Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Színvonaltalan esti gimi, van...

Színvonaltalan esti gimi, van kiút?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam kifejezetten okosnak, inkább átlagosnak, egy két dologban kicsivel afelettinek ( humán tárgyak), s van, amiben pedig átlag alatt vagyok ( reál). A sors úgy hozta, hogy a tanulmányaimat csak esti iskolában tudom folytatni ( korai munkavállalás, családi okok miatt) , és a véghajrában egyetlen olyan sulit találtam, ahol felnőttként is figyelembe vették a diszkalkuliámat ( régebbi típusú papírom van), viszont nem a legjobb helyet fogtam ki. A tanárok alig tanítanak, mindenki a kettesre megy rá, és amikor kijelentettem, hogy nekem nem kegyelem kettes kell, hanem vizsgára akarok menni, rendesen csodálkozva néztek rám. Az osztálytársaim negyvenes, ötvenes emberek, akik engem utálnak, amiért alap dolgokat tudok, és huszonéves vagyok. Ki vagyok nézve, és a tanítás színvonala is alacsony. Van esély rossz suliból egyetemre menni? Tehetek valamit, hogy elfogadtassam magam, vagy esélytelen? Esetleg tudtok olyan, színvonalasabb sulit, ahol az sni-t, diszt figyelembe veszik?

2021. okt. 21. 20:19
 1/8 Ibw4x ***** válasza:
100%
1 dolgot kihagytál. Hol?
2021. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jajj, igaz. Pest.
2021. okt. 21. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a dologhoz, de nincs lehetőséged az újfajta papírt megszerezni? Én a helyedben utánajárnék, hátha azzal több esélyed lenne.
2021. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs más, akkor muszáj lesz, csak az jelenleg sok pénz lenne, és több hónap, míg elbírálják. Előtte még megkérdeztem azért, hátha tud valaki alternatívát.
2021. okt. 21. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Az esti gimikben általában mindenhol alacsony a színvonal, sajnos ez egy ilyen műfaj. A jó hír, hogy a gimis tananyag elég könnyen elsajátítható különösebb oktatás nélkül is, akár önállóan a tankönyvekből, de az online világban konkrétan tanórák vannak felvéve videóra, ahol az ország legjobb pedagógusai magyarázzák el az anyagot.

Matekból gondlom nem kell érettségizned, marad a magyar, ez elvileg megy, a töri, ez is humán, gondolom ez is megy. Ott a nyelv, azzal az a helyzet, hogy nyelvtanár a nappali gimnáziumokban sem nagyon van. Plusz egy választott, az is lehet valami humán amiben jó vagy. Szóval simán lehet ebből jó érettségi és egyetem, csak több önálló felkészülést igényel.

2021. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%
Szia. Én is estire járok, 40 leszek. Na nálunk is van aki a kettesre hajt, de úgy szeretjük. Aki akar az pedig kitűnő. A színvonalhoz annyit fűzök hozzá, hogy a tananyag mindenhol ugyanaz, aki meg időt és energiát fordít rá, az itt is tud érvényesülni. Nálunk a kitűnő soha nem mondott ilyet hogy ő nem elégszik meg.... stb hanem csinálja. De bocsi nálunk is volt olyan diák aki nem volt megelégedve a színvonallal, ő nem tudom mit akart, mert kegyelem kettesei voltak, végül elment egy másik suliba amikor sokadjára konfliktusa volt valakivel az osztályból.
2021. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol alacsony az oktatás estin sem, jártam még annó a Leövey-be, ahol kifejezetten jó volt az oktatás és a közösség is. Ott is egyedül a matekkal volt problémám, minden másból átmentem volna, de a matek akkor annyira kedvem szegte, hogy egy időre abba is hagytam a sulit. És igenis számít az oktatás színvonala, a tanárok hozzáállása, maga a közösség is. Egyedül is tanulok természetesen, de megtapasztalhattam, hogy sokat segít az, ha jók a tanárok. Ha nem lesz más eshetőség, akkor új papírral oda megyek majd vissza.
2021. okt. 22. 01:06
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként menet közben megoldódott, kiderült, nem muszáj bejárni, a vizsgák online vannak, és nincs tárgy, ami ne lenne könnyű, szóval végül maradtam.
2021. nov. 9. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!