Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A suliban miért a sok lexikáli...

A suliban miért a sok lexikális fost tanítják meg ahelyett, hogy az Élet Iskolájára nevelnének minket?

Figyelt kérdés

Egy csomó elvesztegetett idő, időpazarlás. Megtanítanak egy halom felesleges dolgot, ami viszont valóban szükséges az élethez, azt NEM.

Legyen az problémamegoldás, helyes konfliktuskezelés, pénzügyek. Az iskolában nem tanítanak meg arra, hogyan kell jó döntéseket hozni az életben és kerülni a rosszakat.



2022. ápr. 1. 10:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
85%

29:

Én harmadik diplomámat szerzem éppen, egyetemen is sok matekot tanultam, és nagyon nem értek egyet veled. Hiába van matek, ott sem mindegy hogyan tanítják, a legtöbb diák aki kikerül az iskolából, azt is csak bese.ggelte, és nem képes önálló problémamegoldásra. Nem lustaságról vagy szorgalomról szól ez a történet, hanem oktatás módszertanról, tananyagról. Az az ismeret marad meg tartósan, amit asszociatív módon tanulsz, amitbemagolsz, azt elfelejted, márpedig a magyar közoktatás és a felsőoktatás ezt preferálja. Ha lexikális helyett kompetencia alapú oktatás lenne, az egyáltalan nem jelenti zat, hogy lejjebb vinnék a szintet, sőt eleinte többen hasalnának el.

2022. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ha a Videótanáron megnézem az anyagot, sokkal gördülékenyebb és gyorsabb a tanulás.
2022. ápr. 1. 14:29
 33/41 anonim ***** válasza:
49%
32, akkor nézd ott. Ennyi
2022. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, engem is dühített, hogy mi a fenének kell valószínáségszámítást taulni, minek kell százalékoket nézni, meg hasonlókat.


Aztán a munkahelyemen volt egy lehetőség, hogy feljebb lépjek és ahhoz ki kellett töltenem egy vizsglapaot és csupa ilyen kérdésekel voltak tele.


Lehet i felesleges most az hazsns lesz később.

2022. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá sok iskolában igenis tanítanak olyanokat, hogy pl hogyan kell állásinterjúra készülni, csak az osztályfőnöktől függ, hogy az ofőórát elblicceli, kihasználja, hogy heti 1 óra van amin pótolhatja a lemarást a saját tárgyából, valami lelki fröcsögésnek tartja fenn vagy a diákokat informálja a suliéletről, utána pedig foglalkozik azzal ami kell az élethez.
2022. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
84%

Kócostól:

Mondjuk a valszámot (meg a kombinatorikát) én mindig szerettem és máig hasznosnak is tartom. Ellenben a matematikai analízist soha semmire nem használtam.

2022. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
érdekes külföldön mégis van háztartástan , főzés, gazdasági imseretek stb. ÉS az ő diákjaik végeznek élen a teszteken mégis.
2022. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
78%
Mert a művelt emberhez hozzátartozik.
2022. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
A műveltség, meg a qlexikális tudás semmit sem ér, ha valaki érzelmi analfabéta és nem tud szocializálódni, vagy nem tudja az életét megfelelő módon tervezni és rossz döntéseket hoz az életben.
2022. ápr. 2. 11:18
 40/41 A kérdező kommentje:
A műveltség, meg a lexikális tudás semmit sem ér, ha valaki érzelmi analfabéta és nem tud szocializálódni, vagy nem tudja az életét megfelelő módon tervezni és rossz döntéseket hoz az életben.
2022. ápr. 2. 11:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!