Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért emlékszem minden egyes...

Miért emlékszem minden egyes mimikájára, ha folyamatosan bántott?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

22 éves vagyok és 6-7 év kellett ahhoz, hogy ezt észrevegyem.

Volt egy magyar tanárnőm, aki a megalázó, becsmérlő magatartásával olyan mély sebeket hagyott bennem amin szerintem sosem fogom túltenni magam. Pletykákat indított el rólam, folyamatosan megalázott főleg azzal kapcsolatban, hogy 16-17 évesen milyen dolog az, hogy barátom van (tudjátok olyan barát, akivel fagyiztunk és félve meg- meg csókoltuk egymást egyszer egy héten, yahoo-n pedig éjjeleket beszélgettünk, ennyi).

Talán az a legrosszabb, hogy akkor ebből szinte semmi fel fogtam fel, most jövök rá, hogy miket is tett.

A fő kérdés az az lenne, hogy miért van az, hogy ha megnézem facebookon a fényképeit betudom azonosítani, hogy "igen, ezt az arcát akkor láttam anno amikor ideges volt...amikor fáradt volt". Szóval ennek milyen pszihológiai vonatkozásai vannak? Édesanyám arckifejezéseit nem ismerem ennyire, de ennek a nőnek az arckifejezéseit bármikor betudom azonosítani.

Lehet hülye kérdés, de nagyon fura nekem.


2020. aug. 29. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:
93%
Az erős érzelmi töltettel társított emlékek jobban rögzülnek, szerintem ennyi az oka.
2020. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!