Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak lenni stresszes munka?

Tanárnak lenni stresszes munka?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 21. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
54 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, még akkor is, ha a csak azt az oldalát nézzük, amit én látok, hallok diákként. Ha valaki lelkiismeretes akkor csak érdekli, hogy jól készítette-e fel a diákot például az érettségire, felvételire, vagy bármire, akkor ott van az, hogy emberileg milyen hatással volt a diákokra. Erre rakjuk rá a szülői közösség hozzáállását, hogy partnerek-e, bejárnak-e balhézni indokolatlanul. Akkor ha rosszabb suliról van szó, ott tegyük hozzá a problémás eseteket(szülő nem nevelt gyereket, csak nőttek, mint a gaz), ahol az is előfordul, hogy Béluska megveri Petikét, Béluska szaktanárit kap erre ráhívja a tanárra a famíliát.

És akkor még ott van az, hogy akármilyen típusú valaki, csak megterhelő, hogy egésznap zaj van. Eselteg osztályfőnökként találkozhat sok olyan helyzettel egy diák életében, ami mondjuk őt is érintheti rosszul.


És ezek csak azok a dolgok, amire diákként van rálátása az embernek!

2022. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nagyon megterhelő; különösen, ha azt tapasztaljuk, hogy oda sem figyelnek arra, amit mondunk nekik, meg sem értenek minket, csak kigúnyolnak, kinevetnek, parodizálnak minket...
2022. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én csak óraadó tanár voltam, annak is már 40 éve, de elég is volt a a 3 év. Pedig akkor még szülő és tanár egy csapatban játszott, és a gyerekeknek se voltak ezek a ménkű nagy "személyiségi jogaik". Ma már akkor se csinálnám, ha felkopna az állam.
2022. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kicsit.

Ma már nem is az igazgató megy oda hozzád, hogy megkérjen valami plusszra - ingyen. Meg hogy ráérsz-e?!?

Kapsz a Kréta rendszerben egy levelet, hogy ekkor meg akkor helyettesíts, lyukasórád helyett, amin dolgozatot javítani terveztél.

És ha ez nem elég, akkor ugyanígy rendszerüzenetként szólít fel valaki, hogy jelölj be két délutánt versenyfelügyeletre.

2022. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyesről megyek vissza tanítani szeptembertől, de már most látom, hogy sokkal rosszabb a helyzet, mint amit ott hagytam. Kezdjük ott, hogy a covid miatt megszűnt a vándorlás, elvették az összes szaktantermet. Tehát a két óra közti 10 percben cuccoljak fel 20 kiló agyagot valamelyik terembe ha mintázni akarok az adott osztállyal. Vagy ha az órát vetítéssel szeretném kezdeni: ki tudja, hogy épp abban az adott teremben működik-e a projektor. Mert ha nem akkor lőttek az éjjel gondosan felépített kis óratervemnek. Arról meg nem us beszélve, hogy szinte minden lyukasórában helyettesíteni kell -amit ki sem fizetnek ugyebár-, és amikor végre elindulnék 4-kor(!!!) a tanszoba után 4-re (!!!) a város két másik pontjára a két gyerekemért, már beáll a dugó és esélyem sincs odaérni. A legkisebbről nem is beszélve, hogy érte más kell, hogy menjen.

Ha van 2 értelmes óra amit a gyerekeimmel tölthetnék egy nap, az elmegy mindenféle csip-csup dologra, az esti rutin után pedig ülhetek le újra a gép elé, és még 22 óra után írhatom be a rohadt Krétát, a másnapi készülésről nem is beszélve… A bérek meg! Sokan nem tudják, de a mai pedagógus béreket befagyasztotta a kormány a 2014-es minimumra! Tavalyelőtt teljesállású ált.iskolai tanárként kerestem 6 ezer forinttal többet az akkori minimálbérnél! Sokszor pedig még a saját pénzemből veszek meg eszközöket, felszereléseket a gyerekeknek, mert különben nem tudnám megtartani az órát, nincs pénz semmire. Vagy ha van is, másfél-2 hónappal előtte iszonyú bürokratikusan igényelni kell. Szóval erre megyek vissza. És még mindig lelkes vagyok minden józan észt mellőzve. :) Megértem azokat a kollégákat akik elmennek irodába meg ide-oda dupla annyi bérért dolgozni. Az volna a reális ennyi melóért.

2022. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amennyi szemtelen hülye gyerek van manapság... szerinted? A tanárnak kb. semmi joga nincs, hogy fegyelmezzen, sőt még neki kell tűrnie a gyerekek pimaszkodásait. A világ összes pénzéért se mennék tanárnak, pláne, hogy amúgy meg se fizetik.
2022. ápr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

#4, rengeteg munkahelyen hibajegykezelő rendszer van, azaz ülsz a monitor előtt, kapod a hibajegyeket és azok alapján kell a munkát végezni. Ha számodra azért stresszes a tanári munka, mert nem személyesen kérnek meg valamire, hanem üzenetben, akkor hát... add át a helyed a 21. századnak, és a szent fát félretedd...


Vagy ha ez számodra annyira idegesítő, akkor keress egy másik iskolát, ahol személyesebben intézik még mindig az ügyeket. Tudtommal a legtöbb iskola azért ilyen.


De most komolyan, lehetne ezer dolgot említeni, hogy miért stresszes a tanár munka úgy általában, és neked pont egy ilyen jelentéktelen hülyeséget sikerült kiemelni? :D

2022. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
stresszes, mert a munkáltatód nem húsz évre előre gondolkozik, hanem csak a zsebéig és egójáig lát.
2022. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mihez képest.Én is voltam supportos hibajegykezelő, erős szorongásos zavarom van, na azt utáltam. Minden héten teljesen más volt a munkaidő ráadásul, elment az egész napom a munkával. Jelenteni kellett mindenről egy csomó felettesnek. Lassan akkora a tanárhiány, hogy örülnek, ha valaki arra jár, nem egész nap vele foglalkoznak, hogy na, hogy dolgozik stb. Szóval tapasztalataim alapján függetlenebb és nem annyira teljesítményorientált. De a fizu nem túl jó még egyházi suliban sem, sok a tiszteletlen gyerek is akik épp a lázadó korszakukat élik. Lepukkant osztálytermek, találd ki magad, hogyan használd a projektort, szerezd meg a kulcsokat, rohangálj ide-oda. Én 26 vagyok, de jobban szeretem a személyes ügyintézést, nem vagyok egy technikai zseni sajnos, de dolgozom rajta. De van olyan kolléga, aki minden órán filmet nézet a csoporttal és aközben javít, ha valaki kevésbé lelkiismeretes tanárként könnyebben lébecolhat, mint egy gyári dolgozóként vagy multis irodistaként. Nem ez az álommunkám, de nem is a legrosszabb ha egy kicsit megtanulod leszarni. Én sokszor úgy teszek, mintha csak magamnak magyaráznék, akit érdekel a tárgy az figyel, akit nem az csendben elvan: neki valószínűleg úgyse lesz rá szüksége a jövőben. Földrajz-angol tanár vagyok egyébként, mindkettőt szeretem.
2022. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És azon gondolkodtál, hogy angolt nyelviskolában, vagy magánúton tanítsd?

2022. máj. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!