Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire kicseszés lefertőzni...

Mennyire kicseszés lefertőzni az egész egyetemet?

Figyelt kérdés
Gólyatáborban mindenki lefertőződött, valószínűleg influenzával, de egyáltalán nem kizárt a korona sem. Mivel kb senki sem maradt otthon, ezért aki köhög, folyik az orra, lázas, minden baja van, bejön a nyavajájával az egészséges emberek közé. Valószínűleg jövőhétre kb a 90%-a az egyetemnek ki fog dőlni. Nagyon nagy kicseszés ez diáktársainkkal? Nincs az egyetemen semmilyen ellenőrzés, úgyhogy szabadon bemehet bárki aki beteg mint az állat.

2021. szept. 9. 13:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk nálunk most alig van kötelező bejárás és mindent felraknak online. Tehát a beteg tényleg nyugodtan otthon maradhat.
2021. szept. 9. 18:08
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Nagy kicseszés báttyná dikk há nagyon nagy
2021. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
46%
#1:"aki nem volt beoltva annak megmondták, hogy nincs itt semmi keresnivalója" - ezt mondjuk konkrétan úgy hívják, hogy diszkrimináció, ráadásul alapvető emberi jogokat sért (úgymint tanuláshoz és művelődéshez való jog), ami miatt bizony megüthetik a bokájukat, ha valaki kicsit beleássa magát a témába. Meg is érdemelnék, mert bizony ez egyáltalán nem normális.
2021. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
13-as: na igen igen, de egészségügyis képzésen aki nincs beoltva, az egyáltalán minek ment egészségügyis képzésre? Felvet néhány kérdést, nemde?
2021. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Majd a munkahelyen ugyanezt tapasztalod meg, amikor egyszer visszajön a Covid előtti időszak és már nem lesznek szigorú ellenőrzések.


A munkatársad a halálos ágyáról becammog, köhög, tüsszög, folyik az orra, mondja, hogy láza is volt, bent szenved 2-3 napot, majd végre kiíratja magát táppénzre, de addigra már a fél iroda beteg.


Akkor fincsi, amikor épp a szabid előtti utolsó héten vagy bent és csak reménykedsz, hogy a szabira nem esel ágynak.

2021. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Én is tapasztalom ezt. Első hét lement az egyetemen, és már folyik az orrom, fáradt vagyok, bár nem hiszem, hogy covid mert lázam nincs, valószínűleg enyhe influenza. Egyébként én sem vagyok beoltva, de az a minimum, hogyha beteg vagyok, még ha csak egy kis megfázás is, nem megyek emberek közé, főleg most. Nálunk is hasonló volt a helyzet, a kar fele köhögött egész héten. Én ma kezdtem el, be se mentem. (Debreceni Egyetem).
2021. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Nekem sajnos be kell járnom akkor is, ha szarul vagyok. Van tárgyunk, ami kéthetente van megtartva, ezért csak 1-2 alkalommal fogadnak el hiányzást. Ráadásul egyetlen óra van felvéve videóra, minden mást élőben tartanak, ami nem nagy létszámú. Szóval bocsi mindenkitől, én be fogok menni, mert nekem drágább elbukni egy félévet és önköltségesként kiadni 300 ezer ftot azért, mert nem tudtam ott lenni az órákon mások egészsége érdekében. Igyekszem nem teleköhögni a termet, de ez van, alapvetően nálunk nem reális elvárás, hogy maradjunk otthon, mert ezzel sokat veszítünk, hiszen nem rugalmasak velünk. Én be vagyok oltva, sportolok, vitaminozok, igyekszem talpon maradni, másnak is csak azt tudom javasolni, hogy vigyázzon elsősorban magára, ha már a körülmények mást nem mindig engednek.

(Óbudai egyetem)

2021. szept. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet mindig táppénzt kivenni, aki beteg, annak is muszáj mennie általában.
2021. szept. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Legalábbis gyárakban így van, suliban azért kevésbé kötött.
2021. szept. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"suliban azért kevésbé kötött"


Egyetemen el sem fogadnak orvosi igazolást. A te magánügyed, hogy miért hiányzol, de ha többször nem vagy ott, mint a megengedett, megbuktatnak

2021. szept. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!