Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A suliban miért a sok lexikáli...

A suliban miért a sok lexikális fost tanítják meg ahelyett, hogy az Élet Iskolájára nevelnének minket?

Figyelt kérdés

Egy csomó elvesztegetett idő, időpazarlás. Megtanítanak egy halom felesleges dolgot, ami viszont valóban szükséges az élethez, azt NEM.

Legyen az problémamegoldás, helyes konfliktuskezelés, pénzügyek. Az iskolában nem tanítanak meg arra, hogyan kell jó döntéseket hozni az életben és kerülni a rosszakat.



2022. ápr. 1. 10:12
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
92%
Az a kegyetlenség, ha olyan pocsfejeket nevelnek szülők, es nem az iskola, akik másokat nyomoritanak meg egy életre a kinzasaikkal a suliban.
2022. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
39%

19!


Nem, nem az iskola dolga. Az iskola dolga a lexikális tudás, majd a tovabbtanulasnal az adott szakma elméleti tudásának átadása. Az eletre annyira tud csak nevelni, ami a jellegéből adodik: szociális kapcsolatok kialakulását segíti.

A te életed más, mint az enyém, a szomszédé vagy bárki másé. Arra, hogy neked mi fontos, te tanítói meg magad, illetve a családod mutatja a példát.

2022. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
52%

Az iskolaterror felszámolása szerintem is alapvető, nélkülözhetetlen, és extrém sürgős intézkedés lenne - bárki is nyerjen most vasárnap. Én nem mostanában jártam iskolába (30 éves vagyok), de én is emlékszek, hogy voltak, akiket elég csúnyán szívattak, szekáltak. Szerencsére én nem voltam köztük, de nem voltam ahhoz elég "menő" sem, hogy esetleg felléphessek a jelenség ellen. Pedig ha azok a srácok egy nap bejöttek volna fegyverrel, és szétlőtték volna a menő arcokat, simán megértettem volna. Undorító, aljas húzásokat kaptak, amelyet kizárólag öncélú gonoszság vezetett. Ezt például nagyon durván ki kellene nevelni a fiatalokból. Akár erőszakkal is.


Nem tudom most mi a helyzet, de gondolom az tizenéves korosztály nem jó irányba változott. Amiket hallok az idősebb kollégáimtól, néha félelmetes.


Az iskolában a legfontosabb dolog, amit meg kéne tanítani, az a Fegyelem. Eleve férfiasítani kellene az oktatógárdát. Régimódi, férfias, keménykezű férfitanárokra lenne szükség, mint régen. De most komolyan, mi az, hogy a takony kölyök testnevelésórán rágyújt? Ilyenkor olyan tökös tanár kéne, amelyik odamegy, és olyat ráver a kis féreg tarkójára, hogy a cigarettát a tüdejével együtt köpje ki!

Az iskolákban nem ártanának továbbá ilyen félkatonai szervezetek jelenléte sem. Akik tényleg fenntartják a rendet. Hogy véletlenül se legyen balhé, szekálás, diákverés, tanárverés.


Kérdező, tudod, mi a legnagyobb baj az iskolával? Hogy a korosztályodat arra tanítja meg, hogy mindent szabad, de semmit sem kötelező. Hogy mindent megtehettek, és csak a dzsungel törvényei szabnak határt. Magyarul az erősebb kutya ba... iszik.


Már az én generációm is problémás volt, de ha végignézek a mostani 14-18 éveseken, hát siralmas jövőkép elé nézünk!

2022. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
23: A tanári agresszió nem megoldás!! Csak súlyosbítja a problémát.
2022. ápr. 1. 11:18
 25/41 anonim ***** válasza:
80%
AZ abaj hogy sokan így állnak hozzá. pedig a tanárnak nevelni is kellene, meg érzelmileg oktatni. Az érzelmi oktatásés a hozzáállás sokkal fontosabb. A tudást lehet pótolni 20 év felett is, de a hozzállást sokkal nehezebb.
2022. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
55%

Azért hogy a társadalom értelmes tagja lehess, akinek van fogalma a világról, amiben él.

Ráadásul különböző tantárgyak valóban segítenek az életben; a matek pl segít fejleszteni az agyad problémamegoldó részét, az irodalom meg abban segít, hogy ne legyél határeset analfabéta, és tudd értelmezni azt, amit látsz/olvasol/mondanak neked. Az analízis ismerete nélkül pl nem tudod kiszúrni azt sem, ha propagandával tömik a fejed, de ha megtanultad, hogy hogy lássd meg a dolgok mögöttes értelmét, akkor könnyebb észrevenni ha palira vesznek.


Plusz vannak is olyan iskolák amik segítenek kiigazodni olyan dolgokban, amikben nem vagy biztos, csak ehhez kell az az alap amit a gimi ad.

2022. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
49%

6:

"azért hogy ne egyél járvány vagy oltástagadó, és ne okoskodj bele az orovsok dolgába pl ezért."


Pont azért sok a járványtagadó, oltástagadó, homeooata, sttb., stb., mert túl vna tolva a lexikális tudás az oktatásban, csak tananyagként tekintenek rá, amit be kell vágni, de nem érdekli őket, nem értelmezik.

2022. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
49%

27 és itt visszatér az érzelmi intelligencia és annak a hiánya. Amit oktatni kellene és komoylan fejleszteni

HA magas az eq-d tudsz tenni magadért, nem másokat okolsz , mersz próbálkozni stb.

2022. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
45%

Öreg. A család nevel az életre. Az iskola a tudományokra/művészetekre alapszinten.


"Életre nevelés". És mégis hogy gondoltad a tárgyakat?


"Problémamegoldás" = milyen formában? Matematikailag? Van matekórád. Egymás között? Arra nincs tantárgy, max pszichológia, de azt is fel lehet venni faktként. Konfliktus kezelés? Előző. Pénzügy? Ahhoz megint csak matek kell.


Az a baj, hogy nem tudod hogy hogyan működik egy iskola, csak lusta vagy, és elvárod hogy lejjebb vigyék a szintet hozzád.


Egy éve érettségiztem, tudom miről beszélek. En is nyafiztam hogy milyen "leterhelt vagyok", de közben lazán néztem 300+ epizódos animéket megállás nélkül, úgy hogy sose volt 4es alatt az átlagom.


Úgyhogy inkább kapd össze magad. Vagy csak ismerd be hogy a tanulás nem neked való. Olyan is van.

2022. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%
Aki szerint normális hogy tanuljuk meg kívülről a periódusos rendszert az szokott gondolkodni? Inkább gyakorlati dolgokat meg kísérleteket végeznenek órán. Ja arra készülni is kéne és nem harminc éve ugyan azt hajtogatni. Tudom hogy pénzbe kerülne de legalább nem hinné el minden teleshop hülyeséget a sok birka.
2022. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!