Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan döntsek, hogy melyik...

Hogyan döntsek, hogy melyik gimibe/középsuliba menjek?

Figyelt kérdés
Már felvételit is írtam, jövőre leszek gimis, és lehetőségem van az iskolaváltásra. Most egy egyházi gimibe járok, és egy államiba szeretnék menni. Nagyon bizonytalan vagyok. Eddig teljesen biztos voltam hogy elmegyek a gimibe ahova felvételiztem, de mostanában bizonytalan lettem. Az osztályom átlagos, 1 nagyon közeli barátnőm van az osztályból. A többiekkel is jóban vagyok de valahogy sokszor érzem azt hogy nem tudtam beilleszkedni. Nem tudom mit tegyek, még van időm dönteni de sürget az idő. Maradnék is meg nem is, mennék is meg nem is. Akármennyire sokszor kivagyok akadva a sulimom, a sok emlék, az emberek, a barátok és szerelmek hiányoznának. 5-ös tanuló vagyok, nagyon jó tanulmányi eredményekkel

2022. febr. 4. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mostani mar valszeg nem tartogat tul sok ujdonsagot. En mennek. Uj emberek, uj minden. Sok ismerkedesi lehetoseg stb. Ki kell mozdulni a komfortzonabol h fejlodjon az ember.
2022. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is így vagyok vele de kicsit félek a változástól
2022. febr. 4. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, az mindig ijeszto :) De az ilyen valtozasok lekuzdesei segitenek hatarozottabbnak, magabiztosabbnak lenni. En most valtottam melot. Eddig mindig ugy mentem h ismerek valakit. Most 15 uj embert kelett megismernem, beilleszkednem. Tok uj minden. Be voltam szrva tole, elso nap elott aludni se tudtam mert izgultam. Legszivesebben visszamentem vna az uncsi szar melomba kevesebb penzert, de "biztonsagba". Hat csakazert is elmentem.. 2 hete. Azota mindenki odavan ertem, mar 2 csaj is tetszik, tokjol keresek. Total megerte :) Le kell gyozni ezeket es te is fejlodsz meg hasznodra valik minden teren.
2022. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szempontok:

1. Erős gimi legyen, de ne nagyon versenyistálló (így a top 1-be nem felvételiztem, csak a top 2-3 -ba😂)

2. Lehessen x nyelvet tanulni, de ne legyen nyelvi előkészítős (végül nem azt a nyelvet választottam)

3. Ne legyen általános iskolája, azaz lehetőség szerint ne legyen egy már kialakult közösség, ahová be kell illeszkednek

4. Tagozatválasztás (Inkább reálos legyen, de semmiképpen se humános)

5. Max fél óra távolságban legyen, ne kelljen egynél többször átszállni

6. Az osztályméret max 30 és max 4 osztály/évfolyam


Külön odamentem minden szóba jövő suliba, megnézni, hogy milyen a hangulata, szívesen járnék-e oda.


Amit érdemes megnézni:

Csereprogramok, cserekapcsolatok

Táborok

Egyéb lehetőségek, Pl sportkör

2022. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gimi ugyis csak erettsegit ad. Teljesen mind1 hova megy az ember. Marmint kb csak a tarsasag meg hangulat szamit
2022. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy kéttannyelvű gimibe mennék nyelvi előkészítővel. A suli ugyanannyi időre lenne mint a mostani iskolám.
2022. febr. 4. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!