Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell minden tanárnak...

Miért kell minden tanárnak folyamatosan csak bántania azt aki jobb vagy több nála?

Figyelt kérdés

Annyira szomorú, hogy ha Ő kérdez és mi váalszolunk még ő van megsértve.

Nem tudja elviselni, ha valaki többet ér, mint ő.


Egy konkrét példa: az osztályomban (11. c) 7 tanuló van aki többet keres diákmunkán, mint a magyar tanárom. a maradékból 11-en pedig kb ugyanannyit, ha csak nem picit kevesebbet. Én is dolgozom, de most jelenleg nem tudok elmenni. Amúgy meg 1200-at keresek óránként.


Az a 7 tanuló havi bére 195.000 Ft. Ennél kevesebb a tanáré. Ami nagyon szomorú. De ez még nem jelenti azt, hogy ezért bátania, sértegetnie kell minket.



Úgy kezdi a beszélgetős órát, hogy "ki mennyit ér".

NA! Szerintem egyetlen szándéka ezzel az, hogy megmutassa, legalább egy "gyereknél" többet ér és ez örömmel tölthesse el.

Szóba hozta a diákmunkát, hogy majd amikor elmúlunk 18 és havonta AKÁR 40 ezret is kereshetünk akkor tanuljuk meg igazán, mi a felnőtt élet. Esetlen van már olyan valaki aki dolgozott már igazi pénzért? (komolyan ilyen hülyének néz minket?)

Aztán amikor kiderül, hogy már 16 éves korunk óta dolgozunk és a 17 éves "gyerek" többet keres nála úgy, hogy még kiadásai sincsenek, kiborul.


A tanár végig szapult mindenkit, hogy elkényeztetett ingyenélők vagyunk, mindenért a szüleink dolgoztak, mi meg csak elszórjuk a pénzüket. szégyeljék magukat a szüleink, hogy ilyen gyerekeket neveltek. (hogy mer így beszélni?)


xddd. ezt mondja azoknak akik diákmelón gürcölnek xdd.


Van egy tanuló az osztályban aki egy kicsikét szemtelenül, de őszintén elmondja mindig, hogy mi a baja. Itt is így tette.

Ez nagyon nem tetszett Vincének, szóvá is tette, hogy most azonnal kérjen bocsánatot, hogy így nevezett minket és a szüleinket.


"Tessék elmenni a mekibe, ott talán többre értékelik majd a munkáját. 1200Ft a kezdő fizetés. Az is jobb, mint amennyit most keres.

Miért jó magának, hogy ezt csinálja? Maga hozta szóba, maga kérdezett rá, maga nézett komplett idiótának. Magunktól egy rohadt szót nem szóltunk volna, ez mindenkinek a magánügye és szerintem k*rvára örülni kell neki, mert munkavállalóként suli után ennek a türedékét se fogjuk keresni" - mondta Vince.

szerintem igaza van. Ki kell használni a helyzetet, hogy egyetemre legyen autónk, ne csak ilyen pár százezres roncs, hanem egy egész jó használt.


160.000 havonta (csak megjegyzem)


a legjobban kereső osztálytársam óránként 2000-2500 Ft-ot keres diákmunkán. Mert odament és jelentkezett.


Amíg a tanár délután hazamegy pihenni és 2 hónapig javítani egy dolgozatot, addig a diák 3-kor suli után elmegy este 10-11-ig dolgozni.

az napi 6 óra akár. Ja. méghogy ingyenélő, meg a szüleink pénzét szórjuk.

Nagyon vicces.


Minden kajámat én veszem. Minden oktatásomat én fizettem. A jogsit autóra, motorra. a nyelvvizsgámat, mind a kettőt. Ez eddig 400ezer Ft. Ja ingyenélő. aha.

A telefonomat én vettem, a számítógépembe új procit is én vettem. Rohadtul nem szorulok rá, hogy anyucinak meg anyucinak kelljen megvennie ezeket és nagyon büszkék rám!

Minél hamarabb önállósodni. Mondták nekem. és én így is teszek.


Most kérdem én. Mi ebben a hihetetlen és mi ebben az ennyire kiakasztó? Rengeteg ismerősöm (felnőttek) a fejembe verték, hogy 190 alatt diákmelót el ne vállaljak, mert csak kihasználnak, tessék oda menni ahol 2-3000ret adnak óránként, és azért megharcolni!

Így is van felvételi...


2020. dec. 17. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg gáz, hogy egy diákmelós többet keres egy tanárnál, meg egy ottdolgozónál is, de erről nem a diák tehet. Szomorú!
2020. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ettől még nem lesz senki jobb/több a másiknál. Én részben tanítok, részben vállalkozok, a havi fizum idén 1.3 milla volt, mivel kihasználtam a KATA keretem, es meg rájött a tanári fizu. Akkor most én 8x annyi vagyok, mint te? Nem. Élethelyzet, igények, hivatástudat, ambíciók, mind mind közrejátszik a keresetben, egyiktol sem lesz valaki tobb v kevesebb.
2020. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2: hát ezaz! Ilyen keretek közé szorít a tanár, hogy ki a több és ki a kevesebb. Mintha létezne ez a dolog. Mindenki ugyanolyan. Szerintem sokkal több a tudása annak a tanárnak, mint nekünk, mégis így viselkedik.


Ahogy Vince is mondta a tanárnak: Az ég világon senkinek semmi köze nem volt ahhoz, hogy ki mennyit keres. Ő hozta szóba, ő akarta tudni, és most ő van megsértődve.


1: és a tanár sem! Ennyi a diák bérezés most jelenleg, és sajnos a tanáré is. EZ VAN! Mint írtam, ki kell használni a lehetőséget. angyon durván 200k-t keres egy 11.-es úgy, hogy még középsuliba is jár mellette? IGEN!

"hülye" aki nem használja ki. Már bocs a kifejezésért, de hogy lesz így bárkinek is pénze egyetemre? már a tandíj is bőven elég kiadás lesz. Sőt ha messze lakik még otthon is kell, esetlegesen egy jármű. Ami lehet bicaj is ;)


4-en már egy év munka után vehettek autót. Ferié a legjobb, 10 éves, 1,1m -ért vette meg.

2020. dec. 17. 11:41
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Hogy került egyáltalán szóba az egész? Nem lepődnék meg, ha valaki felvágásból dobta volna be a témát. Ha így volt, akkor valahol jogos lehet az, hogy megsértődött a tanár, de akkor sem kéne engednie az érzéseinek a munkahelyén.


Ha nem így volt, akkor ez tényleg elég gáz.

2020. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Irigység, ennyi.
2020. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4: valahol benne van a szövegben. A tanár hozta föl. Azzal a címmel, hogy Ki mennyit ér.


Lehet kicsit komcsi a néni amúgy :/

2020. dec. 17. 12:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt egy bolondos kémia tanárunk általánosban, és volt egy dolgozat, ami elég rosszul sikerült osztály szinten, a jobb tanulóknak is, mert képtelen volt normálisan átadni az anyagot. Már homályosak az emlékeim de ilyen számításos kémia anyagrész volt. Na utána ő valami olyan monológot vágott le nekünk, hogy így majd mind mehetünk a kukás autó hátuljára.


Sajnos vannak ilyen elmezavaros tanárok a pályán, akiket maximum levélsepregetésre kéne alkalmazni egy normális világban.

2020. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Micimacko67 ***** válasza:
76%
Kérdező, ha te napi 6 órát dolgozol diákmunkáskent suli után, akkor te mikor szoktal tanulni? Mikor készülsz a másnapi óráidra?
2020. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, minden tanár vagy egy tanár?

Egy tanár viselkedése alapján miert beszélsz minden tanárról?

2020. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mennyire életszerű, hogy a jelenlegi vírushelyzetben össze lehet diákmelózni egy osztálynyi diáknak havi nettó 200 ezret fejenként?
2020. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!