Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak én látom rosszul vagy a...

Csak én látom rosszul vagy a legtöbb végzősnek nagyon babaarca van, ellenben a régi időkben minden végzős felnőttnek nézett ki?

Figyelt kérdés

Most néztem egy szalagavatós videót és sokukról gondoltam azt első ránézésre, hogy nem lehetnek többek 15 éveseknél.


Amikor én abba az iskolába jártam néztem régi tablókat, ott a végzősök úgy néztek ki, mint a 25 évesek.


Sokszor egyetemisták és a gimnazisták között is nehezen teszek különbséget, sok egyetemistát nézek kilencedikes gimnazistának.


A nyolcadikosoknál is hasonlóképpen látom. Régen mindenki idősebbnek tűnt 14 évesen (aminap néztem egy fényképet a nyolcvanas évekből, ahol a nyolcadik osztályra simán rámondtam volna, hogy 18 éves gyerekek), most meg mindenkit még egy kis kölyöknek látok.


2021. dec. 23. 00:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Én 50 éves vagyok. Látom a generációk közötti különbséget. Mikor kicsi voltam az akkori nagy lányok többsége alacsony, zömök volt. Kifejezetten vékony derekkal. Olyan kis zömök de nagyon homokóra alakkal. Aztán már az én korosztalyom is mintha magasabbak lettünk volna de kevésbé "Marelyn Monro" alakkal. A mostani fiatal lányok pedig tényleg baba arcuak -legalábbis sok van köztük-. Ami nagyon jó. Ami nekem annyira nem tetszik a túl keskeny vall. Meg néha már túlzás a magas,egyenes pálcika testalkathoz a nagyon pufi pofika.De osszessegeben én is azt mondom atlagban szebbek a maiak mint a régebbiek.
2021. dec. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

A lányok a sok kozmetikumok miatt babaarcúak, a fiúkra azért nem mindre jellemző, de tény, hogy közülük is sok a baba arcú.


Ennek annyi oka van, hogy régebben mindenki kemény munkára volt otthon fogva, illetve sorkatonaság is volt. Testileg megedződtek, most meg erre nincsenek rákényszerítve, így kevésbé izmosak, sőt már már pálcikák a fiúk is, ettől pedig babaarcúnak is látszódnak.

2021. dec. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Sztem pont az, hogy érettebbek. NEM öregek. Mint Millie Bobby Brown. Tini, de lehetne a késő 20-as, kora 30-as, gyönyörű kolléganő.
2021. dec. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

talán kevésbé stresszes az életük is és több idejük van pihenni

régen azért a gyerekekre is jóval többet bíztak, meg rosszabb helyen a kaja minősége sem volt olyan, mint ami ma már legtöbb helyen alap


tisztálkodás, higiénia terén is talán van javulás ilyen téren

2021. dec. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem találnám meg, de nemrég láttam egy videót aminek az volt a témája, hogy évtizedekkel ezelőtt milyen öregnek tűntek a 40/50 évesek a manapság élő középkorúakhoz képest.

A videóban csak egy 40 év körüli nő szerepelt, aki tényleg viszonylag fiatalos volt, trendi ruhát viselt, a haja egyenes volt, látszott, hogy jár fodrászhoz, meg minden... Aztán elkezdte magát átalakítani egy tipikus (asszem) '70es évekbeli középkorú nővé: feltett hajcsavarókat, átalakította a sminkjét, és felvett egy retro inget, a video végére pedig olyan lett, mintha 20 évet öregedett volna. Pár hajcsavaró elég volt ahhoz hogy fiatalos, vonzó nőből átváltozzon Magdi anyusba.


Ugyanez lehet a kamaszokkal is. Az, hogy hogy látjuk a kort, szerintem nagyrészt pszichológia. Aki 20 éve volt kamasz, az a kamaszságot a 20 évvel ezelőtti trendekkel azonosítja, és a mai kamaszokat jóval fiatalabbnak látja hiszen ők újabb trendeket követnek. Máshogy van levágva a hajuk máshogy sminkelik magukat, stb. A felnőtt agy automatikusan infantilizálja őket emiatt.


Bármiben lefogadnám, hogy ha vennél egy szerinted babaarcú 16 évest, és beöltöztetnéd pl a 90es évek divatja szerint, akkor teljesen más benyomást keltene benned. Vagy ha áthoznál 2021be egy átlagos tinit 20 évvel ezelőttről, és "modernizálnád", akkor egyáltalán nem lógna ki a mai fiatalok közül.


Az egész megjelenés csak a trendektől függ. A hajad és a ruhád éveket fiatalíthat, vagy öregíthet rajtad.

2021. dec. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen korosztályokat hasonlítasz össze, de én sokkal inkább azt látom, hogy a mostani végzősök idősebbnek néznek ki, mint mikor én voltam az. Az egyetemen is folyamatosan alapszakos kisgólyának néznek, pedig a második mesterszakom végét taposom... És sok korombeli szintén azt mondja, hogy mi sokkal gyerekebbek voltunk anno.
2021. dec. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
A sok smink,meg a szex teszi.
2021. dec. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

Én még most is úgy nézek ki, mint egy 15 éves... :D

21F

2021. dec. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes dolog. Én egy olyan helyen dolgozom, ahová csak 18 éven felettieket engedünk be, de több olyan vendégünk van, akire kapásból annyit mondanék, maximum 13, mert annyira gyerekarcuk van. Cserébe, más helyeken az én személyimet is elkérik, pedig 36 vagyok és még csak nem is alacsony
2021. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Összképről nem tudok beszámolni.


Érdekes, anno a gimnáziumban úgy éreztem, hogy a mi osztályunk "felnőttes", majdnem mindenki érett felnőttnek néz ki, huszonévesnek, míg a többi osztályban sokan babaarcúak.

A tablónkat, osztályról készült fotókat mai szemmel visszanézve valóban sokan huszonévesnek néztek ki akár már tizedikben is. Míg a többi osztályban több a babaarcú. Ok, 13.-ban végeztünk, de sok más 13.-os osztály esetén is a babaarcot látom.


Ez csak érdekességképp.


Nagymamám 40-ben született. Az ő tablójuk van meg.

Hát az osztály minimum 25-nek, de akár 30-nak is kinéz.


Viszont ezt én az adott kor helyzetére tudom visszavezetni.


Nagymamám megszületett a háború elején, apukáját elveszítette, ovis korú volt, amikor véget ért a háború. Majd 16 volt, amikor közz 56, ráadásul a történésekhez nagyon közel lakott Budapesten.

Lehet, hogy nincs igazam, de én a 25-30-nak kinéző arcát és a 20 évesen, szülés után kialakuló nagyon súlyos asztmáját is ennek a számlájára írom.

2021. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!