Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom folyamatosan megaláz,...

Anyósom folyamatosan megaláz, beszól nekem, megsért nagy "közönség" előtt is. Meddig kell ezt tűrnöm?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, már ez nem tetszik neki, szerinte csak én akartam őket hogy ingyenélő lehessek és jól kihasználom a fiát. Aztán amióta a kicsi 2 éves, visszamentem dolgozni, de csak 6 órában. Na ez sem javította helyzeten, sőt. Most volt a sógorom esküvője, ott azt mondta tósztként hogy nagyon örül az új menyének, reméli ő nem lesz olyan ingyenélő kitartott liba mint a meglévő.

Előtte már volt ilyen megnyilvánulása szülinapon, pl hogy miért vettem magamnak új ruhát, a fia nem azért gürcöl hogy én nagyzoljak - szintén elég hangosan, a fél család hallotta.


Az esküvőn eldöntöttem, hogy innentől nincs tovább, ahol ő ott van én nem megyek. A férjem mehet a gyerekekkel, de én nem. Most lesz apósom 70 éves, a férjem nagyon szeretné ha mennék, de én nem akarok. Beszéltem apósommal, egy nagyon jó ember, megérti hogy nem megyek.


Ti mit gondoltok? Mennétek a férjetek kedvéért?


2013. júl. 13. 08:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem,ha ilyen idióta a mami,akkor nem mennék.A férjed sem lehet valami "okos",ha nem áll ki melletted.Miért nem rakja helyre az anyját,hogy azért mégse beszéljen már így veled/rólad?Vagy ez így jó neki?
2013. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék...de ami még fontos: a férjed ezt miért tűri, hogy a feleségét, gyermekei anyját megalázzák???

A helyedben hozzá is lenne egy-két szavam! na meg a mamit is kiosztanám rendesen.

2013. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Már vagy 1000x megbeszélték ezt, szépen, ordítva, mindenhogy. Apósom is, a férjem is engem véd. Nincs értelme. Csak fújja a maga igazát. Egyszer aztán úgy rosszul lett, hogy mentőt kellett hívni, akkor mondtam nekik hogy leszarom, ne miattam kapjon szívrohamot. De már nem bírok többet elviselni.
2013. júl. 13. 09:03
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék, apósodat köszöntsd fel telefonon, esetleg süss neki valami finomat, amit a férjed majd elvisz.
2013. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel apósoddal megbeszélted és megérti a dolgot, én nem mennék, elvégre ő az ünnepelt most, nem a férjed, márpedig neki nincs problémája a dologgal.


Különben is minek? Hogy megint beszóljon az anyósod és ezért legyen min kiakadni? Felesleges.

2013. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Apóst áthívnám egyszer ebédre, főznék neki valami finomat, esetleg koccintanék vele 1 pohár borral.


Anyóst meg levegőnek nézni.

2013. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
De én nembírom felfogni hogy ilyenkor a menyek ezt hogy a francba hagyják? Nemvoltál képes a sarkadra állni és kiosztani hogy: "akkor anyuka fogja be azt a szaros pofáját és tegye magát helyre mert ha én teszem akkor azt egy életre megbánja" ? Könyörgök oltsd már ki a rákba...
2013. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, az ilyen anyóst jobb elkerülni...jól is teszed, ne találkozz vele többet.
2013. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Én ugyanebben a cipőben járok,szerinte szórom a pénzt,mert vettem egy új nadrágot magamnak,persze a fiának szintúgy de az nem baj mert ő keres,én "csak" GYED-en vagyok itthon...Nálunk már abba is beleszól,hogy milyen pelenkát vegyek a babának mert nem kell annak drága,úgyis teli pisili és hasonló...Már én is ott tartok,hogy kerülöm,sőt inkább elmegyek itthonról,vagy nem veszem fel a telefont,ha jönni akar akkor pedig kitalálok valamit,hogy miért nem tud meglátogatni!Szomorú de ez van...
2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-es: megmondtuk neki már így, kb ilyen stílusban, sőt. De ő akkor ugyanígy válaszol, hogy attól hogy pottyantottam 3 kölyköt, nincs jogom a fia fizetését költeni.


Nagyobb összejöveteleken tényleg nem szólunk vissza, nem akarom elrontani jobban az ünnepet.

2013. júl. 13. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!