Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Zaklatás állhat a középiskolai...

Zaklatás állhat a középiskolai késelés hátterében?

Figyelt kérdés

Az index cikke szerint: "A Tények úgy tudja, a támadót mentális problémái miatt bántották társai, amit így akart megbosszulni, valamint már korábban is fenyegetőzött azzal, hogy valakit meg fog ölni."


Mennyiben tünteti ez fel más színben az eseményeket?



2022. okt. 11. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerecsenmosdatás.
2022. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak ok tudjak.
2022. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Általánosságban igen, okozhat a bullying ilyen jellegű tragédiát. Azt, hogy konkrétan ez az eset ennek köszönhető-e vagy sem, valószínűleg a támadón kívül senki nem tudja biztosan. Lehet, hogy még ő maga sem. Egyébként én nem olvastam, hogy bántották volna miatta, csak annyit, hogy tudni lehetett róla, hogy agresszív viselkedésű és a tanárok többször is jelezték a szülőknek, hogy baj lesz.

Az, hogy mennyire tüntetné ez fel más színben a dolgokat, nehéz kérdés. Ha a srác valóban mentális gondokkal küzd, amiről tudtak is, akkor a szülők (is) hibásak, mert nem kezeltették a gyereket. Ha valóban bullying áldozata volt a megszúrt illető által, akkor a megszúrt illető is ugyanúgy hibás. Ha egyik sem igaz, csak egyszerűen indíték nélkül szúrt, akkor a késelő a hibás. Nem lehet biztosan megmondani. Nekem egyéni véleményem az, hogy egy bullying nem jogosít fel arra, hogy elvedd másnak az életét, de tisztában vagyok vele, hogy az ilyen esetek és maga az emberi elme ennél árnyaltabb, hogy ezt konkrét tényként rámondjam.

2022. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Igen, ugyanez motoszkál bennem is. És közben az is felvetődik, hogy ha szülőként tudom, hogy van egy ennyire labilis gyerek az osztályban, akkor csak szólok a saját gyerekemnek, hogy rendkívül rossz ötlet lenne piszkálni őt. Mert ha a labilis gyerek felborul, akkor kiszámíthatatlanul fog viselkedni.


Tehát nem csak azért kel szólni, mert a "zaklatás rossz" (ezt mindenki tudja, még a zaklatók is), hanem azért, mert egy mentálisan problémás embert bántani nagyon kockázatos. Ez attól függetlenül igaz, hogy a konkrét esetben történt-e zaklatás.

2022. okt. 11. 22:47
 5/16 A kérdező kommentje:
*kell
2022. okt. 11. 22:47
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudni. De szerintem is sokat szekálhatták a srácot. Láttam fb-n kitakarás nélkül őket tipikus nagymenő tinédzserek. Szerintem a késelő meg ilyen önbizalom hiányos srác lehetett,és betelt nála a pohár. Ugyan is a kicsit magasabb egóval rendelkezők bármi miatt kikezdik a másikat,főleg ilyen elit gimiben . Legyen az egy olcsóbb ruha,bármi..

Szerintem mindketten áldozatok.

De én simán elhiszem hogy sokat szekálták,csak a válaszreakció volt rossz döntés.

2022. okt. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán el tudom képzelni. Sőt azt is, hogy ennek a gyökere már általános iskolában meg volt. Mert a fura gyerekeket már ott elkezdik piszkálni, vagy csak hozzájuk se szólnak, ami megint nem vezet jóra. Ha ugyanez folytatódik középiskolában is, ha olyan a gyerek kiborulhat és ez a vége. Rengeteg ilyen van sajnos.
2022. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

USAban számtalan ilyen eset van, kicsit fura, és már kezdik is piszkálni, lásd Vajai Tini, vagy aki most a kislány aki vonat alá ugrott.


USAban ilyenkor beviszi, a kislány az apuci anyuci fegyverét az iskolában és már kezd is lövöldözni. Elég sok embert kiközösítenek, az iskolákban, meg csúfolnak.


Most mindegy, de a tanárok ugye több fizetést követelnek, de azt is meg kell néznünk, hogy a tanárok nagy része nem is foglalkozik diákjával, osztályfőnökök se. Nekünk anno nem is voltak megtartva az osztályfőnöki órák.

2022. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán a teljes igazságot soha nem fogjuk megtudni.

Viszont ez az eset is rávilágít jópár olyan problémára, amit folyamatosan a szőnyeg alá söpörnek.

- A legfőbb az, hogy ma semmi nem gátolja meg az iskolai bántalmazást. Ha nem történik tettlegesség, akkor meg főleg nem. Nyugodtan porig lehet alázni valakit, még egy osztályfőnöki figylemeztetést sem fog érni. Aztán elintézik annyival, hogy "ilyenek a gyerekek", meg hogy "meg kell tanulni megvédeni magát". Aki az átlagtól egy kicsit eltér, az nagyon könnyen lesz bántalmazás áldozata. Ez egy komoly méreteket öltő probléma, aminek még csak próbálkozás sincs a megoldására.

- További komoly probléma, hogy az oktatási rendszer nem tud mit kezdeni a deviáns magatartásúakkal. Oké, van iskolapszichológus, meg néhol iskolaőr. Az iskolaőr egymaga kevés, hogy hatékonyan fegyelmet tartson. Egy iskola elég nagy. Ő pedig nem tud egyszerre mindenhol ott lenni. Az iskolapszichológusnak meg sem ideje, sem mozgástere nincs. Hetente egy napot van egy iskolában, összesen ezalatt 6-8 tanulóval tud egy-egy tanórát foglalkozni, holott osztályonként lenne ennyi, ez egyszerűen működésképtelen rendszer. Ráadásul ha valami gond van, mit tud csinálni? Szól a szülőknek. Ha meg pont az otthoni körülményeik miatt problémás a gyerek, akkor ezzel sem ér el semmit. Hiába ismerik fel a problémát, segítséget nem fog kapni.

- És bár pont az ellenkezőjét akarta kihozni belőle, de #8 nagyon jól rávilágított, hogy komoly rendszerszintű problémák vannak. Ma egy tanárnak nincs intézkedési jogköre. Ezt pedig a tanulók többsége is jól tudja. '89 óta folyamatosan csökken a tanárok mozgástere. Most már ott tartunk, hogy a bíróság azt is elmeszeli, ha egy verekedő tanulót a tanár fel mer tartóztatni. És bizony, az, hogy a fizetésük arcpirítóan alacsony, szintén problémákhoz vezet. Amikor egy takarítónak már többet fizetnek, mint egy tanárnak, és akármilyen más munkakörben a másfél-kétszeresét, vagy akár még többet is meg tud keresni, mint amennyit tanárként kapott, sokan el fogják hagyni a pályát. Ennek az eredménye az lesz, hogy a kompetensebb tanárok létszáma csökken. Akik maradnak, azoknak pedig egyre több feladatot varrnak a nyakukba. Sőt, már vesznek fel olyanokat is, akiknek nincs tanári végzettségük. Ezek pedig mind a minőségi munkavégzés rovására mennek.

2022. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 " Nekem egyéni véleményem az, hogy egy bullying nem jogosít fel arra, hogy elvedd másnak az életét"

Valóban nem.

De arra sincs senki feljogosítva, hogy tönkretegye az osztálytársa életét.

Nem, ezzel nem mentegetni akarom a késelőt. Nem tudom, hogy az esetében mi a helyzet. Sőt, amennyire a híreszteléseknek hinni lehet, itt a gyereknek komoly problémái voltak, és tényleg vétlen volt az áldozat.

De sok olyan eset van, amikor nagyon sokáig, nagyon komolyan bántalmazzák a későbbi elkövetőt. Aztán egyszer csak elszakad nála a cérna. Ekkor pedig ő lesz egy személyben a hibás, és semmiféle retorzió nem éri azokat, akik elérték, hogy az elkövető idáig jusson. Mert hát nem ütött, nem rúgott, nem szúrt... csak épp emberi méltóságában alázta porrá, és nem először.

2022. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!