Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha folyamatosan...

Mit tegyek ha folyamatosan megaláz a tanárom? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. A sulimban van egy tanár, aki folyamatosan megaláz és keresztbetesz nekem, de csak nekem. Nyilván tudom, hogy ezt kiválthattam valamivel, ami valójában azért van, mert félreért).


Tudjátok az a tipikus nárcisztikus sznob személyiség. Bármit teszek belémköt és félórás hegyibeszédet tart a többieknek a haszontalanságomról. Komolyan.

Az a csendesebb lány volnék, aki amúgy jószándékú, de sosem szól vissza, és emiatt jó célpont. Annyira csodás anyagi helyzetben sem vagyok szóval ez is feltűnhetett neki.


Alapból még ebből sem csinálnék nagy ügyet, ha nem lennék olyan helyzetben amilyenben épp vagyok. Idén érettségizem. A lelkemet kiteszem a tanárnak, és rendesen szorgalmas vagyok nála, viszont eltökélt szándéka megbuktatni (más tárgyból hármasnál rosszabb jegyem sincsen). Ha egy adott feladatot jól megcsinálunk más ötöst kap, én pedig kettest. A helyzet már odáig fajult, hogy szorongok a tanárom miatt.


Az osztályfőnökömmel már beszéltem egyszer amikor beírt egy halom egyest indokolatlanul a tanárom. Akkor nyugtatgatott és azt mondta, hogy szóljak a szüleimnek, és üljek le én, a szüleim és a tanárom beszélgetni. Ez megint nem opció, mert a szüleim a tanárom oldalála állnának és nem értenének meg (az ugyancsak nárcisztikus apámmal élek), illetve a tanárom egyszer hozzámvágta, hogy ha behivatom a szüleimet nekik is csak azt fogja elmondani, hogy milyen haszontalan vagyok. 18 már elmúltam, nem is akarok más szoknyája alá bújni. Nekem meg a tanáromnak van lerendeznivalónk.


A kérdésem az, hogy hogyan léphetnék ki ebből a helyzetből, illetve mit tudok én tenni?


A tanár egy eléggé nagyrabecsült személy akit nehezen szereztek, szóval nyilván tudom, hogy én ebben a helyzetben kevesebbet érek nála az iskola szemében.


Gondoltam arra, hogy beszélnék vele négyszemközt, és kezdeném egy bocsánatkéréssel, mert ez a legtisztességesebb, de irtóra félek. Mi van ha meg sem akar hallgatni, vagy jobban megaláz?


Köszönöm, ha végigolvastad. Már nem tudok ezzel senkihez fordulni.



2022. jan. 11. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Tegyél ellene panaszt az igazgatónál és tegyél osztályozó vizsgát
2022. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Ofő újra, mondd meg neki, hogy a szüleidre nem tudsz számítani, ennek az okát nem kell elmondani. Vigyél magaddal osztálytársat, aki hajlandó alátámasztani, amit mondasz. Hátha.

A tanárhoz te is mehetsz fogadóórára. Elmondod, hogy nem tudod, mi a gond, a segítségét kéred, mit tudnál tenni a helyzet megoldásáért.

2022. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nemrobika007 válasza:
17%

Szia! Szerintem baszki vele mink is ezeket csináltuk pl: fertőtlenítőt fújtunk a székre hogy tegye tönkre a ruháját,dobdt fejbe labdával(vagy valamivel).

Nekem ezek a tanácsaim remélnem sikerülni fog a ;)

2022. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló helyzetet éltem át a gimnáziumi éveim alatt mint te.


Engemet egy nyelv tanár pécézett ki, mert más célokat priorizáltam, mint amit ő elképzelt és a szemébe mertem mondani, hogy a minimum szintnél nem vagyok hajlandó komolyabb erőfeszítéseket tenni a tárgya iránt.


A szülőnek való jelzést alapból nem tartom jó ötletnek, még akkor sem ha alapból melletted lennének. Az én szüleim végig mellettem voltak, az ofő is és az igazgató is mellettem volt az ügyben, de semmi előrelépés nem történt.


Az egyetlen dolog amit tehettem az az, hogy tűrtem. Vagyishát én ennyire nem voltam ártatlan mint te, mert ha nekem beszólt nem az, hogy visszaszóltam, de valami frappáns, nem tiszteletlen poént elsütöttem és nem engedtem magamat manipulálni a tanár által.

Ez odáig fajult, hogy 11.osztályban már teljesen elengedett (feladta a harcot ellenem) és nem szívózott velem tovább, 12.osztályra meg már elkezdett velem kibékülni. Természetesen én továbbra sem változtattam magamon, a hozzáállásomon. A 3,5 fél év folyamatos sérelmezéseken túl tudtam lépni, nem vagyok egy sértődős típus, de csak azért sem békültem vele, hátha észreveszi, hogy másképp kellene hozzáállni az emberekhez és a jövendőbeli diákjaihoz másképp fog majd állni.



Szóval neked is ezt tudom tanácsolni, főleg mivel már végzős vagy, hogy bírd ki ezt a kis időt. Kettessel átbicegsz és jól van az, a lényeg, hogy görbül. Néha az életben vannak ilyen emberek akiknek sose leszel valami miatt szimpatikus, egyszerűen csak nem kell adni a véleményükre. Ezt kell felfognod, hogy attól, hogy megaláz téged, te még nem vagy kevesebb. Biztosan van életcélod, motiváljon az, az ilyen bunkó tanárokat meg nagy ívből le kell tojni és a szemükbe kell nevetni. Lássa rajtad, hogy szarsz a fejére, az fogja idegesíteni a legjobban.

2022. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Vedd fel és rögzítsd amikor fél óráig lejárat téged.

Utána irány az igazgató a szüleiddel.

2022. jan. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lobbiznod kell az igazgatónál, az ofőnél addig, amíg nem történik valami. Muszáj, más megoldás nincs.

Nekem a mai napig vannak rémálmaim az ilyen tanáraim miatt.

2022. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit tanít ez a tanár, ha nem érettségi tárgyat, akkor különösen nem kell vele foglalkozni. Ha viszont érettségi tárgy, akkor menj az igazgatóhoz és kérvényezd, hogy osztályozó vizsgát tehess más tanár előtt, esetleg emeltezz az adott tárgyból, mert azt úgyis másik suliban kell írni, más tanárok javítják és mások előtt szóbelizel, szóval a valós tudásod fog kiderülni. A dolgozataidat is kérheted, hogy nézze meg más tanár is, mert ez nagyon nem ok. 18 vagy a szüleid nem kellenek hozzá.


Van egy ismerős lány, aki járt hozzánk edzésre ő 15 évesen majdnem egy ilyen tanár miatt lett öngyilkos (begyógyszerezte magát, de időben megtalálták), csak ott beszállt a buliba az igazgató is és az osztálytársai is. Nála az iskolaváltás segített, de nálad már nem hiszem, hogy ez opció.

2022. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicseszni vele nívósan, ahol csak lehet. Purhab csodákra képes 😃.
2022. jan. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!