Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan köszönnétek egy tanárse...

Hogyan köszönnétek egy tanársegédnek?

Figyelt kérdés

Fiatal pasi, kb. 25-27, és gondolom jó napottal kell köszönni, de olyan kellemetlennek érzem

Tapasztalatok?

21L


2021. okt. 27. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, mi ebben a kellemetlen? Felnött emberek így köszönnek egymásnak.

Ha netán zavarja, akkor majd szól, hogy tegezzétek egymást. De sok fiatal tanárkerzdetben szeret távolságot tartani, azt hiszí, így nagyobb a tekintélye.

2021. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Mi van, rágerjedtél a tanársegéd fiúcskára, anyuskám? 😄
2021. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Csa hugi/ocsi
2021. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Mi a kellemetlen abban, hogy felnőttként a másik felnőttnek "jó napot"-ot köszönj?
2021. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az hogy korombeli, fiatal, " potenciális" " jelölt" . Biztos velem van a baj

Amiatt is kellenetlenül érzem magam, ha véletlenül jó napottal köszönök egy korombeli fiúnak/ férfinak....

Akkor rendben, jó napottal fogok kőszönni

2021. okt. 27. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Szia/Hello megteszi.


Voltam tanársegéd, három éve egyetemi tanár vagyok, és tegeződök a hallgatókkal.

2021. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot (kívánok)!

Ha nem tanít, akkor lehet Szia/helló! Illetve akkor is, ha a jónapotra ő hellót válaszol, legközelebb te is nyugodtan.

18 éves korom óta azt gondolom, hogy ha én magázok valakit, mert megadom a tiszteletet, felnőttként viszont elvárhatom ezt is. A csendőrpertu nem oké felsőoktatásban de pláne!


Én szeretem a "szép napot!" köszönést is. Az kicsit semlegesebb, nekem valahol a tegezés és a nagyon hivatalos formula között van. Tipikusan ezt használom olyan esetekben, amikor nem egyértelmű a tanár hozzáállása sem, mert pl első órán mondja ugyan, hogy tegeződjünk, de aztán óra végére már magázza az évfolyamot... ez a forma meg szerintem lehetőséget ad arra, hogy bárhogy folytatódjon a dolog.

2021. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!