Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy boltokban...

Volt már olyan, hogy boltokban meggyanúsítottak lopással titeket?

Figyelt kérdés
Volt e olyan veletek, hogy biztonsági őr meggyanúsított titeket, hogy loptatok de valójában nem? Mi lett a következménye? Megrázott e titeket az eset? Engem egyszer gyanúsítottak meg, hogy elvileg elloptam valami karkötőt és beraktam a táskámba mivel akkor épp néztük azokat is de nem. Fizettünk a pénztárnál majd jön 2 nagyobb biztonsági őr és az egyik szabályosan megragadta a karomat mikor odébb akartam állni olyan erővel, hogy konkrétan fájt. Elég sok mindent vásároltunk még szerintünk is hülyén jött ki volna ha egy vacak karkötőt loptam volna mikor ott hagytunk vagy 5000 forintot. Magyarázkodás után kipakoltattak mindenki előtt ami nagyon kínos volt, semmit nem találtak még akkor is ott papoltak,hogy de hát valaminek kellett sípolnia mikor egyáltalán nem sípolt mikor ott voltunk csak később mikor már kijöttem onnan...Legalább volt bennük annyi, hogy elnézést kértek mikor visszamentünk oda mert annyira megérintett, hogy sírtam ott még a pénztáros is próbálta lenyugtatni a helyzetet meg az arcán is látszott, hogy őt is megérintette. Akivel voltam ő még jegyző könyvbe is akart írni mivel ajánlotta a pénztáros ezt de végül nem tettük, nem akartunk több olajat önteni a tűzre. Akkor mellesleg 14-15 lehettem szóval fiatal. Azóta mindig igyekszem olyan dolgokat vinni magammal bárhova hogy meggyőződésem, hogy nincs egyik boltban sem. Abba a boltba egy ideig nem is mentem. Szerintetek is azért sírtam mert mindenki előtt konkrétan megaláztak az őrök, hogy loptam pedig nem? A karrángatás nem volt annyira vészes, hogy sírjak de az is megrázott, vásárlók szeme láttára megráncigált egy 14 évest az őr...

2020. dec. 11. 00:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocs ha netán rossz kategória de őszintén fogalmam sincs hova tartozhatna..
2020. dec. 11. 00:09
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igy nem,de volt olyan,h neztem gellakkokat es elkezdett kovetni az or.

Sose lootam meg semmit sehonnan es nem is fogok. Olyat veszek,amire tellik.

2020. dec. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszer bementem egy boltba a suli közelében, de nem volt az amit akartam venni. (Csak annyi pénz volt nálam, gondoltam majd megnézem hazafele másik boltban). Kb fél percet voltam bent. A tàskámban volt még a vizemből kicsi maradék aznapról, de már csak a legvége. A lényeg hogy a biztonsági őr mondta hogy én azt a vizet onnan loptam és neki azt fel kellene jegyeznie. Azóta se mentem oda.
2020. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
velem is volt hogy követtek minket barátnőmmel mikor egy kínaiban voltunk vagy olyan boltban ahol alig voltak olyan kellemetlen...konkrétan minden saroknál ott volt és figyelt :( pedig semmi lopás szándék nem volt nekünk.
2020. dec. 11. 00:47
 5/19 A kérdező kommentje:
3.ezt egyláltalán tudta bizonyítani vagy megvádolt azt ennyi volt? és még ő jegyzi fel? neked van jogod ilyenkor őt beirni a jegyzőkönyvbe vagy mibe panaszkönyvbe...:( miket gondolnak az őrök néha..
2020. dec. 11. 00:49
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Zöldségeket szerettem volna venni leveshez. A vásárlótérben volt a mérleg, ami ár címkét ad tömegmérés után (Spár). Nekem egy db hagyma is elég lett volna, de azt nem érzékelte a mérleg, ezért kettőt mértem le. Gondolnom kellett volna rá, hogy rosszul mér az a vacak, ha az első darabot önmagában nem tudta lemérni, de nem jutottam el idáig ésszel. Az önkiszolgáló kassza persze jól mért és rögtön jelezte a különbséget. Az ott őrködő alkalmazott rém csúnyán nézett rám, de nem hívott biztonsági őrt. Lemérte máshol a hagymát, utána nekem állt, hogy 20 Ft lett volna a különbség, mért akartam lopni? Nagyon kellemetlen volt. Nem mertem visszamenni azóta sem. Van elég más bolt. Szerintem amúgy sem korrekt hogy a vásárló csinálja a tömegmérést és a felcímkézést. Csomóan nem tudják ezt a rendszert és a kasszánál koppannak hogy címke kellett volna, aztán szaladnak vissza a vásárló térbe, közben áll a sor.


Azóta ha ilyen helyre tévedek, csak akkor veszek zöldséget ha van legalább kettő működő mérleg és mindkettőn lemérem. Ha különbséget látok, azonnal teszem vissza és hagyom a francba. Még egyszer nem hiányzik ez.

2020. dec. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6.teljesen egyetértek..sosem értettem miért a vásárlóknak KELL lemérni a zöldség gyümiket meg a pékárukat is néhány helyen...ezt igazán megtanulhatná a pénztáros is sőt pár helyen ők csinálják...valahol meg sokszor hallom hogy leba*za a pénztáros a vásárlót mert elfelejtette a címkét pedig lehet hogy érted akkor volt ott először és nem tudja vagy ilyesmi...de iddővel megerősödtem és volt erőm lemenni oda mivel közeli és csak ott van sokminden de szerencsére azóta közelebb is nyitotak boltokat igy nem muszály mindig oda mennemn :D. máshol amúgy sosem történt ilyen de akkor is mindig igazán kedves volt a pénztáros ha csipogtam ő jöttn és nem a biztonsági mivel benne maradt a csiopogo de akkor nem volt kellemetlen mivel kedves volt :) akkor rosssz ha letámadnak meg mérgesek szinte..
2020. dec. 11. 01:14
 8/19 A kérdező kommentje:
sőt bevallom párszor én is elfelejtettem címkét tenni a péksütikre mivel én nem ehhez vagyok szokva, eddig egy boltban voltam és ott a pénztárosok mérték és ők ütötték be a termékeket. Ezért is furcsáltam először hogy mi ez, hogy nekem kell mérnem? Persze lemérem ha ez van de akkor is pánikolok néha hogy jót mérjek le vagy mi. Meg mindig beirom a számológépbe a telómon az áarakat hogy ne hogy túl vásárlojam az aznapi pénzem vagy mást üssön be és neki álljon feljebb. A vásárlásig a számológépben tartom a teljes összeget eddig max 1x volt hogy kevesebb lett de ennek meg én örültem :D csak nemértettem mi volt a gond de lehet hogy csak a pénztáros hagyott ki vmit.
2020. dec. 11. 01:20
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért utálok kisebb boltokba menni, főleg drogériákba. Még a korlátozási idők előtt néha-néha bementem a rossmannba, biztonsági őr tuti a nyakamban volt, meg ha véletlen megmertem szagolni, fújni a parfümtesztereket(!) valamelyik közelben pakoló eladó is úgy nézett rám mintha ott öltem meg volna valakit. Na azóta se járok oda.
2020. dec. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Németorszag drogéria(DM)a pénztàros betekintést kért a táskàmba es mindenki elött mutogatnom kellett neki a tartalmàt. Valszeg az volt a gyanus nekik hogy hosszasan mélàztam mindenen nem tudtam melyik smink az igazi meg melyik wc papirt öblitöt vegyem, szagolgattam minden uj volt.

Gondolom ök ahhoz vannak szokva hogy mindenki bemegy pakol a kosarba es fizet.en meg hatszor megneztem mindent.


Masik babakocsoval spar. Vannak ugye egyeb üzletek körülötte bent. Igy a dm ben vettem a babakocsi aljaba egy rakat bébiételt. Aztan bementem a sparba.fizetes utan jött az ör és kerte a blokkot a bébiételekröl nagy mellénnyel. En odaadtam a dm es blokkot mert ugye ott vettem. Es szabalyosan latszott rajta hogy csalodott hogy volt blokkom, mert azt hitte nah lebuktat elkap. Bocsánatot sem kért.

2020. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!