Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen stílus az ami megengede...

Milyen stílus az ami megengedethetetlen ahogy a konzulens beszél a diákkal?

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 konzulenssel is van tapasztalatom, a 2. ordenáré módon beszélt, kicsi volt a korkülönbség (olyan 8-10 évvel lehetett csak idősebb) és úgy gondolta megteheti (mert 33-34 éves és doktorija van). Szerintem az megengedhetetlen, hogy káromkodjunk egy hallgatóval és "bzmeg"-nek nevezzük őt. Főleg tudományos körökben.

Így visszanézve azonnal jelentenem kellett volna a tanszékvezetőnek.

2022. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Mi történt konkrétan?

Ez nagy általános kérdés, elég sok felé elmehetnek a válaszok a személyeskedő megalázásoktól kezdve a szexuális zaklatáson át a pökhendi cinikus megjegyzésekig.

Faterom egyetemi tanár egyébként, tudom hallgatóként ez más picit, de nem irigylem az oktatókat.

2022. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármi, ami személyeskedő, lealacsonyító megjegyzés, az egyértelműen megengedhetetlen. Ha a munkáját minősíti esetleg keresetlen szavakkal, az sem elegáns, de szerintem még határon belül lehet. De ha magát a hallgatót, az már egyértelműen megengedhetetlen.

Szerencsére nekem BSc szakdolgozat és MSc diplomaterv konzulensemmel is kifejezetten jó viszonyom volt, így nincs ezzel személyes tapasztalatom.

2022. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!