Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bennetek is élnek még negatív...

Bennetek is élnek még negatív emlékek iskolából?

Figyelt kérdés
Életem legrosszabb évei voltak, főleg általános iskola első három osztálya, mielőtt iskolát váltottam. De egyébként sehol sem volt valami jó, tanárok és diákok részéről is rengeteg rossz tapasztalatom van. Nem semmi hogy egy intézményben nem egy jogsértést követnek el egyesek, és nem is lehet őket felelősségre vonni, aztán még béremelésért verik a mellüket.
2022. jan. 27. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Bennem vannak, de nem jön fel napi szinten, csak ha így felhozza valaki témaként. Az biztos hogy nem egy gyerek életét tették tönkre a dilettáns tanárok.
2022. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hetedikben és nyolcadikban kiközösítettek az osztálytársaim, senki sem tett semmit, pedig mindenki látta,mi történik. Néha még ma is frusztrál a társaság, félek felvállalni magam, kerülöm a konfliktusokat, egyfolytában rettegek attól, hogy a kollégáim kibeszélnek stb. Nehéz ezeket leküzdeni.
2022. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont minap gondoltam rá.

Nagyon sokáig meghatározó szar élmény volt, de az utóbbi időben sikerült elengednem az egészet.

2022. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ahelyett hogy a diákokra figyelnének, esetleg megpróbálnának konfliktust kezelni kávézgatnak, meg cigiznek, pletyiznek, vihorásznak. Avagy munka helyett f'szverés van, és még béremelést követelnek. Kb ugyan azok mint a nővérek és ápolók.
2022. jan. 27. 20:46
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nekem a depressziós epizódjaimban ezek (is) szoktak előjönni kényszergondolatként.
2022. jan. 27. 21:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne.

Általános iskolában, lassan 40 éve. Osztályfőnököm (férfi) nemtetszését nyilvánította ki az iránt, hogy a kelleténél hosszabb a hajam. (Férfi vagyok én is).

"Tán el kéne menni fodrászhoz". Én erre nem hallgattam, gondoltam, hetedikes lévén van elég kompetenciám ahhoz, hogy egy nap, suli után lemegyek Erzsi nénihez, és megnyír.

Hát nem jött össze, különféle elfoglaltságok miatt.

Aztán ennek az lett a vége, hogy egy pénteki nap, iskola után az osztályteremben lefogatott engem, és tetszés szerint bárki megnyírhatott.

...

Szombat este vendégség volt nálunk, Apám kollégája és barátja meglátott, majd letolta anyámat "hogy a fenébe voltál képes ilyen sz*rul megnyírni???"

No én ekkor elmondtam, mi történt, és hogyan.

A bibi az volt, hogy ez a szóban forgó kolléga bácsi a helyi függetlenített párttitkár volt.

A történet többi része nem túl tiszta nekem, de az osztályfőnököm a következő keddtől igen erősen haragudott rám, de csak pár napig, mert utána megszűnt ofőnek lenni, sőt tanárnak is az iskolában, egyszerűen eltűnt...

Lehet, hogy szemét voltam, hogy elfecsegtem, de ez járt neki.

2022. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is élénken élnek a középiskolai bántalmazások. Az érettségi után a korábban a tanáraim által rémes borzalomnak lefestett munka világa számomra a felszabadulást hozta el. Kezdetben boldog voltam. Aztán olyan dolgok történtek az életemben, amikkel megbirkózni gyenge voltam. Az új lelki gondjaim mellé a régiek egy időre elengedett emlékei is visszajöttek kísérteni.
2022. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Engem is sok minden kísért, bár még mindig jobb dolgozni mint iskolába járni.
2022. jan. 27. 21:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy alapítványi iskola... kár volt válaszolnom.
2022. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!