Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire kicseszés lefertőzni...

Mennyire kicseszés lefertőzni az egész egyetemet?

Figyelt kérdés
Gólyatáborban mindenki lefertőződött, valószínűleg influenzával, de egyáltalán nem kizárt a korona sem. Mivel kb senki sem maradt otthon, ezért aki köhög, folyik az orra, lázas, minden baja van, bejön a nyavajájával az egészséges emberek közé. Valószínűleg jövőhétre kb a 90%-a az egyetemnek ki fog dőlni. Nagyon nagy kicseszés ez diáktársainkkal? Nincs az egyetemen semmilyen ellenőrzés, úgyhogy szabadon bemehet bárki aki beteg mint az állat.

2021. szept. 9. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Milyen egyetem ez?


Tippelek... Gazdálkodás és menedzsment ugye?


Mert akkor nem csodálom, én egészségügyis vagyok, de a legelső nap aki nem volt beoltva annak megmondták, hogy nincs itt semmi keresnivalója. Hát ha még köhögve jött volna valaki be akkor milyen fejmosás lett volna...


Persze ilyen csak normális helyen van.

2021. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mérnökinformatikus szak, kis vidéki egyetem. Nálunk tanár elmondta, hogy aki beteg az legyen szíves nem bejönni, erre ironikusan pár percre rá olyan köhögőkoncert volt (nem szarkasztikusan, tényleg kb mindenki köhög az osztályteremben, mindenkinek folyik az orra, mindenki haldoklik a padban). Aki egészséges (elég kevesen vagyunk már), az is ölelkezik a betegekkel, beleiszik a beteg üvegébe, beleharap ugyanabba az ételbe, puszilkodnak a taknyossal, mindenki ott itta a NeoCitrant, most jelenleg az az egyetem kultuszitala a betegeknek.
2021. szept. 9. 14:06
 3/21 anonim ***** válasza:
51%
#2 Mondjuk az sem sokkal kultúráltabb szak mint az általam említett...
2021. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg, hogy tényleg nagyon beteg az egész szak most, legyen bárhanyad éves is. Semmi ellenőrzés nincs ajtóknál, stb. Lázmérőkkel járnak néhányan és mesélik, hogy most csak 38 a reggeli 39 és fél helyett, kezd meggyógyulni. Miközben egész órán nem lehet tőle hallani a tanárt, úgy haldoklik a köhögéstől és folyamatosan fújja az orrát....
2021. szept. 9. 14:09
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 Hát sajnos nem...
2021. szept. 9. 14:10
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Valaki volt hajlandó legalább egy gyorstesztet elvégezni?
2021. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Senki. Mindenki lefosta. Azt mondják ha covid akkor covid, elegük van a kamucirkuszból. Itt vidéken a covid csak megfázás...
2021. szept. 9. 14:18
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

"Mivel kb senki sem maradt otthon, ezért aki köhög, folyik az orra, lázas, minden baja van, bejön a nyavajájával az egészséges emberek közé."


Minek maradnának otthon? Senki sem fogad el semmilyen igazolást a hiányzásra és nem akarják az emberek ellőni e 2-3 hiányzási alkalmukat már első héten. Ha annyira tragédia a "lefertőzés", majd visszahozzák szépen az online oktatást. Én is be fogok járni, amíg bírok állni a lábamon, mert a laborokon 2 alkalommal hiányozhatok és a nagyisten sem fogja megkérdezni, hogy miért nem voltam ott, csak szimplán megtagadják az aláírást. Ahogy dolgozni is bemegyek, különben nem kapok pénzt, mivel diákként nincs táppénz, éhenhalni meg nem akarok, köszi.


Mindenki vigyázzon magára és foglalkozzon a maga dolgával, ne azokkal, akiknek nincs más választásuk.

2021. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom. Próbáld magad elszeparálni, ahogy lehet.

A BME-n se olyan sokkal jobb a helyzet, tömve volt az előadó a minap, pedig úgy terveztem, hogy nem ülök senki mellé, szépen szellősen, esélyem se volt erre...

Szerintem hiba volt a jelenléti oktatás ebben a formában, egyedül az ELTE csinálta jól véleményem szerint, legalább hoztak normális intézkedéseket, ha már be kell járni. Nálunk is hallottam, hogy köhögnek, de remélem többnyire az allergia szezon miatt. (bár kétlem, hogy mind allergiás...)

Ez van sajnos, valóban bosszantó, de csak azt tudod csinálni, hogy te legalább vigyázol magadra és másokra is.

2021. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk tanár elmondta, hogy aki beteg az legyen szíves nem bejönni"


De gondolom azért a katalóguskát elegánsan körbeadta vagy szart rögzíteni az órát, hogy aki nem jön be, az ne maradjon le semmi fontos infóról, esetleg hiányzásnak minősüljön a távollét, ugye?



Annyira imádom ezeket a nyomorultakat, nálunk is ezt tolják (mérnökinformatikusnak tanulok én is). Szépen felolvassa a könyvet amit természetesen nem tudsz beszerezni meg levezeti az ábrákat, amiket természetesen nem tudsz visszanézni és otthon kín megérteni, de azért ne járj be, mi? Elmennek ám az anyjukba ezek. Majd akkor nem fogok bejárni, ha nem maradok le semmiről úgy sem. Hülyének néznek ezek vagy mi?

2021. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!