Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van okom aggódni, hogy lopássa...

Van okom aggódni, hogy lopással vádol meg?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy egyetemi prezentációt kellett csinálni csapatban 2 különböző tantárgyból, viszont a téma szinte teljesen ugyanaz. Az előbbi prezentációt majdnem egyedül csinálta egy srác, azért ő, mert addig semmi másból nem vette ki a részét. A másik tantárgyból is kell prezentáció, azt én csinálom másvalakivel, de mivel a téma kb ugyanaz (covid hatását vizsgálja az ellátási láncra vonatkozólag), ezért nagyjából 6 db kulcsszót átvettem az előző prezentációból, amit ugye nem én csináltam. 2 dián keresztül szinte ugyanazt/hasonló folyamatot írok le, azokkal a szavakkal, amiket ő is használt (ezek a szavak kikerülhetetlenek szakmai szempontból). Ennek az a fő oka, hogy tényleg azok a legrelevánsabb tények, amiket előzőleg leírt. Ettől függetlenül 2 dia tartalmilag nagyon hasonlít az ő munkájához, csak kicsit más a kontextus, valamint az ábrázolás teljesen különböző. Itt az a baj, hogy más szavakkal nem lehet megfogalmazni az adott dolgot, szóval teljesen más tartalmat kéne kitaláljak, hogy ne legyen egyezés. A maradék 13 dia viszont különbözik, nincs átfedés. Az is probléma, hogy volt egy vitánk a sráccal, pont amiatt, hogy semmit nem csinált, erre most az hogy jönne ki, hogy én használom az ő kulcsszavait. Persze vannak forrásaim, amik alátámasztják azt, amiről írok, de mivel nem szeretnék konfliktust, elgondolkodtam, hogy inkább kitörlöm és írok másról, viszont az nem lenne olyan releváns tartalmilag.

Szerintetek?



2022. ápr. 1. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress pszichologust aki segit feloldani a szorongasaidat. A bolhabol csinalsz elefantot.
2022. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shaddark ***** válasza:
Ha tudsz eltérő forrás megjelölést adni ahhoz a részhez is amit a srác is csinált, (és az nem a srác munkája :) ) akkor szerintem rendben lesz.
2022. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a tanár elfogadja akkor mi a kérdés?
2022. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Egyszerű, hivatkozd le az adatokat és cső. Tuti, hogy a forrásokban benne lesznek azok a kulcsszavak, amiket mindketten használtatok.
2022. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg én aggódom túl. Attól félek, nehogy prezentáció után beszóljon valamit, mert az nagyon kínos lenne a prof előtt.
2022. ápr. 1. 18:22
 6/7 Shaddark ***** válasza:

Hát szólj be te neki mielőtt megtörténik :) - Megelőző támadás...

- De csak vicc volt, amúgy csúnya dolog lenne.

2022. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abba gobdolj bele, hogy házidogában valószínűleg sokszor írtál olyat, amit valószínűleg más is leírt, pedig nem plagizáltál, a dogánál sokszor adtad ugyanazt a választ, amit a padtársam, pedig nem másoltál róla.


Ha a gyerek meg beszól, el lehet magyarázni úgy, ahogy nekünk.

2022. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!