Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok az egyetemisták csinálják...

Azok az egyetemisták csinálják jól, akik dolgoznak órákra járás helyett?

Figyelt kérdés
Legalábbis azok helyett, ahol nincs katalógus
2021. okt. 19. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Általában nem.
2021. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Van olyan óra, amire nem éri meg bejárni, igen. Én is nagyjából az első félév feléig voltam lelkiismeretes, onnantól csak a ráépülős, kemény tárgyak óráira jártam, ahol rengetegen szoktak bukni, jellemzően a jó tananyag híján, illetve a katalógusos órákra. Vannak tárgyak, amiknek semmi hasznuk, némelyik egy szánalmas feletválasztós teszttel zárul és unalmasan is tartják, némelyikhez csodálatos anyag érhető el online és azért fölösleges ott lenni és van olyan, amihez valaki pár éve készített egy csodás jegyzetet és azért nem éri meg bemenni, mert ugyanaz az anyag. Volt tárgy, aminél én voltam az az ember, aki megírta azt a jegyzetet, amitől könnyűvé vált a tárgy onnantól sokak számára, szóval tudom, hogy működnek ezek a dolgok. Sok diák méri a szopás mértékében a színvonal értékét, pedig ez öreg hiba.


Sok szempontból jövedelmezőbb befektetés egyes órák helyett dolgozni járni. Ezzel nem tudok nem egyetérteni. Ha a pénztől el is tekintünk, akkor is ott van az, hogy gyakorlati dolgokat tanulsz a szakmádban, ha egy kis szerencséd van szakirányú melót végezni, de ha ez nincs még ott, akkor is ott van az, hogy a munkatapasztalattal együtt megszerzett diploma a legértékesebb. Nekem is viszonylag nagy előnyöm volt a tapasztalatlanokhoz képest, mikor végeztem és a papír mellé volt 2 év irodai tapasztalatom, amiből egy év szakirányú volt. És ahhoz, hogy felvegyenek a szakmai poziba, szintén az kellett, hogy előtte dolgozzak valahol, akkor is, ha gagyi volt a munka.



Én egyébként temetném ezeket a hatalmas óraszámokat és az egész napos, normál munkaidőt átölelő jelenléti oktatást. Bőven elég lenne egy 4 órás sávban leadni az összeset aztán mehetne mindenki melózni a nap hátralevő részében. A részidős képzéseken ez jelenleg is így zajlik, csak alig van szak, ami részidősként indulna (pedig az még csak a gyakorlat rovására sem megy).

2021. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Ha dolgozni akar/muszáj neki, akkor menjen estire vagy levelezőre, az azért van, hogy munka mellett lehessen csinálni. Nem lehetetlen persze így sem elvégezni, csak így önállóan kell megtanulnia mindazt, amit az órákon elmagyaráznak és kérdezhet. Magával szúr ki.
2021. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Miért csinálnák jól? Egyetemre jobb esetben azért jár az ember, hogy tanuljon és utána végzettséget szerezzen. Persze mindenhol vannak felesleges tárgyak, amikre nem éri meg bejárni. Ha az azokon való részvétel helyett dolgozik, akkor keres valamennyi pénzt, ami persze jó dolog. De emiatt semmiképp sem "jobb", azoknál akik nem dolgoznak.
2021. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"így önállóan kell megtanulnia mindazt, amit az órákon elmagyaráznak"


Épp ezaz, hogy így is. 😂😂😂 Olyan igénytelen, hitvány órákat tart néhány oktató, hogy undorító. Mi a magyarázat abban, hogy felolvassa valaki a diákat vagy eldarálja az anyagot? Ennyi erővel annak több értelme lenne, ha elolvasod a felrakott anyagot és ha kérdésed van, bemész konzultálni. Egy olyan oktató esetében, aki remekül tanít, érdekesen és jól felépítetten tart órát, tömve van a terem akkor is, ha nincs katalógus... Vajon miért? De a többség nem ilyen. Nagyon nem. Emlékszem, én is az összes matekos tárgyamra matekinggel készültem fel, mert használhatatlan volt az órán leadott anyag. Csak a tételeket emeltem át a tananyagból, de a bizonyításukat már videóból tanultam meg. Ugyanez volt a helyzet sok lexikális tudást igénylő tárggyal is. Letöltöttem a kötelező irodalmat tabletre és a buszon utazva azt olvasgattam meg emelgettem ki, ha már úgysem volt jobb dolgom. És ugyanúgy jól, ha nem jobban meg tudtam felelni a számonkéréseken.


Borzasztóan le lett züllesztve a felsőoktatás. Én lennék a legboldogabb, ha lenne értelme órára bejárni. De annak nincs értelme, hogy 3x annyi időt tölts a tananyaggal: egyszer, amikor órán ülsz, egyszer, amikor otthon kibogozod a tananyagot és egyszer, mikor meg is tanulod...

2021. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Egyrészt, az egyetem sokkal kevesebb órát igényel az ember életéből, mint első nekifutásra gondolná az ember, simán lehet mellette dolgozni amúgy is. Viszont ha zippelve, munkaidőn kívül akarja valaki hallgatni, akkor menjen levelezőre, mert annak semmi értelme hogy ellógja a képzést. Ráadásul ha egy nagy üres lufi lesz az egész képzés eredménye, akkor nem tud elhelyezkedni normálisan, és teljesen kiesik a kerékvágásból. 5 évre rá pedig kulimelókat végez ötöd annyiért mint ha komolyan vette volna a tanulmányait. Mérnöki, és közgazdász diplomám van, szakpolitikai doktorival egy amerikai egyetemen, több intézményben tanítok is, és ismerem a diákok életútjait, szóval nem a levegőbe beszélek.
2021. okt. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen más a külföldi oktatás. Én a mesterképzést végeztem Bécsben (szintén műszaki szak) és úgy érzem magam, mint akit egész alapszakon átvertek itthon...
2021. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.

BSc mellett még nehéz, mester mellett szinte mindenki dolgozik. Én is ezt teszem, és nem szakadok bele. Mondjuk közrejátszik, hogy én olyan mesterre mentem, ami az alapszakomra épül, szóval a diplomám teljes kreditértékkel számít itt, és nagyon kevés új tárgyam van. Ha van is, arra sem kell túl sokat tanulnom, mert kevés az új infó.

2021. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Én sosem értettem mire gondol valaki az alatt, hogy a felesleges órák HELYETT dolgozik, mert nekem minden félévben olyan az órarendem, hogy kb. sírva fakadok mikor meglátom… a diákmunkák (pláne gyakornoki állások, ha már a tapasztalatszerzést is felhozzuk érvnek) pedig azért nem annyira rugalmasak. Nekem például nem szokott sok órám lenni egy félévben, kb. 6-14 között, de azok mindig a leglehetetlenebb időpontokban vannak és minden hétköznapra jut min. egy óra. Ha mondjuk a vendéglátást vagy a kereskedelmi munkákat vesszük alapul (ami mondjuk nem feltétlenül segíti a szakmai előmeneteled), akkor az még jobb, hiszen jellemzően vannak műszakok, meg lehet beszélni a kollégákkal is ki mikor tud bemenni stb., egyszerűbb hozzáigazítani az órarendedhez, de még itt sem úgy megy, hogy az ember akkor dolgozik amikor akar. A gyakornoki állások pedig szerintem már más tészta, ahogy én látom általában heti 20-30 órát kérnek, hétköznap az átlag munkaidőben. Ha valakinek például szabadok a délutánjai/délelőttjei vagy esetleg van több teljesen üres napja is, akkor az jól járt és meg tudja oldani, azt értem. Viszont ezt a “felesleges órákra nem megyek be, inkább dolgozom” dolgot sosem értettem, mert most mit nyerek azzal, ha nem megyek be egy vagy kettő órára… vagy baromi szerencsésnek kell lenni, hogy mondjuk így nyerj egy egész napot például. Szóval nekem ez mindig furcsa volt ebből a szempontból. Nekem amúgy az óráim nagy része katalógusos, de mindig be szoktam menni arra is, amire nem lenne kötelező - pont emiatt, mert lehet nem hasznos, lehet otthon is megérteném ugyanúgy, lehet csak felolvassa a diákat stb., de most azt a 90 percet úgysem tudnám érdemben kihasználni és másra fordítani. Akkor már inkább bemegyek órára, meghallgatom, jegyzetelek stb., legalább az anyaggal haladok.
2021. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!