Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik végeztek, hogyan gondolto...

Akik végeztek, hogyan gondoltok a középsulis évekre? Hiányzik, vagy örültök hogy végre kiszabadultatok onnan?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Életem legszebb évei voltak. Nagyon-nagyon jó volt az osztályközösségünk. A tanárok is mondták, hogy nagyon ritkán, kb. 15-20 évenként egyszer fordul elő olyan, hogy ennyire összetartó és jó osztály jön össze, mint amilyen a miénk volt. Nem voltak klikkesedések, mindenki jóban volt mindenkivel, mindenki kiállt a másikért ha bajba került. Imádtam! De nem csak én, hanem mindenki imádta. Aztán amikor vége lett, még utána 3-4 évig közösen Szilvesztereztünk év végén, újra összeszedtük az egész osztályt az ország minden szegletéből, hogy legalább évente egyszer találkozzunk közösen. Az első osztálytalálkozón (az 5 évesen) úgy szaladtunk egymás karjaiba, úgy öleltük egymást, mintha 20 éve nem láttuk volna egymást. Nagyon nagy barátságok és szerelmek születtek osztályon belül. Van 2 házaspár is (mármint 1 pár + még 1 pár), akik középiskolában ismerkedtek össze és utána össze is házasodtak. Szóval nekünk nagyon bejött, és osztálytalálkozón kivétel nélkül mindenki arról számolt be, hogy oké jó-jó a főiskola meg az egyetem, de azért a középiskola messze magasan jobb volt mindenkinek. :) Szóval nagyon hiányzik.
2021. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az egész egy nagy csalódás volt. Magamban is csalódtam, na meg az osztályban is ahova kerültem. Osztályközösség szinte nem is létezett, egy ember kivételével senkivel sem tartom a kapcsolatot. Mivel nem volt baráti társaságom ebben az időszakban - ami az én hibám is volt, mert az osztályon kívül is megbeszélhettem volna évfolyamtársakkal, valami iskolán kívüli programot - ezért nagyrészt tanulással telt el ez az időszak számomra.

Ráadásul voltak a családban az anyagiak terén problémák, sokat is veszekedtünk. Az iskolában nem ment a barátkozás, a beszélgetés kezdeményezés sem. Ha volt valami páros feladat, akkor szinte mindig egyedül voltam.

Jó mondjuk most már azért változtak a dolgok, barátkozás/beszélgetés szempontjából problémáim már nincsenek, nemrég anyám is mondta nekem, hogy mennyire megváltoztam a középsulis éveimhez képest. Az anyagiak terén lehetne jobb is, de legalább nem érzem kevesebbnek magamat másoknál már emiatt.

Persze, megvoltak ennek az időszaknak is a jó pillanatai, csak én a társasági élet szempontjából szinte egyáltalán nem tudtam kihasználni ezt a négy évet, ami még most is kísért engem.

2021. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Sz*r volt és emiatt nem is hiányzik.
2021. okt. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!