Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskola lelkileg megbetegít....

Az iskola lelkileg megbetegít. Mindig stresszelek hogy suliba kell mennem, mit csináljak hogy ne idegeskedjek a suli miatt?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 06:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem bírom már elviselni azt hogy nem elég legalább 2-3 ra teljesíteni kell a mindenféle hülyén összerakott dolgozatokat, meg a jó pár éve a sok undorító hülye piszkálódós gyerek hülyeségeit is mindig el kell viselnem.
2022. febr. 28. 06:41
 2/9 A kérdező kommentje:
Már csak ezen kívűl egy évem van a közép suliból.
2022. febr. 28. 06:41
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Ismerős helyzet. A dogákra, tanulásra annyit javaslok, hogy mindig foglalkozz vele minimálisan. Ol olvasgasd hazafelé menet, vagy a suliba menet párszor. Próbáld meg a lényeget megfogni, formáld a saját gondolataiddá. Akkor egy 3-as vagy 4-es biztosan lesz.

A piszkálódás ellen én szünetekben mindig zenét hallgattam fülhallgatóval. Illetve távolabb húzódtam mindig. Mást nem nagyon tehettem.

2022. febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
legyél magántanuló, csak vizsgáznod kell bejárni, lehet ezt kérvényezni.
2022. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
64%

Tanulj kommunikációt.

Sajnos a suli után sem áll meg az élet, a "sok undorító hülye piszkálódós gyerek" majd kollégád, sógorod, anyósod, főnököd ... lesz.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez sajnos egy feladat, amit ha jó életminőséget szeretnél, akkor meg kell oldanod.

Tanulj kommunikációt - pár hónap múlva ha jól csinálod, a piszkálódósok fognak nyalizni neked. Ez amúgy is egy fontos "skill" az életben. Sok hasznát veszed majd minden más téren is.

2022. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologra gondolj, hogy minden nappal közelebb van a nyári vakáció!
2022. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Válts iskolát.
2022. febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kellene tudni,hogy mi az oka a piszkálódásuknak. Hogy nem tanulsz elég jól? Válaszold nekik, sajnos, nekem csak ennyire megy, örülj, hogy te okosabb vagy. - Egyébként te is lehetsz jobb tanuló, lehet, hogy a módszerrel van a baj. Én úgy tanultam, hogy amikor először elolvastam a leckét, mondjuk töriből, akkor a fontosabb részeket aláhúztam, és amikor másodszor olvastam, már csak az aláhúzottakat olvastam el, mondjuk még 3x, aztán ami megmaradt bennem, megmaradt. Nem a jegyek miatt tanul az ember, hanem azért, hogy művelt ember váljon belőle.
2022. márc. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

[link]


Viccet félretéve tanulj stresszkezelő technikákat, mert a stressz valóban megbetegít. Az állandó magas kortizolszint mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és onnan jószerivel csak a vakszerencsén műlik, hogy melyik szerved esik ELŐSZÖR áldozatul a stressznek.

2022. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!