Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Illetlenség egy Magyarországon...

Illetlenség egy Magyarországon élő külfölditől megkérdezni hogy ő tanul-e magyarul (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Az egyetemen volt egy délamerikai tanárom az egyetemen. Mesélték róla, hogy hallották beszélni magyarul és, mivel ő nyitott ember volt, lehetett vele akármiről beszélgetni, gondoltam megkérdezem tőle, mert érdekelt, hogy ő különórákra járt vagy ráragadt a nyelv vagy hogy tanult meg magyarul meg, hogy milyen volt a nyelvet tanulni, milyen volt a kezdetekben, stb.


Nagyon le volt döbbenve és annyit reagált, hogy minek kérdezek ilyeneket. Elmondtam, hogy csak érdekelt, mert én is utólag tanultam meg magyarul és nekem is különleges volt az elején, de a tanárban ez nyomot hagyott, hogy megkérdeztem tőle.


Amikor Elkezdtem dolgozni egy multinál, délamerikaiakkal voltam együtt és némelyikük perfekt tudott magyarul és, amikor mondtam, hogy nekem egy ideig nem a magyar volt az anyanyelvem, ők, kérdés nélkül elmesélték, hogy magánórákat vettek, hogy tudjanak magyarul és, hogy milyen incidenseik voltak az elején a beszélgetések közben, amikor rosszul használtak vagy értelmeztek egy szót/mondatot.


Nem tudom, hogy az egyetemen tényleg illetlenség volt a részemről megkérdezni a tanárt vagy ez egy normális kérdés volt, amita jövőben is nyugodtan feltehetek majd.


2021. szept. 19. 19:19
 1/3 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan meg lehet kérdezni, nem is értem, miért reagált így.
2021. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen támadólag akkor reagálnak emberek, ha valami simlisség van a dologban. Lehet nem 100% d-amerikai volt a nő, talán volt egy magyar felmenője és ezt csalásnak gondolta, nem egészen a maga erejéből tanulta meg, hanem kiskorában ráragadt.


Vagy hostesként (köhm...) szerezte a nyelvtudást.


Ki tudja? Ezer féle oka lehet.

2021. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 sehol nem írta, hogy nő lenne a tanár, persze ha odafigyelsz erre, akkor nem sikerült volna elsütni ezt a burkolt „nő, tehát biztos k**va” mondatot...


Egyébként szerintem kritikának vette, lehet, hogy az jött le a hangsúlyodból, hogy nem beszéli jól. (Vagy nem ez jött le, de félreértelmezte.)

2021. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!