Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan mondjam meg a tanárnak,...

Hogyan mondjam meg a tanárnak, hogy még semmi ötletem nincs valójában?

Figyelt kérdés

Tudom fura story lesz, de próbáljatok valami tanácsot adni azon kívül, hogy hagyjam ott az egyetemet.

Szóval kicsi háttértörténet, hogy én rühellem az egyetemet, de hülye voltam és nem hagytam ott az első félévemben, amikor még ingyen otthagyhattam volna. Pénzem meg nem volt, hogy később otthagyjam az államilag támogatott egyetemet, úgyhogy úgy döntöttem, hogy maradok. Tanulni nem tanultam, végigcsaltam az egész egyetemet, de nem igazán hozta meg a gyümölcsét, mivel így is buktam pár tárgyból a 0 tudásom miatt, ami miatt most 1 féléves csúszásban vagyok. Jelenleg 7. félévemet töltöm itt, ha nem buknék semmiből nyolcadikra végeznék. Viszont mivel féléves csúszásban vagyok, ezért még nekem vannak 5. féléves tárgyak, amiket akkor nem vehettem fel, ezért most felvettem az utolsó féléves tárgyak mellé.

A nagy probléma csak annyi, hogy az utolsó féléves tárgyak között van olyan, ami a szakdolgozatra specializálódik. És ezt nem tudtam, ugyanis azt hittem a tárgy teljesen másról szól. Na most nekem semmi ötletem nincs szakdolgozatra, mivel én csak 8. félévben írnám (mert az 5. féléves tárgyak mellett ebben a félévben nem tudnám egyszerűen megírni) és addig úgy is lenne időm kitalálni . Ami nem is volt baj, úgy voltam vele, hogy majd csak kibackelem ezt a tárgyat is valahogy. Házifeladatos a tárgy, úgyhogy minden hétre kell házi, ez a követelmény. Az első 3 heti házifeladat tök jó volt, gyűjtsünk ki a szakdolgozatunkhoz forrásokat, tegyünk fel hipotéziseket, adjuk meg a szakdoga címét, rövid pár mondatos leírást stb. Kb 10 perces házifeladatok voltak. Múlt héten beteg voltam, úgyhogy nem mentem be az órára (csütörtök) és azt hittem minden rendben. Szerdáig van idő megcsinálni a házikat, gondoltam jó azt elkezdeni hétfő este. Ahogy ránézek az eheti házifeladatra, írjon 10 oldal kutatási/fejlesztési tervet. Azt hittem eldobom az agyam. Konkrétan a 40 oldalas szakdolgozatnak írjam meg a negyedét 2 éjszaka alatt.

Semmi ötletem nincs, hogyan kezdjek neki. 2 éj alatt nem tudom elolvasni a több száz oldalas könyveket és kidolgozni. Azt sem tudom, hogy mi az a kutatási/fejlesztési terv, egyszerűen nem értem hogy kéne egy ilyennek kinézni. Ehhez túl majom vagyok

Nem tudom megúszni, ugyanis ha most nem csinálom meg a házit, akkor 0 pont ez a rész és jövőhétre amúgy is meg kell csinálni, hiszen ehhez adjuk hozzá a kövi házifeladatot. Meg szeretném mondani a tanárnak, hogy amúgy nekem (és sokunknak, ugyanis az osztály több mint fele úgy áll mint én) még nincs elképzelése a szakdolgozatról, csak nagyon foszlányokban, nem 10 oldalakban. Főleg úgy, hogy a tanár is tudja, hogy nem ebben a félévben írják csomóan, csak fel kellett vennünk most a tárgyat, mert következő félévben nem tudtuk volna. Mit fogalmazzak meg a tanárnak, teljesen el vagyok veszve.



2021. okt. 4. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Ne rohogtess, az egesz 40 oldalt megirnam ket nap alatt, nekem anno valami 120 oldal volt a szakdogam... 10 oldal meg rohej, ulj neki szepen.
2021. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
na, mit sikerült összehozni?
2021. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!