Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire elítélendő, ha...

Mennyire elítélendő, ha valaki 15 évesen részegre issza magát?

Figyelt kérdés

Én 16 éves vagyok, és az egyik 15 éves lány osztálytársam mondta, hogy az előző 4 hétvégén mindig részeg volt. Én ezen ledöbbentem. Számomra ez nagyon taszító, és undorító. Meg azt is mondta, hogy látná az egyik osztálytársamat részegen. Ez is megdöbbentő számomra. Pedig egy értelmes, okos lányról van szó. A barátnőmnek egy berúgás lenne, amit elnéznék, utána vagy szakítanék vele, vagy megpróbálnám leszoktatni a piáról. Ti mit gondoltok erről?

16/f



2022. ápr. 11. 16:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
17%

Van itt a kérdezőnél és hozzászólóknál eléggé különböző hozzáállások és még végletek is... és több dolog is felmerült:


"A barátnőmnek egy berúgás lenne, amit elnéznék, utána vagy szakítanék vele, vagy megpróbálnám leszoktatni a piáról. "

- attól még nem szokik rá, max megtapasztalja, de én is nagyot röhögtem a 3-assal :D

"Még össze se jöttél senkivel, de már kontrollálod😂😂😂"


Számodra undorító és taszító? Egyrészt ez hol zavar téged? Ott se voltál (ez zavar? :D ) És ha srác lenne, akkor nem lenne az? (némelyeknél vannak ilyen megkülönböztetések)


Nos...


Előbb-utóbb ÁLTALÁBAN mindenki kipróbálja a piát szolidan is, meg úgy is, hogy sakál részeggé válik. Fiataloknál, tapasztalatlanoknál pláne megvan az, főleg ha nem fokozatosan történik a megismerése ezeknek, hogy nem érzik igazán, hogy melyik-hanyadik pohár az, amit már lehet nem kellett volna meginni. Ahhoz, hogy ezt tudja valaki, ahhoz kell némi tapasztalat is, ami nincs a fiataloknál, másrészt önuralom, önismeret, sok más, amit nehezen lehet nagyon szemére vetni annak, akinél még most alakulnak ezek ki igazán és inkább a határait feszegeti.


Mellette nem ismered a részleteket sem, ott se voltál, meg lehet őt sem ismered igazán. Az is lehet, és erősen valószínű, hogy nem ő ivott egyedül, hanem a társaság és ez így jött-hozta magával. Az is lehet, hogy rengeteg frusztráció érte-éri, szorongás, meg minden, és elege van/volt sok mindenből, és/vagy kicsit szükségét érezte annak, hogy valami úton-módon jól érezze magát, lehet hogy külső körülmények hatására ez másképp olykor nehezen jön össze és .... nem ismert igazán mást, mivel elengedje magát, meg ilyenek. Sok mindent nem tudhatunk.


Ezek miatt pálcát törni felette nem kell... pláne nem neked, aki lehet, hogy fél ezektől, meg nem volt még ilyen szituációkban, vagy bármi. Lehet, hogy jövőre körülfog téged 3 csaj és leitat téged, hogy majd kiderüljön hogy fel sem áll a műszered, ha meg igen, akkor nem tudod használni :D de lehet téged ez a veszély nem fenyeget.... te erkölcsi nívó, te tökéletesség, te hiba nélküli szent... kinek megvan olyanokról masszívan a véleménye, amikbe igazán nem is lát bele. (apropó... te hányszor is voltál úgy nagyon részeg? Egyszer se? majd lesz ez lehet máshogy is...)


És szerintem nem pálcát törni kéne, sem mereven hozzáállni ezekhez, hanem belátni, hogy a fiatalság és sok más ezekkel jár és fel kell készíteni hozzá az embert. Nem eltiltani, meg legyinteni apukának-anyukának, hogy ilyen még nem is létezhet az ő korában, meg vele... se semmi egyéb, különben lehet nemcsak részeg lesz olykor, hanem idejekorán terhes is. Bár... mivel okos lány elvileg, tán nem...


De az okos lányok és fiúk előbb is szoktak érni (miközben ők is, meg mindenki azt hiszi magáról, hogy szintén...), ami olykor ilyenekkel is jár. A fiatalkori alkoholfogyasztásnál a statisztikát felhúzóak általában a társadalmi rétegek tetejéről és aljáról vannak, utóbbiaknak viszont zsetonja és így lehetősége kevés és olykor marad a herbál meg hasonló sz_rok.


A csaj egyébként lehet szrik rá, hogy számodra ez taszító és undorító és ha szerinted a csaj ettől az, hát... akkor nem lesztek párban, ezt meg kell emésztened, mi nehezen megy, mint látom.


Részegen látni valakit meg olykor vicces is lehet, meg érdekes.


De sajnálatos módon mindenhez nagyon bigottan és mereven állnak az emberek, gyakran a valósággal ellentétesen. Mert a valóság az, hogy nem kevesen próbálják ki a piát fiatalon, vagy részegednek le olykor, vagy stbstbstb


Ennek nem a nem veszünk tudomást róla, sem a tiltás, sem ilyesmi az igazi megoldója. Miközben lehet, hogy megfelelő körülmények között, mi ezért nincs meg... és stbstb valamiképp bele is férhet.


De más alternatívákat IS lehet találni a boldogságra, meg öismeretre, meg lazaságra, meg nem feltétlenül így ilyen módon és ütemben kell megismerni a piát, amit olykor ehhez való hozzáállások is okoznak.


Mondom ezt úgy, hogy én is elég korán kezdtem a piázást-bulizást-mindent... és már 30 is múltam, de a 40-hez közelítek egyre inkább. És én is voltam annyi idősen párszor részeg és stb.


De nem bagóztam, míg versenyszerűen sportoltam, füvet sokáig akkor se próbáltam, míg körülöttem olykor szívtak. És nem azért nem próbáltam ki erősebb drogokat, mert valaki azt mondta, hogy rossz, meg ilyenek, hanem mert tisztában voltam/vagyok ezekkel. Ami nagy különbség.


Mivel a drogprevenció is, ami nem, vagy alig létezik hazánkban, arról szól, hogy "a drog rossz, éééértem?" (olyan Mr. Garrison-osan), miközben Hümérke utána hazamegy, látja apját sakál részegen, anyját nyugtatókon élve, szomszéd gyerekeket, hogy nyomják a herbált, mik közül valamit kipróbál és nem érzi teljesen igaznak, miket mondanak. És egy kaptafára veszi a füvet is a heroinnal, mikor a füvet se tudja megkülönböztetni szintetikus sz_rokban ázott franctudja miktől.


És... fiatalon és olykor beszívtam-betéptem, de amúgy nem érzem szükségét és nem is tudom mikor utoljára... valami szilveszteri bulin több, mint fél évtizede szolidan (nem totál betépve, csak kicsit a feeling miatt, meg hogy ott volt és frankó fű volt)

2022. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#21

Ahogy látom, te máris meggyűlöltél engem azért, mert nem bátorítom a kortársaimat, hogy rombolják a testüket. Elítélsz, mert úgy gondolom, hogy a boldogsághoz nem kell alkohol. Ha valaki csaj alkohollal tudja jól érezni magát, ott komoly gondok vannak.

Nem állítottam magamról, hogy szent vagyok, vagy tökéletes, vannak hibáim, de csak azt várnám el a partneremtől, amit magamtól (pl cigi nuku, drog nuku, pia mértékkel). Ja, és távol álljon tőlem, hogy összejöjjek a kérdésben említett lánnyal, nem az alkohol miatt.

2022. ápr. 14. 15:47
 23/31 anonim ***** válasza:
3%

"Ahogy látom, te máris meggyűlöltél engem azért, mert nem bátorítom a kortársaimat, hogy rombolják a testüket."

- ilyet hol írtam?


"Elítélsz, mert úgy gondolom, hogy a boldogsághoz nem kell alkohol."

- ilyet hol írtam?

(azt írtam, hogy valakinek segíthet, de az nem ez, meg nemcsak végletek vannak)


"Ha valaki csaj alkohollal tudja jól érezni magát, ott komoly gondok vannak."

- ha csaj? mert csávó az más? ott nálad vannak gondok a fejben...


és stb

2022. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

#23

Csaj helyett csak-ot akartam írni. Valószínűleg félreütöttem. Bocsi.

A berúgásra nem mentség a fiatalság, csak kifogás. Sőt, ebben a korban sokkal károsabb.

Nem tudom megérteni azokat, akik támogatják a fiatalokat a berúgásban. Itt nem néha-néha egy-egy pohárra gondolok, hanem BERÚGÁSRA. Szerintem az már nagyon-nagyon káros.

Ja, és láttam már részeg embert. Nem volt se vicces, se érdekes. Inkább szánalmas.

Valószínűleg én vagyok ebben (is) a túl erkölcsös, a túl "prűd", oké, hogy nem mindenkiből lett alkoholista, aki már többször berúgott, de minden alkoholista úgy kezdte, hogy többször berúgott...

2022. ápr. 14. 18:00
 25/31 anonim ***** válasza:
3%

Minden sorozatgyilkos meg úgy kezdte, hogy ivott vizet is, meg szokott is, szóval vigyázz...


Károsabb amúgy a bigottság és kirekesztés és utálat-gyűlölet-elítélés és meg nem értés és nem elfogadás, mint sok más. Amik nem vezetnek sehová.


És mint írtam, aki nem ismeri a határait, mert nem ismerheti, az könnyen eljut odáig.


És stbstb


Éss tök jó, hogy láttál már részeg embert, ezért kapsz egy kockacukrot, máris tapasztaltabb, széleslátókörűbb vagy, meg minden, meg jobban megértesz mindenkit.

2022. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
10%
Álszenteskedésnek hívom az ilyet, meg akik ezen,ilyenen csámcsognak.
2022. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem is 25 éves lesznek az ilyen dolgok viccik. Ki fogják nőni
2022. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy egyszer egyszer iszik egy keveset, még nem elítélendő.

Talán az sem, ha 1x berúg.

De az, hogy egymás után 4 hétvégén is segg részeg, na az már undorító és egyáltalán nem dicsőség.

Erre mondják, hogy kis büdöslyukú pics@.

És nagyon szánalmas.

2022. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol nagyobb mennyiségben méreg. Vannak rövid- és hosszú távú hatásai is.

Ha egy fiatal ezt egyszer-egyszer kipróbálja (hogy hol vannak a határai), az érthető és megbocsátható.

Ha RENDSZERESEN csinálja, az már nem!

A kérdező teljesen érthető, és még az is elfogadható tőle, hogy nem akar alkoholista emberrel kezdeni.

2022. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ki fogják nőni." - Ezt ki mire alapozza?! Ha csak a sulira, osztálytársakra visszagondolok, az ilyen hétvégén buliban részegre isszuk magunkat, meg 12 évesen cigizünk gyerekek felnőttként semmire sem vitték. A "suli nagymenői" 30 évesen dohánybolti eladó, műkörmös, áruházi eladó, kocsmáros, pizzafutár, és hasonlók. Normális családjuk nincs, megmaradtak azon a szinten, hogy a mélyládát döngetik a kocsiban, meg a buszmegállóban cigiznek a többi lúzerrel.

Az egyik csendes, szerény lány (aki sosem csinált semmi rosszat) most a férjével a saját üdülőjüket vezetik, szerintem van évi nettó 20-30 millás nyereségük. A visszahúzódó, csöndes srác 4.-ben még a link hozzáállásával kiakasztott mindenkit 8azt hittük valami csöves lesz), aztán mindenféle hajmeresztő ötletekkel úgy 170 milliós vagyont szerzett (szerintem soha 1 napot nem dolgozott rendes állásban).

2022. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!