Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaza volt a tanárnőnek?

Igaza volt a tanárnőnek?

Figyelt kérdés

Ez régen történt, de még bennem van a tüske és gondotlam megkérdezem.


Akkor voltam 15 éves és a dolgozatban az egyik feladat 10 pontot ért. Én nem tudtam a választ arra a kérdésre de szerettem volna megmosolyogtatni a tanárnőt ezért egy humoros választ írtam oda pár mondatban megfogalmazva, mintha a kérdésre válaszolnék, de látszott hogy csak viccelek.


A tanárnő nagyon kedves, mosolygós volt, ezért mertem humorizálni, hiszen azt hittem, ő is mosolyogni fog rajta. Nem így lett. A feladatra 0 pontot adott és még levont annyi pontot, amennyit a feladat ért (10 pontot). Úgy nézett ki, hogy a lap tetején fel volt írva hogy hány pontot értem el a hányból úgy hogy az elviccelt feladat 0 pontot ért és utána odaírta, hogy "-10 pont a viccért" és leírta hogy így hány pontom lett összesen.


Én odamentem hozzá ezt megbeszélni vele és ő azt mondta hogy hiába csak meg akartam őt mosolyogtatni, megérdemlem azt hogy levonta a 10 pontot és legalább megtanulom hogy nem viccelek dolgozat alatt.


Ezt elfogadtam és bocsánatot kértem, de azóta is bennem van a tüske. Igaza volt?


2022. jún. 21. 10:54
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Kedves Shaddark és vitapartnere! Igazat kell adnom a 18. hozzászólónak. Én nem ezt kérdeztem, ezért én is megkérlek titeket, hogy privátban folytassátok a "kulturált, az érveket ütköztető és nem személyeskedő vitát". Köszönöm!
2022. jún. 21. 21:07
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

A -10 pont szerintem túlzás.

Abban igaza volt, hogy ha ő kérdez valamit, akkor te a kérdésre a legjobb tudásod szerint felelj és ha nem tudod a választ, akkor ne írj oda semmit.

A tanárod időt szán arra, hogy feleslegesen elolvassa a válaszodat, annak a reményében, hogy hátha mégis elrejtettél benne valamilyen hasznos, pontot érő információt, lévén, ha ezt nem teszi és 0 pontot ad, jó esetben te mész oda panaszt tenni, rosszabb esetben a szüleid. (Ha te mész oda, akkor is az idejét veszi el, hogy pontot adjon, újra számolja, ha kell, átírja a jegyedet és addig sem tudja folytatni az órát.)

Ha az utcán az egyik járókelőtől megkérdezed, hogy merre van a buszpályaudvar és ő erre elmond neked egy szőkenős viccet, nem kapod meg a kért információt és hiába magyarázza azzal, hogy nem tudja a választ, de meg akart nevettetni, nem fogsz örülni, főleg ha te közben a buszhoz igyekszel. Míg ha azt feleli, hogy nem tudom, te azonnal kereshetsz is másvalakit, akitől útbaigazítást kérhetsz.

Ebben volt igaza.


De egy tanárnak, aki gyerekekkel foglalkozik minden nap, tudnia kéne, hogy a gyerekek még nincsenek azon az érettségi szinten, hogy ezt megértsék.

Megbüntetni egy kamaszt azért, mert még kamasz módjára gondolkodik pedig nevetséges. Az én filozófiám a, hogy a büntetés akkor hatásos, ha a gyerek valamiről tudja, hogy helytelen, mégis megteszi. Ha valamiről nem tudja, hogy helytelen akkor ezt meg kell vele beszélni.

Ha ő nevelni szeretett volna, akkor nem azt kellett volna a dolgozatra írnia, hogy "-10 pont a viccért", hanem azt, hogy "óra után keress meg".

2022. jún. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!