Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mi ez a levelezős...

Szerintetek mi ez a levelezős egyetemi Msc képzés iránti demotiváltság nálam? Kiégtem a suliban 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Harminc körül járok, és idén elkezdtem egy régóta vágyott Msc képzést az egyik műszaki egyetemen (OE). Előtte pár évvel csináltam szintén levelezőn a Bsc-t, és ott tök lelkes voltam, szerettem csinálni, átéltem az egész hangulatát.


Rajtam kívül több kollégám is csinál most Msc képzést, természetesen megosztjuk a tapasztalatokat. Van, amelyik srác azt mondja, hogy idén még nem kellett tanulniuk semmit sem, pedig eléggé neves és prominens egyetemre jár.


Nálam pont az ellenkezője van. Gyakorlatilag már szeptemberben elárasztottak bennünket beadandókkal, és miután ezeket befejeztem, jön a következő adag, csak éppen még több, és még szorosabb határidővel.

Gyakorlatilag szeptember közepe óta annyi szabadidőm sincs, hogy elmenjek sportolni, kirándulni. Minden munka utáni órát és szombat-vasárnapot tanulással kell töltenem. Ott tartok, hogy már November 1.-nek is örülök, hogy hétfőre esik, mert akkor tanulhatok ZH-ra.


A konzultációk legnagyobb része MS Teamsen keresztül megy, de annyira elkényelmesedtek a tanárok, hogy semmit sem adnak le órán, hanem csak bejön a három órás előadás első tíz percére, és megmondja, hogy melyik 200 oldalas jegyzetből írunk ZH-t egy hét múlva. Amikor visszakérdezünk, annyit mond, hogy a tanterv úgy lett összeállítva, hogy a levelezős hallgatókat minden nap kiterheljék 6-8 órányi önálló iskolai munkával, természetesen a munkanap végére. És ez csak egy órám a kb. 11 tárgyamból.


Most jutottam el oda, hogy kidőltem, és harmadik napja nem vagyok hajlandó nézegetni az online jegyzeteket, online videókat. Nem tudok tanulni többet, tovább, ilyen mennyiségben.

Egyszerűen felfordul a gyomrom, ha meg kell nyitnom a Moddle-t, és benne megnézni az aznapi adag nyolc órányi videót. És ezzel csak az előadást néztem meg, az anyagot nem tanultam meg.

Úgy érzem, sokkal jobb lenne nekem, ha élőben láthatnám a tanárt, ott az órán helyben jegyzetelhetnék, és ha kérdésem van, visszakérdezhetnék. De ez az egész elkényelmesedett tanárosdi miatt nem lehetséges.


Már elkezdtem újra nézni a Felvit, hogy keressek egy másik hasonló szakot egy másik suliban. Úgy érzem, itt kiégettek egy hónap alatt.


Mit gondoltok? Én reagálom túl, vagy tényleg nem normális egy Msc levelező szakon a munkanaponkénti 6-8 óra tanulás + a szombat-vasárnap? Vagy csak az OE lett ilyen?


2021. okt. 21. 16:36
A kérdező szavazást indított:
Nem való nekem az Msc, ez a tanulási mennyiség normális
Keressek másik sulit/szakot
Az OE tényleg ilyen, feleleges volt ide jelentkezni
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Kár volt jelentkezni igy.
2021. okt. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem biztos, hogy neked való a felsőoktatás.
2021. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem bírod, menj át valamelyik Kacor Király Egyetemre.
2021. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Előtte hol tanultál?
2021. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4: Az Eltén végeztem Bsc-t. És most már jelentkeztem is az Elte egyik mesterszakára most a keresztfélévesben.

Az OE egy katasztrófa. Napról napra egyre több értelmetlen feladatot kapunk.

2021. okt. 25. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján az OE hozzáállásával vannak gondok. Egyrészt rengeteg a 11 tárgy egy félévre, másrészt, attól, hogy online oktatás, elvárható lenne a minőségi oktatás.
2021. nov. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!