Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Konfliktus egy osztálytárssal....

Konfliktus egy osztálytárssal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az osztályom online dogát írtunk, megbeszéltem, hogy én feláldozom magamat, én elkezdem, és megírom a megoldásokat, kérdéseket, a többiek felkészülnek, és nem jár le az idejük.

Megbeszéltük az időpontot, elkezdtem írni a dogát online, a többiek meg írkáltak a csoportba, hogy mikor küldöm, stb. Elkezdték kitölteni a dogát ők, nem vártak meg. Egy jó barát osztálytársam mondta hogy ne küldjem el nekik, mivel "semmibe vettek".

Én írtam az egyik lány osztálytársnak aki elérhető volt, hogy mi volt ez, ez így csapat munka 1-es.

Felhívott engem messengeren az a gyerek akiről mindenki tudja hogy kicsit beképzelt, szókimondó stílusú.

Azt mondja miért ennek a lány osztálytársnak mondom hogy mi a probléma, ne "basztassam" őt, mi az hogy csapat munka 1-es, dolgoztam már én valaha is? "Na? Mondjad!" Elmondtam, hogy én jót akartam, hogy én kezdem el, stb, és semmibe vettek. A végén mondja: "Akkor megértetted? Érted?" én nem tudtam mit mondjak, vártam kb 5 másodpercet szó nélkül, és lerakta...

Ez kb. olyan mintha azt mondaná hogy Valljam be köcsög vagyok.

Mit tegyek, illetve mi a véleményetek a dologról?

Holnap iskola, mitévő legyek? (Az osztályban elég nagyszájú gyerek, én mindig segíteni próbálok mindenkinek, mégis kicsit bunkó néha. Vagy csak szerintem volt bunkó?)

Mit csináljak? Előre is köszönöm a meglátásotokat!



2021. dec. 9. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor irkálták a csoportba, hogy hol van már a dolgozat, te reagáltál? Mert lehet a válasz hiányában hihették azt, hogy nem is törődsz a dolgozattal.


De igazából a többihez nem tudok hozzászólni. Ha te elmondtad, hogy szeretted volna kivenni a részedet a csapatmunkából,akkor nem értem, mit kellett volna megértened.


Max annyit tudok elképzelni hogy nem tetszett nekik hogy te eldöntötted hogy melyik részt csinálod te, de őszintén szólva ez így butaság és megmondták volna.


Nem nagyon lehet ehhez így hozzáfűzni bármit is. Szerintem hagyd rájuk.

2021. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, meglett beszélve, hogy elkezdem, és elküldöm a feladatokat. Elkezdték mielőtt elküldtem volna.

Amúgy ez az osztálytársam mindig ilyen volt. Hogyan lehetne "kibékülni"? Úgy teszek, mintha semmi nem történt volna, és mondom hogy nem akarok vitát?

Igazából szerintem most alkalma volt neki belém kötni, és sikerült.

Szeretném ha béke lenne megint, és utána nem foglalkoznék vele. Sokszor segítek neki, mégse viszonozza, nem szabadna segíteni neki, más is mondta hogy kihasznál.

2021. dec. 9. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Ignoráld, mert ha most azt látják, hogy te nagyon menteni akarod a menthetőt, akkor ezt lehetőségnek veszik, hogy "ja hát mi vagyunk a sértettek? Akkor használjuk ki a helyzetet."


Nekem is volt pár energiavámpír munkatársam. Ha megsértettem őket és próbáltam helyrehozni akkor csak éreztették velem hogy gonosz vagyok. Ha leszartam az egészet, megbékéltek és az élet ment tovább.

2021. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!