Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanár ezt teszi, az...

Ha egy tanár ezt teszi, az úgymond "lelkileg bántalmazás"?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom akihez faktra járok. Órái előtt görcsölök, nem alszok, nyugtatót szedek. Félek tőle. Lealacsonyít a társamhoz képest. Olyan megjegyzéseket fűz hozzám, hogy a hajam kette tud állni néha.

Próbáltam segítséget kérni egy másik tanártól, hátha eltudja intézni hogy kilepjek de nem sikerült. Én is oda mentem igazgatóhoz, elmondtam a problémám de azt mondta hogy lehetetlen, hogy eltudjam hagyni a faktot.

De szerintem nem normális, hogy félek az emelt óráktól. Mindig megaláz és lenéz. A társam meg nem véd meg. A pszichológusom mondta egyébként, hogy ez lelki bántalmazás/terror. És ezt egy gimnáziumban főleg fel kellene ismerni ha már elmondtam ott 2 felnőttnek.


Mit tehetnék??


Rengeteg mindenen mentem át kiskorom óta stb. Nekem nem egyszerű az érzelmek feldolgozása.



2019. jan. 22. 23:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Fél éve kb gyakoriak nálam a rémálmok. Ciklusokban van általában és most megint lassan egy hete rémálmaim vannak. Pszichológusom szerint köze van a tanárhoz. Mert 5-ből 2 iskolai zaklatásról szolt..
2019. jan. 22. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
de mit tesz pontosan? az , hogy lealacsonyít, bármi lehet... vagy csak te érzed annak. azt nehéz bizonyítani így.
2019. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Minden este úgy menj aludni , hogy arra gondolsz , hogy okos vagy , megtudod csinálni, kibírod. Aztán ha már elszakadt az utólsó cérna akkor se zúdíts mindent a tanárodra , közöld vele , hogy rosszat tesz az önértékelésednek az , hogy lenéz. Mondd meg neki , hogy te igenis tudod , hogy mi van benned , hogy okos vagy stb.. Ne ismétlem NE halgass rá. Hidd el rossz lesz úgy végezni a gimivel , hogy arra gondolsz hogy nem vagy elég jó. Élvezd amit lehet lazulj stb.. A lényeg hogy kerek perec szépen , illemtudóan mondd meg a tanárodnak , hogy téged zavar amit művel és hagyja abba mert már pszichológushoz jársz. Ha nem érti meg ne bíbelődj többet vele akkor már meg se éri az , hogy vele foglalkozz!
2019. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolj mindig, hogy ha lealacsonyítóan bánik veled egy tanár, gonosz megjegyzéseket tesz stb. azzal a saját gyengeségét kompenzálja. Valami nem klappol az életében, lehet a szerelmi élete, lehet a főnök/munkatársak b...ogatják, talán barátai sincsenek, önbizalomhiányos vagy bármi frusztráció miatt. Hiszen egy ép lelkű, elégedett ember nem kezd el másokat szekálni, pláne nem védtelen tanulókat, akik rá vannak utalva. Ezzel a viselkedéssel a hatalmát fitogtatja, hogy úgy érezze, végre van valami felett kontrollja. Persze ezt tudat alatt teszi. Erre gondolj mindig és ne vedd magadra, bármit is mond.
2019. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg nagyon durvakat mond, probalj vele privatban beszelni es vedd fel hangfelvetelre. A nyugtatorol meg szokj le gyorsan
2019. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!