Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hány éves korára növi ki a...

Hány éves korára növi ki a gyerek, hogy távolságot tart a lelki gondokkal küzdő osztálytárstól?

Figyelt kérdés

Ma néztem egy videót és abban mesélték, hogy egy lány új iskolába ment és a rossz híre miatt, aki tehette, kerülte.


Nem olyanokra gondolok, hogy a gyerek sírós, zárkózott, titokban bántja magát, anorexiás, stb.


Inkább olyan esetekre gondolok, amikor a gyerek tehetetlen dühében ijesztő megjegyzéseket tesz, hogy szívesen okozna másoknak fájdalmat, lop, iszik, drogozik, az iskola folyosóján csapkod, borogatja a szemetest, furcsa szokásai vannak (pl boszorkánynak, vámpírnak vagy hasonlónak vallja magát), meg hasonlók.


Én kamaszként kerültem az ilyen gyerekeket, volt, hogy egy barátságot szakítottam meg, mert egy lány azt mondta, hogy megszállta az ördög és párszor rám támadt, vagy egy lány megragadta a karomat játékból, aztán elkezdte erősen szorítani és fájt, de nem bírt leállni, stb.


Felnőttként látom, hogy inkább segítenem kellett volna nekik, hiszen segítségre szorultak, nem arra, hogy leépítsem őket, viszont azt vettem észre, hogy felnőttként is kerülöm az olyan embereket, akik furán reagálják le a kudarcot, akik egy pár napos ismerettség után a pszichiáterüknek gondolnak, akik furcsa megjegyzéseket tesznek. Tehát ugyanazt csinálom, mint gyerekként. Ha meg tudatosan próbálom nem kerülni őket, akkor feszengek a jelenlétükben, tehát nem vagyok nagy segítség.


Ebből hány évesen kellett volna kinőnöm?


2022. márc. 23. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehány. Teljesen normális dolog, hogy a veszélyes emberektől távolságot tartasz.
2022. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, valamilyen szinten érthető, hiszen nem az az életcélunk hogy saját magunkat amortizáljuk le. Úgy gondoltad, nem egészséges ez a barátság, és számodra jobb, ha megszakítod. Megértem. Viszont ezt szerintem nem lehet kinőni, erre vagy valami ráébreszti az embert, vagy alapból olyan a személyisége hogy inkább segít, mint kerül. Nyilván tudunk változni, csak kell valami ami megváltoztat. Véleményem szerint nem kortól függ.
2022. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy az ember leépíti az ilyet, mert nem neked kell segítened másokon.
2022. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem sose növi ki senki.

Minden életvidám, pozitív személyiség vonzza maga köré az embereket.

Mert jól érzik magukat mellette, "átragad" az életöröme másokra.

És a panaszkodósak, negatívak, önmagukat nem elfogadók taszítják.

Ők olyat keresnek akik szintén problémásak, és felváltva húzzák le egymás életörömét, energiáját. Vagy olyat aki segíteni akar nekik, ezért nem bánja ha lemerítik az energiáját, hagyja őket "vámpírkodni".


Minden korban.

2022. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben megnyugodtam. A nálam idősebbeknél és a korosztályomnál vettem észre, hogy mindenki mellett higgadtak tudnak maradni, békésen kezelik azokat is akiktől menekülök, sokszor ugyanazt a személyt (pl egy nő a 2. napra úgy kezelt engem, mint a pszichiáterét és emiatt én feltűnően távolságtartó lettem vele, mert fuldokoltam a közelében, miközben az édesanyám meg végig tudta hallgatni, kedves volt vele, nem menekült el tőle).


Megijedtem, hogy velem van a gond, de akkor ezek szerint ez normális.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 23. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégzi a pszichológiát + 1 nap.
2022. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

SOHA NE HAGYD ABBA A TÁVOLSÁGTARTÁST EZEKTŐL A ZAKKANTAKTÓL


NEM VAGY SE PSZICHOLÓGUS SE LELKISEGÉLY


NE TEDD TÖNKRE MÁS BETEG ZAKKANTAK MIATT A SAJÁT ÉLETED



EZEK A ZAKKANT DÉMONISTA AGRESSZÍV VÁMPÍR BOSZORKA CSOHANO EMBEREK AKIK FŐLEG LÁNYOK IGEN VESZÉLYESEK



szerintem kerüld ezeket olyan messziről amennyire csak tudod

2022. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hát, 7-es, te sem találkozhattál már jó ideje emberekkel
2022. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
barlangban élek
2022. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Shaddark ***** válasza:
100%
És a falra könnyebb felvésni a nagybetűket, nincs annyi kanyar bennük mint a kicsikben :) Így már világos.
2022. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!