Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diákok miért járnak be...

A diákok miért járnak be totál betegen is az iskolába meg szállnak fel a buszra?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Mert a szüleik szigorúak és nem engedik meg a hiányzás, es őket aztán ne nézzek hülyének, hogy így akarnak lógni
2022. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mert anya nem engedi, hogy otthon maradjanak egy kis megfázással. Az ősök félholtan, négykézláb is elmentek az iskoláig keresztül vágtatva a veszélyes dzsungelen, akkor nehogy már majd a gyerekek urizáljanak itt.


Persze ez csak személyes tapasztalat, nálam ez volt az oka annak, hogy betegen is mentem anno míg iskolás voltam.

2022. jan. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert hiába mondják hogy betegen ne menj,de ha minden megfázásnál otthon maradnának,hamar túlléphetnék a 30 százalék hiányzást.Főleg a középiskolások.Osztályozóvizsgára senki nem akar menni.
2022. jan. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

4 változat van:

1.Nem akarok hiányozni

2.Anyámék se engedik hogy lógnak.

3.annyi hiányzásom van,hogy több nem férhet bele.

4.Vagy vannak akik olyan butyuta hogy betegen is felszáll,és kollégista,és fertőzni akar

2022. jan. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nemcsak a szülő lehet itt a ludas.


Nálunk gimiben az ofőm leordított a végtelenségig, ha egy hetet otthon maradtál mondjuk mandulagyulladással. Nemcsak a lógásról van itt szó. Nem akarta megérteni, hogy valaki etikusnak sem találja, hogy egy fél osztályt megfertőzzön azzal, hogy úgy bemegy. Az volt a mottója, hogy “Lázasan is be kell jönni tanulni.”, meg hogy 11. osztálytól minden hiányzás -1 pont az érettségin. A szombatokat sem akarta engedni szülői igazolással sem.


Mondanom sem kell, ő volt az első másfél éve, aki covidosan bejött az iskolába és kényszerbezárást kellett miatta végrehajtani.

2022. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Férjemet nem engedték otthon feküdni, simán bezavarták betegen az iskolába. Nem is kommentálom. Volt, hogy a tanár küldte haza, másnap megint elzavarták iskolába.


Én nem mentem suliba, ha beteg voltam, max enyhe náthával mentem el. Eszem ágában se volt lázasan, full taknyos fejjel ülni a padban, míg ki nem esek a fáradságtól.

2022. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola nem olyan, hogy otthon maradsz 5 napra, s következő héten ott folytatod a dolgod, ahol abbahagytad. Mert írnak a többiek közben egypár témazárót, néhányszor felelnek, s felvesznek egy valag leckét. Mire visszamész, azt se tudod, melyik világon vagy.

Főleg, hogy egy átlag diák nem maga dönti el, hogy megye-e reggel iskolába, vagy nem, hanem a szülei.

2022. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért mentem mert elég gyakran voltam megfázva, és igen így taknyos fejjel ültünk a padban, de tudtuk, hogy közösség azzal egyenlő hogy előbb utóbb mindenki elkapja, hiányozni meg nem akart senki egy nátha miatt. Am nem is foglalkoztunk ezzel, hogy ki éppen kicsit náthásabb.
2022. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet.

Vagy a szülő nem engedi, hogy hiányozzon és/vagy úgy ítéli meg, hogy simán elmehet olyan állapotban iskolába. Vagy épp az ofő kap vérszemet, amikor valaki pár napnál többet hiányzik. Vagy épp maga a diák nem akar hiányozni, mert különben rengeteg pótolnivalója lesz, legyen az dolgozat, órai jegyzet, vagy épp órai munka (jegy).


Gimiben volt egy lány, akit még lázasan is iskolába zavartak a szülei, mondván nem engedhet meg magának hiányzást. A vége az lett egyik alkalommal, hogy az anyja és a régi ofőnk telefonon veszekedett egymással, de végül hazakísérte az egyik barátnője.

Az utolsó ofőnk viszont egyszer velem kezdett el veszekedni, hogy ő nem hajlandó leigazolni a hiányzásom, mert olyan nincs, hogy egy hétig beteg voltam. Érdekes volt :D (az volt az első és egyedüli hiányzásom abban az évben)

2022. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Mert szükségem van a tanár magyarázatára az órán. Nem mellesleg betegen otthon egy valag pótolnivalót kap az ember. Viszont ha lázam van, én is otthon maradok.
2022. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!