Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy utána fog keresni a tanár?

Figyelt kérdés

Van egy beadandó feladatom a hétvégére (egyetem, programozás) és hát nem fogok hazudni, csesztem eddig tanulni a félévben (igazából az elmúlt 4 évben nem tanultam hanem csak csaltam, de részletkérdés) és most itt szenvedek a 3 napos beadandóval a legnehezebb programozási tantárgyon (4 napos lenne, de a tegnapi napot elcsesztem, úgyhogy már csak 3 nap, bár annak is lement a fele, úgyhogy 2 és fél inkább).

Lényeg, hogy kell fejleszteni itthon egy szoftvert amihez fingom nincs, úgyhogy fogtam magam, feltúrtam a youtubeot az indiai videósok között és találtam egy nagyon elrejtett programot, ami majdnem tökéletesen megfelel a követelményeknek, itt-ott azért változtatnom kéne rajta, bár mivel nem tudok programozni, valószínűleg sok változtatást nem tudnék rajta véghezvinni. Mindegy, lényeg hogy igaz, plágium lenne és a tanár azt mondta, hogy otthon úgy is szétcsaljuk, ezt tudja jól, de ha megtalálja a neten a kódot, akkor buktuk a tárgyat. Na most ez eléggé el van dugva, összesen 100 megtekintés van rajta, viszont van egy olyan része (NuGet) amit nem tanultunk és ha rágooglezik, csak az az egy videó jön fel találatként. És mivel 99% rá fog hasonlítani a programom (hiszen loptam, valljuk be) ezért nagy valószínűséggel bukom a tárgyat. A még nagyobb ciki, hogy ő a konzulensem a következő félévre, amikor írom a szakdogát, úgyhogy nem kéne beégnem a szeme előtt, viszont nem tudok mit csinálni, muszáj lelopnom a kódot, nem tudok nekikezdeni magamtól és más megoldást nem látok.

Na most jön a kérdés. Vagyunk 23-an a tárgyon. Szerintetek rá fog keresni mind a 23 embernek a kódjára az interneten? Vagy csak megnézi, hogy tartalmazza-e a kért dolgokat és úgy osztályoz? Vagy ha sikerül rajta pár sort változtatni, akkor megengedi az ilyen fajta csalást? Elég szigorú tanár, sajnos tegnap írtam nála egy elméleti dolgozatot, és hiába írtam tele a lapokat, így is megbuktatott.



2021. okt. 22. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg rákeres és megbuktat
Valószínűleg rákeres de ha változtatok rajta 1-2-t akkor megadja a kettest
Valószínűleg rákeres, de az utolsó előtti félévemben nem fog kitolni velem
Nem fog rákeresni mind a 23 ember kódjára, az nagyon időölő
Nem fog rákeresni, mert nem a szívatás a cél egy tanárnál sem.
22 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Látom a szavazatok alapján nagy valószínűleg megbuktat. Hát így-is úgyis megbukok, ha lelopom ha nem. Azért érdemes megkockáztatni szerintetek?
2021. okt. 22. 18:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hát így-is úgyis megbukok, ha lelopom ha nem."


Akkor mi értelme a kérdésnek, ha már biztos, hogy megbuktat?

Szerintem nincs értelme csalni, mert ha a tanár érti a dolgát, akkor hamarabb meg fogja találni azt a programot, mint te megtaláltad!

2021. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lényegében 1 kattintás, hogy NuGetek, elolvassa a NuGet nevét, bepötyögi a Googleba és ki is dobja neki a kódot. 1 perc se megtalálnia.

Hát még ott vagyok, hogy lenne időm összedobni egy programot magamtól, HA lenne hozzá tudásom. De mivel hiányzik 4 évnyi előismeret, ezért én nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel.

2021. okt. 22. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a f@sznak jársz oda egyetemre?
2021. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon el vagy tévedve, már ne haragudj...
2021. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett végül?
2022. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Félig - meddig offolva: majd az állásinterjún is csalni akarsz? S, ha valami csoda folytán felvesznek valahová, akkor is mással akarod majd elvégeztetni a munkát?


Egyébként, a saját hallgatóim - a beadandóhoz, nem a ZH-hoz - bármilyen segítséget igénybe vehetnek, de a fejenként kb 30 perces code review folyamán belekérdezek a kódba, s, ha nem érti, hogy mi, miért van, hogy működik, stb, akkor bukta van.


Szóval, ha valóban szigorú a kolléga, akkor az a minimum, hogy ő is él hasonló módszerekkel, márpedig, ha így van, akkor hiába is plagizálsz, csalsz (ami eleve visszataszító dolog, de erről ennyit) nem mehetsz át a vizsgán.

2022. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!