Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit húztatok érettségin?...

Mit húztatok érettségin? Bármelyik tantárgyból, azt írjátok le, amit nagyon hihetetlen/érdekes/meghökkentő tapasztalatként éltetek meg! Vagy, amivel kapcsolatban volt valami érdekesség.

Figyelt kérdés

#érettségi tétel #tétel húzás
2022. máj. 12. 09:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Magyarból a Rómeó és Júliát húztam, az egyetlen kötelezőt, amit olvastam is, kiráztam a kisujjamból. Angolból az ételek és italok volt a téma, ott elmondtam, hogy készül a Hungarian French Toast. Töriből feudalizmus, ott vért izzadtam, de meglett a hármas. A választott tárgy művtöri volt, reneszánsz. Na, az szívatós. De ez 2004-ben volt.
2022. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a törire emlékszem, ott valamit a lovagokról és elég jól ment.


A nyelvtanra emlékszem, hogy ott nagyon nem akart menni, mert jobban koncentráltam az irodalomra meg a törire, bár a nyelvtant is átvettem, amikor kihúztam a tételt, full üres volt az agyam, de összehoztam végül.


Az idegennyelvekre meg nem is hiszem hogy tanultam volna.


Szerencsére jó a beszélőkém és addigra már nyelvvizsgáim is voltak, mindegy volt hogy magyarul vagy más nyelven dumálok.


Én halálosan féltem az érettségitől, aztán tök jól éreztem magam alatta.


12.-ben a május és a június volt a legszebb időszak.


Mondjuk az frusztráló volt a végére, hogy már minden más osztály kipakolta, hogy vége az érettséginek, mi meg még vártunk a sorunkra.

2022. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem központi érettségi vizsgát tettem, hanem belső kisérettségit, de azért megosztom a tapasztalataimat.

11-es vagyok, idén volt szóbeli vizsgánk magyarból, töriből és idegen nyelvből. Mindenből 15-15 tétel + 100 fogalom volt feladva.

Azt hozzáfűzöm, hogy a vizsgák előtt 3 héttel lettek megadva a témakörök, tehát nem volt sok időnk megtanulni ezeket. Múlt héten hétfőn kezdődött (érettségik napjain).

Négyen kezdtük minden reggel. Van egy fiú az osztályból, aki elég hiperaktív: sokszor kikészíti idegileg a tanárokat. A vizsga előtti napon levágatta a haját kopaszra (a tanároknak azt mondta, hogy a sok tanulástól még a haja is kihullott). Nos, ő is ugyanúgy reggel lett beosztva minden vizsgán.

Voltam olyan szerencsés, hogy minden tantárgyból könnyű tételeket húztam, ezáltal nagy megrázkódtatás nem érhetett.

Irodalomból volt két tétel, amit még a hátam közepére se kívántam (Középkor irodalma + Zrínyi). Előttem ketten már húztak a paklikból. Pont a két legnehezebbet kihúzták előttem, úgyhogy nagyon jól jártam, nekem meg a Biblia jutott. 90%-os lett a magyar vizsgám.

Az a fiú a középkori irodalmat húzta, na ott egy elég érdekes párbeszéde volt a tanárral:

"Kérem mutassa be az Ómagyar Mária siralom jellemzőit!"

"Fu tanárnő, ez a felelet maga lesz a siralom."

Pár másodpercig csönd van, majd az egyik bizottsági tag elkezdett szakadni a nevetéstől.

Később...

"Idézzen a halotti beszédből néhány sort!"

A fiú elkezdte szavalni a Himnuszt, hátha kap rá pontot. 🤣🤣

A tanárnő égett a szégyentől, de mi négyen bent alig tudtuk visszatartani a nevetést. A bizottsági tag is haláli figura volt, feldobta a hangulatomat a megjegyzéseivel és így a vizsgán észre se vettem, hogy izgulnék.


Töriből is nagyon jó tételt húztam (pedig ettől paráztam a legjobban): a reformációt kaptam. Ötösre vizsgáztam ebből is, egy kis hiányossággal (86%-kal éppen ötös).

Na a poénkodó fiú ekkor is ott volt és ismét előttem felelt. A földrajzi felfedezéseket húzta. A tanár Magellánról kérdezte.

"A Fülöp szigeteken a kannibálok felzabálták őt krumpli körítéssel tálalva."

Ezt leszámítva egész jól lefelelt, de csak hármast kapott a fenti mondat miatt. Azóta is ő felel minden órán.


Németből taroltam, arra szinte semmit nem tanultam és így lett 98%-os vizsgám. Bár azt elárulom, hogy a családomban napi szinten használjuk a németet. Ott is volt egy pár aranyköpés. Ugyan az a fiú, mint a magyar vizsgán: feladata az volt, hogy útba igazítson egy turistát a városban, válasza: Ich habe keine Zenit für so etwas. Bis bald! (Nincs időm ilyesmire, viszlát.)

Azután Egészségtelen ételeket kellett felsorolnia: "Pizza ist ungesund! ... (1 perccel később kinyögi) und auch Hamburger!

Végül egy békaülepnyi kettessel átengedte. :D Elpoénkodta a vizsgákat, de nem baj, így legalább nem gondoltam a vizsgadrukkra.


A szóbelik kimagaslóan jól sikerültek, hatalmas mákom volt, mert törihez úgy álltam hozza, hogy max hármas lesz, erre tessék. Most már úgy vagyok ezzel a tanévvel, hogy már befejeztem, elég volt a tanulásból.

2022. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

*...keine Zeit ..."

(Utolsó voltam)

2022. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!