Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaza volt a tanárnőnek?

Igaza volt a tanárnőnek?

Figyelt kérdés

Ez régen történt, de még bennem van a tüske és gondotlam megkérdezem.


Akkor voltam 15 éves és a dolgozatban az egyik feladat 10 pontot ért. Én nem tudtam a választ arra a kérdésre de szerettem volna megmosolyogtatni a tanárnőt ezért egy humoros választ írtam oda pár mondatban megfogalmazva, mintha a kérdésre válaszolnék, de látszott hogy csak viccelek.


A tanárnő nagyon kedves, mosolygós volt, ezért mertem humorizálni, hiszen azt hittem, ő is mosolyogni fog rajta. Nem így lett. A feladatra 0 pontot adott és még levont annyi pontot, amennyit a feladat ért (10 pontot). Úgy nézett ki, hogy a lap tetején fel volt írva hogy hány pontot értem el a hányból úgy hogy az elviccelt feladat 0 pontot ért és utána odaírta, hogy "-10 pont a viccért" és leírta hogy így hány pontom lett összesen.


Én odamentem hozzá ezt megbeszélni vele és ő azt mondta hogy hiába csak meg akartam őt mosolyogtatni, megérdemlem azt hogy levonta a 10 pontot és legalább megtanulom hogy nem viccelek dolgozat alatt.


Ezt elfogadtam és bocsánatot kértem, de azóta is bennem van a tüske. Igaza volt?


2022. jún. 21. 10:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy lecke volt. Arra próbált rávezetni, hogy az élet nem mindig igazságos. Szóval, ha valamit nem veszel komolyan és elvicceled, akkor még pórul is járhatsz.
2022. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Drakula ***** válasza:
0%
Mit irtál?
2022. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Shaddark ***** válasza:
25%

Arra próbált rávezetni, hogy ne legyenek önálló ötleteid, ne próbálj meg kreatív lenni, és tanuld meg, hogy a humor rossz dolog.

Ez a dolga a tanároknak Magyarországon.

Ha hivatalosan nézzük akkor igaza volt - ez az elvárás a tanároktól.

Ha logikusan, vagy bármilyen más módon akkor pedig nagyon nem.

Az összes, az életben használt "skill" leépítésére volt jó csak. 2022.-ben magolásból csak igen kevés pályán lehet megélni...

Sokan azért költöznek ki külföldre mert nem szeretnének ilyen "poroszos", egysíkú magolásra építő oktatást a gyermekeiknek. Pedig itt is jól meg tudnának élni, de a gyermekeik jövője fontosabb számukra mint bármi más.

2022. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Arra próbált rávezetni, hogy amikor a tudásodról kell számot adni, amikor teljesíteni kell, akkor nincs helye viccnek. Ez nagyon igaz a munka világára is. Hiába vagy esetleg jóban a munkatársaiddal, főnökeiddel, ez nem lehet kifogás arra, hogy egy adott feladatot, projektet ne teljesíts, főleg nem arra, hogy ezt még viccelődve is tedd.

A dolgozatírásánál átléptél egy határt, helytelenül viselkedtél az adott helyzetben is és a tanároddal szemben is, aminek következménye lett. Tedd túl magad rajta és jegyezd meg a tanulságot.

2022. jún. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

A humorizáláshoz rossz alkalmat választottál!

Egy - nem humor témakörű - dolgozatban semmi keresnivalója felesleges humorizálásnak!

Szünetben, kiránduláson, városi séta közben más lett volna az elbírálás, de nem szórakozhatsz el komoly részleteket, mert ez előbb-utóbb visszaüt!

Erre akart rávezetni!

2022. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Shaddark ***** válasza:
29%

"Ez nagyon igaz a munka világára is."

Szerintem meg semennyire nem.

Szociális készségekkel ezerszer jobban lehet érvényesülni MINDEN (nem csak Magyar) munkahelyen mint szorgalmas, csendes munkával.

Csak nézz szét magad körül.

Vannak persze kivételek - kutató laborok, fejlesztői munkák ... de elég kevés.

2022. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok. Nem volt igaza. A 0 pont jogos, azon túl a levonás nem. Érettségin, nyelvvizsgán sincsenek "büntető pontok". Ez afféle bosszú volt, személyes sértésnek vette. Ha mindenképpen meg akart volna büntetni érte, akkor egy szaktanári figyelmeztetést adhatott volna.
2022. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
#6 Én nem erről írtam. Én arról írtam, hogy ha nem tudsz/akarsz egy feladatot teljesíteni és ezt még viccelődve is teszed, akkor sehol sem fogsz sikert aratni, tök mindegy, hogy Magyarországról vagy külföldről beszélünk. Mindenhol a teljesítményed alapján ítélnek meg, ha nem tudod megugrani az elvárt szintet, akkor lehetnek akármilyen jók a szociális készségeid vagy a humorod, előbb vagy utóbb megszabadulnak tőled, mert az eredményeket hozni kell.
2022. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Shaddark ***** válasza:
13%

Jó, a 0 ponttal én is teljesen egyetértek, de ez szerintem le is fedi amit írsz.

De a -10 már nevelő célzattal adódott, és szerintem csak rossz irányba viszi el a srácokat az ilyen.

A teljesítmény meg viszonylagos.

Egy gyárban ahol szalag mellett megszámolják hány izét birizgált meg, ott persze, mérhető. De egy irodában? vagy pl. egy gyárban a meo-ban? Aki a főnök szerint jó fej az tolva lesz, aki nem az meg nem, bármennyire is megszakadjon. Szinte egyetlen szellemi munkánál sem működik az értékelés, nem tart még ott az MI hogy bármilyen program értékelni tudjon.

Filozófiailag nagyon jókat írsz és egyet is értek veled teljesen filozófiai értelemben. De a gyakorlat meg teljesen más. Nincs sehol teljesítmény értékelés nem fizikai munkára - a BOSS értékel. Aki meg ha humorosnak és jó fejnek tart ki leszel emelve. Bárhol, bármikor.

Nem azt szeretném elmondani ezzel hogy szerintem ez jó így. Szerintem sem jó, De ez van. Mindenhol. Kevés kivétellel.

Persze ha valaki vállalkozó... ott kijönnek a különbségek, elbukja a vállalkozást ha nem ért hozzá / lusta, de a legtöbb helyen nincs így.


És hát feladatot elbukni - ha nem alkalmas rá fel sem veszik, amit írsz jól hangzik csak nincsenek ilyen helyzetek az életben szerintem.

Nincs olyan hogy felvesznek könyvelőnek de nem értek hozzá és elbukom... Vagy nem tudok könyvelni de felvesznek főkönyvelőnek és nem tudok teljesíteni vagy megütni az elvárt szintet.

Ezek jól hangzó szlogenek, de nem lehet ezeket konkrét példára konvertálni mert csak szlogenek.

Ezeket tanítják, hasznuk semmi de okosnak tűnünk ha ilyeneket mantrázunk :)

2022. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a 0 pont jogos lett volna, a -10 nem.
2022. jún. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!