Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyik a jobb? Ha egy tanár...

Melyik a jobb? Ha egy tanár és diák kölcsönösen megázódik/önöződik vagy ha a tanár egyoldalúan tegez?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Ha a tanár sem és a diák sem tegeződik vagy ha csak a tanár tegeződik? A kölcsönös tegeződés nagyon ritka, ezért azt nem tüntettem fel a kérdésben, de itt azért leírom.

2021. okt. 17. 16:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%

Az semmi esetre sem jó, ha a tanárt letegezik, azért csak meg kéne adni az alapvető tiszteletet annak, aki valamiben többet tud.


Alsóbb iskolában inkább a tanár tegez a diák magáz/önöz. Felsőbb iskolákban már a kölcsönös magázódás/önözés sem szokatlan.


Ha nem egy iskolában van a tanár és a diák, esetleg elképzelhető a kölcsönös tegeződés.

2021. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Mi számít alsóbb iskolának? Ok, hogy általános, de mondjuk gimnázium? Engem a gimnáziumi tanárok önöztek vagy magáztak mindig. Eléggé undorítónak tartottam volna, ha letegeznek, tőlem meg elvárják, hogy magázzam úgy, hogy nem 10 éves vagyok.


És honnan vetted, hogy többet tud? Vannak képesítés nélküli tanárok is, akik kb. a könyvet bevágták és semmivel sem tudnak többet a témában annál. Sőt, volt olyan történelemtanárom, aki akivel kb. egy szinten volt a tudásunk, mert én rengeteg könyvet olvastam a témában.

2021. okt. 17. 16:26
 3/36 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a természetes hogy diák magázódik, tanár tegeződik.


Bár én mikor tanítottam anno és gyakorlaton voltam engem tegeztek alsóba a gyerekek de volt aki magázott. A néni szót is egy ideig szokni kellett a magázódás csak akkor kellemetlen ha a gyerek nem tudja hogy kell és olyan furcsán magázódik.


De amugy szerintem ezt iskola, tanár és szokas is válogatja.

2021. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
*, akivel
2021. okt. 17. 16:26
 5/36 anonim ***** válasza:
55%
Pl. Felsőoktatásban már magázódnak de van olyan tanár aki tegezi a foiskolas egyetemi hallgatokat.
2021. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Gimnáziumban, egyetemen szerintem egyáltalán nem természetes. Sőt, szerintem bunkó dolog, ha egy tanár letegez egy diákot úgy, hogy a diák már nem kisgyerek.
2021. okt. 17. 16:29
 7/36 A kérdező kommentje:

#5.

Szerintem az nagyon bunkó tanár. Engem csak ne tegezzen, azért mert fiatalabb vagyok nála. Én is éltem már annyit, hogy a törvény szerint sem vagyok cselekvőképtelen, sőt akár kiskorú sem. Annyira lekezelő szerintem, hogy azt ki sem tudom fejezni. Nekem szerencsére csak jó tanáraim voltak, akik nem tegeztek úgy, hogy én önöztem vagy magáztam őket.

2021. okt. 17. 16:32
 8/36 anonim ***** válasza:
91%

#2: úgy látom nagyon-nagyon a lázadó korodat éled. A te felfogásod szerint bárkinél okosabb lehetsz vagy lehetnél.


Természetesen mindenhol vannak kivételek, de alapjáraton nem azt kellene alapul venned, hogy 10 tanárból 1-2-nél okosabb vagy, akkor mindnél.


Ez olyan, mint amikor egy férfi, vagy egy nő csalódik a másik nemben, ezért eldönti, hogy minden férfi vagy minden nő egyforma.


Vedd észre, hogy ez naívság.


Én nem látok abban semmi undorítót, ha egy tanár letegez egy diákot, akár általánosban, akár gimnáziumban, akár főiskolán vagy egyetemen.


Őszintén elmondom, hogy fogalmam sincs, hogy gimnáziumban engem tegeztek-e a tanárok vagy sem. De így visszagondolva talán még megtisztelőnek is éreztem volna, ha tegeznek, hiszen az azt jelentette volna, hogy jobban ismernek.


Ugyanis alapból az idegeneket szoktuk inkább magázni/önözni, vagy esetleg azokat, akikkel nem igazán szimpatizálunk... :-)

2021. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%

De amugy ha a tanarnak van tekintélye akkor is ugyanugy tisztelik a diakok ha tegezik, mert megengedte, hogy tegezzék.


A jó tanár ismérve azért jóval bővebb skálán mozog mint tegezés vagy magazasra leszukitve.

Van hogy csak egy csöndes határozott fellépés pár szó elég legyen egy rosszalkodo verekedo diaknak akik epp az osztalytarsa baratjan veszekednek. Csak egy tekintet es azt mondja a diak hogy nem kell a verekedés. Es nem az a duhos szigoru tekintet. Ehhez is érzék kell.


Szerintem alsoba mindegy, felsobe ha megengedi a tanar ok de ot magazzak, de ő tegez. Kozepiskolaba is ugyanígy, felsooktatasba meg a magazodas es ha megengedi a tanar, docens akkor tegezhetik. Ott a tanar is magaz de nem mindegyik.

2021. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%
#7: Túlságosan sokat képzelsz magadról, általában azok teszik ezt, akikben nincs semmi belső érték... :-)
2021. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!