Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek az egyetemi/kollégiumi...

Félek az egyetemi/kollégiumi élettől?

Figyelt kérdés

Nagyon kis helyről jövök, tudom, hogy a pestieknek már Debrecen meg Fehérvár is vidék, de én kajak a világ végén lakom. Holnap fogok költözni koliba Pestre és aggodalmaim vannak. Egyke vagyok, nem kell mondanom, hogy eléggé el lettem kényeztetve, alkalmazkodnom sem igazán kellett soha. Első kolis élményem lesz, önmagától a koli miatt is vannak fenntartásaim, illetve magától a pesti élettől. Nem vagyok hozzászokva a pesti tömeghez, távolsághoz, stb. és most egy kisebb mental breakdownom van. Azt érzem, hogy én nem állok készen erre az egészre és túl sok mindent nem tudok ahhoz, hogy nyugodtan legyek.


Vidékiekhez szólnék, akik hasonlón mentek keresztül, hogyan éltétek meg ezeket és hogyan jutottatok túl ezen?



2022. szept. 3. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Be a mélyvízbe. Hidd el, kell ez neked. Új élmények, egy kis élet, egy kis pezsgés. Állj hozzá pozitívan. Próbaáld kihozni a legtöbbet. És nefeledd, mások is ugyanennyire bevannak fsva az első naptól, nem vagy egyedül.
2022. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel. Én is vidékről megyek most egyetemre, és én is kollégiumban fogok lakni. Első kolis élményem lesz és az első olyan élményem, amikor ilyen közel kell laknom más emberekhez. Szerintem amúgy ez a legnehezebb része a dolognak, megszokni hogy folyamatosan emberekkel vagy körbevéve. Szinte minden esetben lesz valaki a közeledben, teljes mindegy hova mész. De azért még az is elviselhető. A szobatársaid se mindig lesznek otthon, ők is járnak órákra vagy éppen elmennek bulizni. Ha te nem vagy nagy bulizós típus, akkor azokból nyugodtan kimaradhatsz. Nem fognak semmit sem rád kényszeríteni és nem fognak cikizni ilyenek miatt, ez már nem olyan mint a gimi.


Pestet szerintem elég könnyű megszokni. Az első napok ijesztőek, mert össze vagy zavarodva és nem igazán tudod mit és hogyan is kéne csinálnod. De elég hamar hozzászoksz majd. Sokkal jobb a tömegközlekedés és hamar rájössz, hogy baromi egyszerű és gyors eljutni szinte bárhová és folyamatosan járnak a járatok. Még késő este is simán hazajutsz szinte bárhonnan. Rövid idő alatt a tömeget is megszokja az ember.

2022. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!