Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdemes elmenni emiatt esti...

Érdemes elmenni emiatt esti gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy már 4-5 éve mindenki csak baszogat engem az iskolában. Általánosban 1-6. osztályban jól elvoltam, de barátom sosem volt, csak elbeszélgettem mindenkivel. 7-8.-ban ezek az osztálytársak elkezdtek cseszegetni, mert látták hogy nincsenek barátaim, ezért folyamatos alázásban volt részem. Azt gondoltam, hogy a gimi egy megváltás lesz, de ez nem volt igaz. 9.-ben első nap bementem az új sulimba, de már aznap megaláztak, azzal, hogy leültem több ember mellé is, de mindenki azonnal elült. Nem, nem amiatt mert büdös lennék, mert minden nap tisztálkodok és parfümöt használok, hanem utólag kiderült, hogy csak simán kinéztek maguknak, és összebeszéltek a hátam mögött, mert ők már ismerték egymást. Itt is állandóan szekáltak, más osztályokból áthívták a lányokat, hogy nézzétek ezt a b uzit, meg milyen szerencsétlen egy f asz, és kb. 50 ember vihogott rajtam, én meg elfutottam. Ezért 10.-ben újra szerencsét próbáltam egy új suliban, itt semleges volt mindenki 1-2 hétig, megpróbáltam nem tolakodó lenni, de mégis megpróbáltam szólni nekik, de semmi reakció. Levegőnek néztek. Aztán látták rajtam, hogy nem tudok barátkozni, ezért elkezdtek szekálni, de ez nem sokáig tartott, mert ugye jött az online oktatás. Májusban, amikor visszamentünk újra kezdődtek a szekálások, és itt is b uzinak állítottak be, de ezt nem tudom honnan veszik, amikor teljesen hetero vagyok, Itt is ment a más osztályok előtti megaláztatás. Idén lettem 11.-es új gimit kezdtem, de amikor beléptem, akkor az egyik fiú elordította magát: Nézzétek, megjött ez az új g eci osztálytársunk. Aztán röhögött mindenki. Itt is az megy hogy állandóan szekálnak, de most már arra a pontra jutottam, hogy átmennék esti gimibe, annak ellenére, hogy 4,5 az átlagom. Azért azt gondolom, hogy felnőttek, nem kezdenének szekálni, meg megalázni. Csak azt olvastam, hogy ennek is vannak hátrányai.

2021. nov. 13. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van rá lehetőséged, akkor élj vele! Nagyon mély sebeket tud okozni az éveken át tartó lelki terror.
2021. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Esti gimiben a motiváció (is) kevesebb lesz, valamint nem tudom mennyire lehet segítséget kérni ha valamilyen anyagrész nem megy, nem értesz valamit...

Iskolapszichológustól nem tudsz segítséget kérni?

Osztályfőnök tud erről? Szüleid mit szólnak ehhez? Kérlek ne szégyelld elmondani nekik ezeket és kérj segítséget.

2021. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Vágj bele.
2021. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt belevágsz, alaposan járd körbe és gondold át, hogy eléggé magadra utalva a tanulásban tudsz -e rendszeresen tanulni.

Azért írtam, hogy a jelenlegi összes segítséget próbáld meg az iskolában, mielőtt az esti mellett döntesz.

Egyébként megértelek, anno középiskolában én is kétségbeesetten menekültem volna.

2021. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudnak a szüleim róla, hiszen az iskolaváltásnál is ott voltak, és tudnak mindenről. Az önálló tanulással nincs gondom mivel digitális oktatásban is tudtam tartani az eredményeimet.
2021. nov. 13. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez a harmadik gimi, amibe jársz, és azt mondod, hogy már az első nap itt is megaláztak. Biztos minden rendben van veled? A sokadik közösség utasít el, ez már egy intő jel.


Ilyen bánásmódot senki sem érdemel, ne érts félre. Amit csinálnak 100%-ig az ő bűnük, viszont a Te károdra megy! Rajtuk nem tudsz változtatni, csak magadon.


Hiú remény, hogy jobb a felnőtt világ. Az esti iskola még talán, de az első munkahelyen nagyon szívni fogsz, ha nem szedsz magadra némi kommunikációs készséget. Diákként csak magadért tanulsz, munkavállalóként csapatban kell dolgozni a legtöbb helyen. Ha nem működik jól a csapat, rossz a teljesítmény. A főnököket nem érdekli, ki volt a hibás, ki szekál kit. Csak az számít hogy a csapat nem hatékony. Kiteszik azt, aki nem tudott beilleszkedni és kész. Nem kérdezik, hogy "ki kezdte".

2021. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De hát ha első nap kezdik, akkor nem tudom mi alapján ítélkeznek, amikor nem is ismertem őket. Én köszöntem normálisan, és ezt kaptam vissza.
2021. nov. 14. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

De nem ez az egyetlen tapasztalatod. Vesd össze a többivel, próbálj rájönni, mi a probléma forrása. Az iskola nem tart örökké és helyt kell majd állnod az életben is. Nem lesz olyan kibúvó, mint az esti iskola.


Keress ehhez segítséget, iskola pszichológust, megbízható tanárt. A sérelmeid feldolgozásában is segíthetnek, ami szintén fontos. Legalább annyira mint az, hogy fejlődj a kapcsolatok kialakításában.


Emellett kereshetnél hobbi közösséget. Könnyebb kommunikálni olyan emberekkel, akikkel van azonos érdeklődési köröd. Oldódnál egy kicsit és fejlődnél. Ráadásul az ilyen klubbok tagjait nem kell napi szinten látni. Elég heti/havi egyszer összeszedned magad és barátkozni.


Ha teheted, játsz valami csapat játékot. Ez lehet sport is, de ha valami mmorpg-t tolsz még az is lehet hasznos, csak csapatban tedd. Szokjad, hogy össze dolgozol másokkal. Önbizalmad is nőni fog, ha megtapasztalod, hogy bíznak benned, meg van a helyed és a szereped egy csapadban.


Lépned kell valamerre. Azzal hogy hibáztatod az osztálytársaidat, Te nem vagy előrébb, hiába van igazad.

2021. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!