Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit reagálna egy ilyen tanár...

Mit reagálna egy ilyen tanár gimnáziumban, ha lenne egy diákja, aki így köt bele mindenbe, amibe így bele lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy tanár, mindig hangsúlyozza, hogy milyen törvényekkel, jogokal, kötelességekkel kell tisztába lenni. Ellenben sokszor nem szabályszerűen jár el ugyanez a tanár.

És akkor az egyik diákja ennek hatására mindenre, amibe bele lehet kötni, mert szabálytalanul lett eljárva, azért szól is, megindokolja úgy, hogy a hazirendből/ilyen esetekre vonatkozó törvényekre hivatkozik szó szerint.


Akkor ha ez a diák pont annyira, ha nem jobban komolyan veszi ezeket a dolgoat, mint, ahogy a tanár mondja, hogy komolyan kell venni, akkor ezt a tanár, hogy értékeli? Pozitívan, mert át ment, amit akart? Vagy negatívan, mert ő is meg lehet kérdőjelezve, ráadásul jól alátamasztott érvekkel?


2022. jan. 26. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább negatívan szokták.
2022. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nagy eséllyel negatívan, mert cseszteted. Cserébe míg nem végzel olyan szinten szivatni fog, hogy álmodban is sírni fogsz.


Jogos? Nem, de az iskola azért van hogy megtörjön és megtanuld hogy kinek kell befeküdni.

2022. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Ez a vissza pofázás esete... Meg úgy megírhattad volna E/1-ben és akkor talán értelmesebb lenne a kérdés, mert ez így brutálisan nehezen értelmezhető.
2022. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lévén, hogy a házirend meg az ilyenek mindenkire vonatkoznak, tejesen jogos ha valaki reklamál, ha ez valamelyik oldalról nem működik.

Persze, írhattam volna e/1-be, csak nem rólam van szó. c: Osztálytársamnak mániája ezt csinálni, de nagyon negatív bosszút és szivatást nem érzek irányba. Mondjuk lehet azért van, mert mindig felkészült az anyagból is.

2022. jan. 26. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
És jön a mese habbal... Persze, és el is hisszük, hogy nem rólad van szó. Az osztálytársad nyomora mért érdekel? És nem árt ha az ember időben megtanulja, hogy egy tanárnak nem pofázunk vissza.
2022. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inább olyan osztálytársam volt aki abba kötött bele, amit a tanár órán leadott. Nem csak a tanárnak, de a diákoknak is zavaró volt. A tanár unta hogy elmond valamit aztán újra el kell mondania, mert egy diák belekötött és általában ökörséget is mondott a diák és el kellett magyaráznia persze kedvesen, hogy miért ökörség - a diákoknak is zavaró volt, mert ezzel megálltunk mindig.


A jegyzárásoknál amúgy idegesítő volt plusszban, ha rákerült a sor, mindig szóval tartotta a tanárt, akik mögötte volta az abc-ben mindig gyomorideget kaptak, hogy haladjunk már.

2022. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Vicces lenne ha nem érdekelne, hogy mi folyik körülöttem... Nem is értem...


Itt mondjuk nem ökörséget mond az illető az a mázli, hanem valami felvetődik, de nem mond rá semmit, ha nem járt utána. Ha megint előkerül random és addigra utánajárt, akkor teszi fel a kezét, hogy ebbe amúgy nincs igaza a tanárnak, mert... És akkor házirendre hivatkozva, vagy valami más hivatalos dologra.... Szóval soha nem olyan esetbe, ahol ne lenne igaza. Meg szerintem az elfogadott szivatásokra is fel van készülve, ahogy elnézem. Tök bátor szerintem. Csak ehhez mindenből toppon kell lenni mindig... Ami elég necces alapból szerintem. Nem is értem, hogy van ideje és energiája emellé más dolgokat szó szerint megjegyezni csak ezért.

Én ezt inkább a visszapofázás inteligensebb módjának mondanám, mert valid érvekkel, normális hangnemben történik. Az értelmes érvelés meg szerintem hasznosabb, mint az, hogy megtanulja az ember, hogy neki el kell tűrni a szabálytalanságot, mert feljebbvaló csinálja.

2022. jan. 26. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!