Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a bántalmazott/sértegetett személy ki mer állni magáért, akkor a tanár még őt bünteti meg?

Figyelt kérdés

Velem is előfordult ilyen.

Beszólogatott valaki, sokszor elég csúnyán, nem egyszer, a tanár nem foglalkozott vele. Én egyetlen egyszer szóltam vissza hasonló stílusban, erre még nekem akart a tanár osztályfőnökit adni, mert milyen dolog ilyen csúnyát beszólni.


Sok ilyen esetet olvastam és hallottam, hogy ha valakit bántanak akár szóban akár fizikailag, és az illető csak 1-szer visszaüt vagy ki mer állni magáért, akkor a tanárok még neki akarnak figyelmeztetőt vagy 1-est vagy igazgatóit adni, miközben az őt bántalmazó, sértegető embereket simán elnézik.


Ennek mi az oka? Van ebben valami logika egyáltalán?



2022. máj. 25. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert tudja, hogy a bántalmazottat könnyen lekezeli, a szülei se fognak nagy ügyet csinálni belőle, ha a bántalmazottat megbünteti vaószínáleg visszavesz, nem uralkodik el a káosz.


Persze erre kitalál szép kifogásokat, hogy csak azért bnteti a jót, mert nem akarja, hogy rossz legyen szegény, mert attól, hogy más ostoba ő ne legyen az és sokra viszi.


De ez persze nincs így. A tanár egyszerűen csak lusta.


A bántalmazókat meg inkább békénhagyaj, mert a terészetük miatt ilyenek, felesleges nevelni őket, mert úgysem ér el semmit és a bántalmazók szülei a legpattogósabbak, így a fölöslges szülőhisztitől is megvédi magát meg a sulit.

2022. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
mert az a tanar nem tudja kezelni a helyzetet. eleg ciki
2022. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=AgT5nLFi1a4


Egyszerűbb, mint mélységében kezelni a problémát

2022. máj. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert most képzeld el tanár szempontjából:

Tegyük fel,van egy adhd-s aki nem egy tipik rosszgyerek,csak furcsán viselkedik,legyen a neve Zolika.

Tegyük fel,folyton b..tatják,meg nem hagyják stb meg ütik stb,de viszont Zolika megunja,és oda húzz akkorát hogy ott f.ssa magát össze...

Na ki a hülye senkiházi?

Persze,büdös adhd-s,ő mindenkit piszkál meg oda húzzot "szegény" gyereknek pedig csak ő "elvolt magának" és az a gyerek szórakozásból oda vert neki..

Kinek hiszel?

Annak a 4-6 gyereknek,vagy zolinak?

Mindig többségben van a "erő".

2022. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
azert a tanar ha odafigyel tudja, ki az aki bantalmaz es ki az aki bantalmazott
2022. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
A jogrendszerünk is ugyanez, ha megvéded magad a bűnözővel szemben te kerülsz a sittre. Akkor "kicsiben" miért várna mást az ember?
2022. máj. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

4-es vagyok,vannak "vicces" példáim kérdésből kifakadóan:

-tegyük fel,hogy nyomi gyereket folton zatlakják,és odáig mennek hogy anyjáig (vagyis üzenek/akármi tanár/gyerek),és otthon szülö mit hisz?

Gyereke egy idióta,és ezért megakarja verni,de a gyerek minden elmond.

És ezért anyuci kedvence..

-Vagy a marha gyereke elmegy,és más nevében tesz bejelentés vagy akármi rendőrségen vagy akármilyen fontos helyen.

-Vagy zargatják és utcán és utánna mennek,és megvédi magát,még őt jelentik fel.

2022. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy erről a egész véleményem:

Van egy adott illető,aki mondjuk full nyomi és olyat tett ami gáz (PL leöntött valakit véletlenül)

Akkor persze,cseztettik és ha ne soroljam mit csinálnak vele,és tegyük fel egyszer rá jön a emberre a dühroham és torkának szalad akkor bizony "Hülye majom,aki leöntötte a másikat" az a hibás.

Nyilván vannak tipik tibike esetek akiket lehet okkal utáln.

2022. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
A válasz egyszerű: azért, mert a tanár is csak ember.
2022. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!