Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szabadulhatnék ebből a...

Hogyan szabadulhatnék ebből a helyzetből, ha leszeretném tenni az érettségit?

Figyelt kérdés

Jelenleg intenzív tagozatos érettségiző vagyok, viszont olyan probléma adódott, hogy az egész osztály ellenem van, megakar verni, stb.

Utolsó éves vagyok, de én ezt nem akarom tovább tűrni...

Hogy tudnék iskolát váltani, ahova átvesznek? Vagy mit tudok tenni?


2021. dec. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnak megverni?
2021. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Örökké kirekesztettek, mindig csináltak rólam különböző csoportokat, amikben durva dolgokat írogattak rólam, illetve képeket is szerkesztgettek szintén rólam.

Most annyiban lett más a helyzet, hogy mellém is verődött pár ember, akikkel lett egy csoportunk, és beszélgettünk róluk, de azért annyira durván mégsem, mint ahogy ők rólam. Csak volt köztünk 1-2 vamzer, így kitudódott. Ez így már persze nem tetszik nekik, így most itt tartunk.

Nem vagyok hajlandó most már ezt tovább tűrni, el akarok menni ebből az iskolából, mert már sokadjára fordul elő ez, és hiába jelentettük, érdemben semmi nem történt volna, ami visszatartó erejű lett volna rájuk nézve.

2021. dec. 17. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem válts sulit vagy várd meg az érettségit. esetleg szólj egy tanárnak
2021. dec. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hiába szóltunk az atyaúristennek... semmi nem történt. 1-2 hétig hallgattak, aztán folyt. köv.

Megvárni sem akarom már így itt az érettségit.

Váltani viszont szeretnék. Van lehetőségem váltani úgy, hogy intenzív érettségis vagyok, ráadásul utolsó éves?

2021. dec. 17. 14:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség váltani, de ne azzal az indkkal keressétek fel a többi iskolát, hogy itt bántanak.


Azt kell levélben megírni, hogy 2022-ben érettségizel és az ő iskolájukat megfelelőnek találjátok arra, hogy rendesen felkészülhess az érettségire és ebből-abból a tárgyból emeltszintűt tegyél, mert nagy álmod hogy az xxx egyetem yyy szakára járhass és felnőttként ez vagy az lehess és úgy tudod, hogy a választott gimnáziumban az ehhez szükséges tantárgyból, tantárgyakból kiváló az oktatás.


Egy iskolaigazgató nem szívesen vesz fel problémás gyerekeket, hiszen az éremnek két oldala van egyrészt (nem tudhatja, hogy tényleg jogtalanul bántottak-e), másrészt mi a garancia arra, hogy menekülsz aztán az ő iskolájában bántanak majd.


Viszont azt a diákot szívesen fogadja, aki a tanulmányai miatt szeretne iskolát váltani.


A munkahelyen is így lesz amúgy. Ha elmész egy céghez intejúra és megkérdezik, miért mennél oda és azt mondod, hogy mert köcsögök a kollégák, nem vesznek fel. De ha elmondod, hogy az előrejutási lehetőségek, a fejlődés és hasonló dolgok miatt, az pozitívum.

2021. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy intenzív érettségiző?! Jó tanács: tanuld meg az igekötőkkel kapcsolatos helyesírási szabályokat, mert ha tényleg "le szeretnél érettségizni" magyarból is, akkor ezt bizony három szóban kell írni. Ez súlyos hibának számít.
2021. dec. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első lépésed legyen, hogy megtanulsz magyarul helyesen írni.
2021. dec. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!