Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen nálatok sem beszélge...

Egyetemen nálatok sem beszélgetnek, barátkoznak egymással az emberek?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk egy nagy szak, de a legtöbb szaktársammal soha nem beszéltem az eddigi évek alatt. Mindenki csak bemegy az órára, majd annak végeztével megy is a dolgára. Megvannak a klikkek (ezek nagy része sem az egyetemen alakult ki, hanem már korábbról ismerték egymást) és mindenki csak a sajátjaival van, nekik köszön, velük beszélget, melléjük ül le stb.. vagy többen egyedül vannak és el is zárkóznak mindenkitől. Nem szoktak lenni semmiféle szakos programok, nem szoktunk összejárni, nem szoktuk megosztani egymással a jegyzeteinket vagy infókat sem, a szakos csoport is halott, ha valaki ír egy bejegyzést nem reagál rá senki.

Vannak barátaim, egy a szakon is és egy-két emberrel azért néha beszélünk, de nekem ez nagyon furcsa. A többség rideg, zárkózott, barátságtalan, vissza se köszön, egyértelműen nem akar beszélni senkivel stb., és megszoktam, de nem erre számítottam mikor egyetemre mentem.


2021. okt. 5. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Milyen egyetem ez?
2021. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

El kell hogy keserítselek de ez kb mindenhol így van legyen az munkahely vagy bármilyen iskola.Ilyenek az emberek,nem szeretnek barátkozni.

Nyilván van kivétel de az nagyon ritka

2021. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy vidéki egyetem, egy bölcsészettudományi (nyelv) szakán tanulok.
2021. okt. 5. 08:36
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerencsére nálunk is ez a helyzet. Nem vágyok mások társaságára
2021. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nagy szakokon is ez van. Az embereknek nincs igénye a barátságra, úgy általában.
2021. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben mi sem barátkozunk egymással.

Annyi a különbség, hogy van facebook oldalunk,ahol jegyzetekkel kisegítjük egymást, de barizni nem szoktunk.

2021. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló egyetemre jártam, de nálunk egészen családias lett a légkör, főleg a végére. Köszönni azoknak is szoktunk, akiket épphogy látásból ismertünk valamelyik óráról.


Mondjuk még a Covid előtt befejeztem, szóval mi tudtunk közös programokra menni, ahol valamennyire megismerkedtünk - lehet, hogy ez is sokat számít.

2021. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobban ismerem a velünk szembe szobában lakókat, meg az egyik (már egyetem előtti) barátom 2 szaktársát, mint az én szaktársaimat. Mondjuk pont úgy esett, hogy az egyik szaktársam szobatárs is, de a többiekkel közel 0 az interakció.

S ezt úgy hogy nem nagy az egyetem, kb 20-an vagyunk a szakon.

2021. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

akkor a miénk üdítő kivétel, vannak programok, pár ember kivételével azért a közösségibb emberek ismerik egymást. (nyílván itt is van olyan akinek nins erre igénye, de ő elvan magában) Mondjuk nálunk ez már első félévekben kialakult, már akkor nagy hangsúlyt fektettek a közösségépítésre a seniorok. A kolik is karonként vannak, így nem random emberekkel laksz együtt. Ha összefutunk a folyosón köszönünk egymásnak, ha órán egymás mellé kerülünk még beszélgetünk is pár szót. Persze vannak klikkek, bár ez negatívnak hangzik, inkább szorosabb kapcsolatban lévő baráti köröknek mondanám, de alapvetően mindenki rendes mindenkivel.

BME, nem a legnagyobb kar, de azért nem is kicsi

2021. okt. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is még a covid előtt kezdtem, kb. 1,5 évig tanultunk jelenléti oktatásban, de akkor is ez volt a helyzet. Online csak még ennél is rosszabb lett valamivel :D Amúgy kolis is voltam mindig, de nálunk az is ilyen, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Teljesen random osztanak be minket, én mindig más karokon tanulókkal laktam együtt és velük keveset is találkoztunk, mert máshogy voltak óráink stb. Kolis programok is csak nagyon nagyon ritkák voltak (az is általában csak egy beerpong verseny vagy egy film vetítés félévente és ennyi), a szobatársaimon kívül ott nem is ismertem meg senkit, nem is nagyon találkoztam másokkal.
2021. okt. 7. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!