavarja? Az osztalyprogramokat nem szeretem, es ennyi iskolaban toltott evek utan mar azt mondom, NEM. Bemegyek, tanulok, azert van az iskola, de ne kotelezzenek ilyenekre. Ez mas csoret miert boki, es valok szalkava a szemukben? Regen, masik iskolamban is volt, aki sehova nem akart menni, meg is mondta, meg is tette. Engem nem zavart, normalis ember volt. Masik gyerek pedig kimondta, sok mas emberrel egyutt, de elmentek, es nem elveztek. Megis en voltam a xar, amiert nem mentem, mikozben ugyanugy nem elveztem volna. Csak azert szopjak, mert mas is szopik? De ha meg elmegyek, es nem tudok jo kepet vagni egy unalmas programra, akkor megint en vagyok a rossz, mert miert huzom a szamat.

Olvastam itt mar egy hasonlo kerdest, es az arra kapott valaszokat. Ezert szepen kerem, senki ne kezdjen el arrol irni, miert kellene reszt vennem meg ez miert rossz, meg lehet elveznem, de eselyt sem adok a dolognak. Ez nem magyarazat arra, hogy normalisan viselkedek veluk, de megvan a magam velemenye, hogy a programokbol kicsit sem kerek, ezert nem megyek. Nagy kaland, egy emberrel kevesebb. Szoval ne ilyen megkozelitest irjatok. Konkretan azt szeretnem tudni, hogy ez masnak miert szalka a szemeben, nem pedig, hogy ezen valtoztatnom kellene vagy biztos maganyos farkas vagyok, aki mondjum igy emberek koze sem valo. Vagyok eleget emberek kozott, nem 4 fal kozott elem az eletemet. Ja es semmi gondom nincsen nekem veluk, igy ezt nem is ereztetem, mert nincsen mit.


2021. szept. 1. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Az emberek nem szeretik a hozzád hasonló idomulni-nem-akaró személyeket. Unszimpátiát keltesz bennük. Még belőlem is, pedig nem ismerlek - idegesítőnek tűnsz, akinek semmi nem elég jó.
2021. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erdekes, a volt munkahelyeim es ahol nyaron csinaltam a kozossegi munkat, senkinek nem volt gondja velem. Konnyen tudtam egyutt dolgozni, idomulni, es meg csak csondben sem voltam mindig. Pedig nem egyszer volt, hogy olyat csinaltam, amihez semmi kedvem, vagy 7 oran keresztul a varost jartam a tuzo napon, ami utan egy hetog gyulladt volt a fejborom a naptol. Zokszo nelkul csinaltam, semmiert nem nyafogtam. Sot mi tobb, a sok nehezseg ellenere orulok, hogy mentem es megtudtam, milyen. Az osztalyprogramokbol elegek voltak azok, amikre kenyszeritettek, hogy menjek, olyanokkal, vegig olyanokkal, akik nem a barataim. Nem volt erdekes.
2021. szept. 1. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
..Mást se csinálsz, csak nyafogsz most is............
2021. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aha, hogyne. Kosz a semmit. Akkor se szolok, amikor nem nyafogok, hanem komoly dolog nyomja a lelkem. Most osszesitettem, egyebkent meg csak gondolatban sem nyafogok. A dolgaimat csak csinalom, es mert kihagyom amit nem akarok, nincsen mire. Most csak emiatt, mert irtam egy kerdest, nem hiszem, hogy barmi rosszat tettem.
2021. szept. 1. 22:40
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hisztis kis puffancs vagy, az a te bajod.
2021. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jo, hogy a kerdesre valaszolsz.
2021. szept. 1. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Szívesen.
2021. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem ez már-már dacnak tűnik. Őszintén szólva nekem sem szimpatikus, de elsősorban az, ahogy előadod. Ugyanezt az eredményt el lehet intézni intelligensen, barátságosan, nem pedig úgy, hogy nyíltan, szánt szándékkal közlöd, hogy nem vagy rájuk kíváncsi és soha nem is leszel
2021. szept. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Az emberek mindig is kitaszították azokat, akik nem olyanok, mint ők. Legyen szó bőrszínről, szexuális irányultságról, vagy egyébről.


Egy egy fajta védekezési mechanizmus. Illetve az emberek félnek attól, amit nem ismernek és nem értenek.

2021. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha ilyen stílussal állsz hozzájuk, ami szerinted normális, akkor ne csodálkozz. Azt írod közömbös fejed van, meg így is állsz hozzájuk, nekem egy undok csaj képe ugrik be. Ha nem ilyen sítlusban hangoztatnád, hogy ez téged nem érdekel, akkor el lehetnél szépen a farvizeken. De azért azt se felejtsük el, hogy az osztály valahol egy közösség, nálunk se szívlelte egymást a társaság, de amikor közös dolgot kellett csinálni, abba mindenki részt vett. Egyedül a szalagavatós osztálytánc volt, ahol pár fiú, meg egy lány nem akart benne lenni, tudomásul vettük, bár nem örültünk, hogy így drágábbra jön ki /fő a tánctanár.
2021. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!